"Genowefa Pigwa" nie żyje. Zmarł artysta kabaretowy Bronisław Opałko
EastNews

"Genowefa Pigwa" nie żyje. Zmarł artysta kabaretowy Bronisław Opałko

"Genowefa Pigwa" nie żyje. Zmarł artysta kabaretowy Bronisław Opałko
EastNews

Zmarł artysta kabaretowy Bronisław Opałko, znany z odtwarzania roli "Genowefy Pigwy". Miał 66 lat. Genowefa Pigwa była kultową postać - była to wiejska kobieta pochodząca ze wsi Napierstków pod Kielcami. Postać Genowefy Pigwy stała się po jakimś czasie przekleństwem dla Bronisława Opałko, który popadł w alkoholizm. Czasem nawet żartował, że kiedy nie mógł patrzeć na postać Genowefy Pigwy, sięgał po alkohol po to żeby się rozluźnić i lepiej odegrać swoją rolę:

Czasami nie mogłem patrzeć na babkę i powiem, że dobry kielich pomógł mi to zagrać - mówił w Super Expressie Opałko. - Byłem bardziej rozluźniony. To były straszne doły, organizm domagał się alkoholu, po przebudzeniu zaczynało się dzień od piwka.

Kiedy Bronisław Opałko postanowił leczyć się z uzależnienia od alkoholu, znalazł inne uzależnienie. Przerzucił się na marihuanę. Sam hodował w garażu pięć krzaków konopi indyjskiej. Skazano go za to na rok i osiem miesięcy więzienia, w zawieszeniu na trzy lata.

 

Bronisław Opałko miał w najbliższym czasie przejść operację kręgosłupa. Niestety jej nie doczekał. Zmarł w wieku 66 lat. 

 

Zobacz także: Konrad Gaca zmarł we śnie? Tajemnicza śmierć dietetyka gwiazd

 

Zobacz: Konrad Gaca miał problemy finansowe? Jego firma przynosiła straty? Zaskakujące doniesienia mediów 

Więcej na temat Polsat
Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06