Franek Rumak z przyjacielem

Franek z "Love Island" wzruszająco o chorobie i zmianach w życiu: "Zatracałem się w tym całym syfie"

Franek Rumak z przyjacielem

Franek Rumak zyskał ogromną sławę w programie "Love Island. Wyspa miłości". Dziś przystojnego ratownika wodnego śledzi prawie 100 tysięcy fanów. Teraz mężczyzna postanowił im przedstawić 13-letniego Łukasza, przyjaciela, który poważnie choruje. Franek opowiedział o tym, jak sam walczył z chorobą i jak wyglądało jego życie przed zachorowaniem. 

Franek Rumach z "Love Island" chorował na raka

Franek Rumak ma dziś 25 lat. 7 lat temu dowiedział się, że ma raka. Przeszedł trzy operacje i trzy cykle chemioterapii. Walkę z nowotworem dokumentował w filmach, które wrzucał do sieci. Na jednym z nich powiedział:

Był rok 2012. Właśnie w tym miejscu, gdy miałem 18 lat lekarze oznajmili mi, że mam raka. Powiedziano mi wtedy, że będzie potrzebne kilka zabiegów operacyjnych, kilka cykli chemioterapii i zobaczymy co dalej

Frankowi udało się pokonać chorobę. Wówczas zmienił swoje nastawienie do życia. Wcześniej korzystał z niego nieodpowiedzialnie, co opisał na Instagramie: 

Był okres gdzie widziałem czubek swojego nosa, ostry melanż, kumpli, alkohol i powoli zatracałem się w tym całym syfie 🤮 Wiecie jak jest... niby zajebiście, ciągłe bajlando, grube imprezy, dziewczyny, szybkie, przebojowe życie... Po chorobie zacząłem się zmieniać. Zacząłem dostrzegać rzeczy ważne i te zupełnie nieistotne. Zajęło mi to 25 lat życia, żeby już wiedzieć, że to ludzie są najważniejsi. Bo co gdyby nie ludzie? Nie było by mnie, nie było by Ciebie ani nikogo, prawda? Jeszcze niedawno lubiłem sobie ostro polecieć, ale przechodzę przez jakiś rodzaj metamorfozy który zauważają najbliższe mi osoby i wiem, że idę w dobrym kierunku 😍[...] Chcę dzielić się moją historią, tym przez co przeszedłem, co mnie zmieniało i ukształtowało wewnętrznie, skąd czerpałem inspiracje i co mnie motywowało do życia. Chce dzielić się moim ciągle zmieniającym się światopoglądem, emocjami i tym co czułem. Poprzez gniew i nienawiść po szacunek, miłość i wdzięczność. To był okres w którym pokłóciłem się z Bogiem, chciałem łamać wszystkie zasady i po prostu iść pod prąd.

Przy okazji najnowszego postu Franek pokazał zdjęcia z przyjacielem, Łukaszem, którego poznał na Instagramie. Chłopiec ma 13 lat i również walczy z chorobą:

Młodzieniec ze zdjęcia w chwili narodzin nie dostawał żadnej szansy na dożycie nawet kilku lat. Obecnie ma ich 13. Łukasz kładąc się każdego dnia spać, wie że może już się nie obudzić😢 Mimo to uśmiecha się i zaraża pozytywną energią na lewo i prawo nie tracąc wiary na lepsze jutro❗️ Poznaliśmy się rok temu przez Instagram. Dowiedziałem się o jego problemach zdrowotnych i postanowiłem odwiedzić. Nasza relacja do tej pory kwitnie i wierzę, że przeżyjemy wspólnie jeszcze nie jedno🙏 Dziękuję Ci młody, bo również dołożyłeś cegiełkę do tego jaki jestem obecnie - napisał Rumak na Instagramie. 

Wielu internautów nie spodziewało się tak szczerego wpisu. Sam Franek był zaskoczony reakcję swoich fanów, którzy dziękowali mu ze ten post. Pojawiło się ponad 1000 komentarzy! 

 

jesteś tak wspaniały, że brak m słów! tak trzymaj Franek! :)
 

Piękna historia 😍 Oby więcej ludzi takich jak Ty 🔥Trafia to prosto w serduszko
 

Piękne słowa, wszystkiego dobrego dla młodszego kumpla i żeby każdy dzień był pozytywny - piszą fani Franka. 

Zobaczcie cały post Franka:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie zawsze taki byłem❗️ Był okres gdzie widziałem czubek swojego nosa, ostry melanż, kumpli, alkohol i powoli zatracałem się w tym całym syfie 🤮 Wiecie jak jest... niby zajebiście, ciągłe bajlando, grube imprezy, dziewczyny, szybkie, przebojowe życie... Po chorobie zacząłem się zmieniać. Zacząłem dostrzegać rzeczy ważne i te zupełnie nieistotne. Zajęło mi to 25 lat życia, żeby już wiedzieć, że to ludzie są najważniejsi. Bo co gdyby nie ludzie? Nie było by mnie, nie było by Ciebie ani nikogo, prawda? 🤷‍♂️ To ludzie i miłość nas otaczająca jest najważniejsza w życiu i tym powinniśmy się kierować wybierając swoje codzienne priorytety. Chce się na tym skupić. Jeszcze niedawno lubiłem sobie ostro polecieć, ale przechodzę przez jakiś rodzaj metamorfozy który zauważają najbliższe mi osoby i wiem, że idę w dobrym kierunku 😍 Chcę dzielić się moją historią, tym przez co przeszedłem, co mnie zmieniało i ukształtowało wewnętrznie, skąd czerpałem inspiracje i co mnie motywowało do życia. Chce dzielić się moim ciągle zmieniającym się światopoglądem, emocjami i tym co czułem. Poprzez gniew i nienawiść po szacunek, miłość i wdzięczność. To był okres w którym pokłóciłem się z Bogiem, chciałem łamać wszystkie zasady i po prostu iść pod prąd. To jest naprawdę dla mnie ważne, bo widzę, że to działa. Przynosi rezultaty w postaci ludzi którzy podobnie jak ja kiedyś, nie widząc głębszego sensu w życiu, nagle zaczynają go dostrzegać. Nagle wskakują na inny tor, zmieniając się o 180 stopni i cisną po swoje❗️ Młodzieniec ze zdjęcia w chwili narodzin nie dostawał żadnej szansy na dożycie nawet kilku lat. Obecnie ma ich 13. Łukasz kładąc się każdego dnia spać, wie że może już się nie obudzić😢 Mimo to uśmiecha się i zaraża pozytywną energią na lewo i prawo nie tracąc wiary na lepsze jutro❗️ Poznaliśmy się rok temu przez Instagram. Dowiedziałem się o jego problemach zdrowotnych i postanowiłem odwiedzić. Nasza relacja do tej pory kwitnie i wierzę, że przeżyjemy wspólnie jeszcze nie jedno🙏 Dziękuję Ci młody, bo również dołożyłeś cegiełkę do tego jaki jestem obecnie 🙏 #liveyourbestlife

Post udostępniony przez Franek Rumak (@cancer_survivor_frank)

 

Franek dokumentował swoją chorobę na zdjęciach i filmach. Kiedy wygrał walkę z rakiem, zaczął uprawiać sport.  Został absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej (cywilnie) i od 10 lat pracuje aktywnie jako ratownik wodny. 

Franciszek Rumak z programu "Love Island"
Instagram

 

Więcej na temat Love Island
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33