Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews

Galerie handlowe zostaną otwarte wcześniej!? Nieoficjalne informacje o odmrażaniu gospodarki

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte po koronawirusie?
EastNews

Rząd planuje zdejmowanie kolejnych ograniczeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa. Już dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić plan wchodzenia w życie II etapu odmrażania gospodarki.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami częściowo mają zostać otwarte hotele, markety budowlane wznowią sprzedaż w weekendy i znów zaczną działać niektóre instytucje kultury, biblioteki i galerie sztuki.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przeanalizował już dane, m.in. dotyczące liczby zakażeń koronawirusem z tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu zdejmowania ograniczeń. (...) Dziś, wstępnie ok. południa, premier Mateusz Morawiecki poinformuje o dacie wejścia w życie II etapu poluzowania obostrzeń i regulacji wprowadzonych w wyniku epidemii koronawirusa - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik rządu Piotr Müller. 

Okazuje się, że to nie wszystko! Jak wynika z nieoficjalnych informacji, również galerie handlowe mogą zacząć działać wcześniej. Maa się to odbywać na specjalnych zasadach!

Oczywiście ich otwarcie będzie możliwe na określonych warunkach - dodał rzecznik rządu.

Na jakich zasadach będą działały w czasie epidemii koronawirusa?

Jak informuje dziennik.pl, możliwe jest wcześniejsze niż początkowo zakładano otwarcie galerii handlowych, które znajdują się dopiero w III etapie odmrażania gospodarki. Ich otwarcie miałoby się odbywać na specjalnych warunkach, przy określonej maksymalnej liczbie klientów oraz z określonymi podwyższonymi normami sanitarnymi. Chodzi oczywiście o dezynfekcję rąk i często używanych powierzchni. 

To dobry pomysł?

Zobacz także: Kiedy odmrożenie gospodarki? Minister rozwoju podała wstępny termin!

East News

W ostatnim czasie przez koronawirusa galerie świeciły pustkami!

East News

 

 

Więcej na temat galerie koronawirus
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48