Nominacje do Fryderyków 2013

To nie żart: Tylko 4 kategorie na Fryderykach

Nominacje do Fryderyków 2013

Dzisiaj ogłoszono nominacje do najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce, którymi są Fryderyki. W tym roku formuła wręczania wyróżnień przeszła "spory lifting". Artyści powalczą o nagrody jedynie w czterech kategoriach przypisanych do każdego muzycznego nurtu. Dla porównania - rok temu było 21 kategorii muzyki rozrywkowej...

Najwięcej nominacji w tym roku zdobyły Monika Brodka i Maria Peszek. Panie zmierzą się ze sobą w kategoriach: album roku, artysta roku i utwór roku. Po dwie szansy na nagrodę mają: Hey, Mela Koteluk, Luxtorpeda i Skubas.

O Fryderyka powalczą również zeszłoroczni debiutanci: Kari Amirian, Maja Kleszcz, grupa znana z "Must Be The Music" LemON, a także legenda polskiego rocka T.Love. W sumie we wszystkich czterech kategoriach wyróżniono jedynie 10 wykonawców. Czyżby branża muzyczna w naszym kraju przeżywała tak mocno kryzys?

Laureatów nagród polskiego przemysłu fonograficznego poznamy 25 kwietnia podczas gali, która odbędzie się w w Teatrze Polskim w Warszawie. Transmisję z wydarzenia zapowiedziała Telewizja Polska. Ciekawe ile potrwa wręczenie 4 nagród?

Zobacz: Brodka wystąpi w reklamie Play'a!

Zagłosuj w naszej sondzie i wskaż kto zasłużył na Fryderyka:
 

Gwiazdy na rozdaniu Fryderyków w ubiegłym roku:

Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33