kadr z filmu
Newsy

Siara, Kiler, Lipski... Wiesz wszystko o filmie "Kiler"? W takim razie nasz QUIZ nie sprawi ci kłopotów!

Siara, Kiler, Lipski... Wiesz wszystko o filmie "Kiler"? W takim razie nasz QUIZ nie sprawi ci kłopotów!

 

Film "Kiler" wszedł do kin 17 listopada 1997 roku. Od razu stał się wielkim hitem, który obejrzało miliony widzów. Cytaty z "Kilera" na stałe weszły do naszego języka. "Siara. I wszystko jasne", "Ty stara d... jesteś" - to tylko dwa przykłady z całego morza zwrotów. Choć od premiery filmu Juliusza Machulskiego minęło już ponad 20 lat, widzowie wciąż chętnie do niego wracają. Czy ty również należysz do fanów "Kilera"? W takim razie nasz quiz nie powinien sprawić ci trudności. Powodzenia!

 

POLECAMY: Cezary Pazura wspomina ostatnie spotkanie z Anną Przybylską! Pytanie, które zadała mu o żonę Edytę - mistrzowskie!

Kuba Sienkiewicz zmienił tekst Killera. Dlaczego?
Newsy
Kuba Sienkiewicz broni nower wersji "Kilera". Bardzo mocny komentarz! "Będę z tego szydził!"
Kuba Sienkiewicz broni nower wersji "Kilera". Bardzo mocny komentarz! "Będę z tego szydził!"

Kuba Sienkiewicz, lider Elektrycznych Gitar, na Festiwalu w Opolu  dodał jedną zwrotkę do hitu "Kiler", z zabarwieniem mocno politycznym, nawiązującym do "dobrej zmiany" po objęciu władzy przez PiS.   Stał się gwiazdą sieci, a jego występ do tej pory robi furorę! Co Sienkiewicz zaśpiewał dokładnie w nowej wersji "Kilera"? Już tylko Kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie? Same zakręty, Kiler wyklęty, Kiler skazany na dobre zmiany. Gdzie to dla sportu, lepszego sortu, w tej kategorii, nowej historii, jak naród Polan powstaje z kolan! - śpiewał Sienkiewicz w Opolu, czym z pewnością zdenerwował Jacka Kurskiego... Skąd pomysł na taki tekst? Sienkiewicz zabrał głos w rozmowie z Party.pl, ale również na Facebooku: Dziękuję wszystkim za sympatyczne reakcje na mój wygłup w Opolu. Bardzo mnie to wspiera i pomaga. Wiem, że nie muszę tego tłumaczyć, bo wszyscy, którzy znają choć trochę mój styl działania, czują, o co tu chodzi. Jednak dla uporządkowania sprawy piszę, co następuje. Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak "ruina", "wyklęty", "dobra zmiana", "sort", "kategoria", "wstawanie z kolan" pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych. Jako błazen (bo tym się zajmuję) będę z tego szydził przy każdej okazji. Kończący moją opolską wyliczankę "łuk tryumfalny" to aluzja do czekającej nas prawdopodobnie fali pomników. Nie lubię tej mody. Bardziej podoba mi się zbiorowa siła wewnętrzna i pamięć historyczna bez takiej pompy. Warto honorować tych, którzy o naszej wschodniej historii nauczali w warunkach opresyjności PRL, poświęcając swoje życie osobiste. Wielu z nich żyje i nie mają się najlepiej - napisał Sienkiewicz na Facebooku. Zgadzacie się z...

Kuba Sienkiewicz
East News
Newsy
Kuba Sienkiewicz w Opolu prowokuje i śpiewa... “Kiler skazany na dobre zmiany!” Jest WIDEO!
Wykonanie hitu Elektrycznych Gitar - Kiler wielu zdziwiło...

Kuba Sienkiewicz  prowokuje w Opolu i znów udowadnia, że jest artystą nietuzinkowym. Lider grupy Elektryczne Gitary był jedną z gwiazd wieczoru Festiwalu w Opolu. Wziął udział w koncercie poświęconym polskim przebojom filmowym. Zespół ma na koncie wiele przebojów - w tym również użytych w polskich filmach. Chyba najsłynniejszy to "Kiler".  Wykonanie wielkiego hitu Elektrycznych Gitar w Opolu wielu jednak mocno zdziwiło. W pewnym momencie, zamiast dobrze znanych słów, pan Kuba zaczął bowiem śpiewać: Już tylko Kiler, Polska w ruinie, siedzę na minie, kiedy to minie? Same zakręty, Kiler wyklęty, Kiler skazany na dobre zmiany - zabrzmiało ze sceny. I dalej: - Gdzie to dla sportu, lepszego sortu, w tej kategorii, nowej historii, jak naród Polan powstaje z kolan! Aluzja bardzo jasna. Koncert był bowiem transmitowany przez TVP, która to stała się twarzą i główną tubą “dobrej zmiany” rządów Prawa i Sprawiedliwości. Po zmianie rządu, to właśnie telewizja była tą instytucją, która jako jedna z pierwszych przeszła kadrową, a po niej programową rewolucję. Efekty? Zwolnienia wielu dziennikarzy, ale spadek oglądalności, np. sztandarowego programu informacyjnego, czyli Wiadomości TVP.   Killer w tej wersji, puszczony na żywo w świetnym czasie antenowym nie pozostał bez echa. Od razu pojawiły się komentarze. #Opole Raz się żyje - uznał chyba Kuba Sienkiewicz śpiewając m.in. "Killer skazany na dobre zmiany". W #TVP na żywo #dobrazmiana — A. Gmiterek-Zabłocka (@AnnaZabl) 3 czerwca 2016 A Wy co myślicie o politycznych akcentach w Opolu? Trafna aluzja? Zobaczcie ten występ!       Zobacz też:  WOW! W tej sukience Doda wystąpi w Opolu! To dzieło projektanta ubierającego Natalię Siwiec i Margaret! ZDJĘCIE

Cezary Pazura i kolekcja z Kilera
serwis prasowy Empik
Newsy
Powrót Kilera, czyli Cezary Pazura w nowej roli?
Dowiedzcie się więcej o najnowszej kolekcji Empik

Kolekcja Empiku, której ambasadorem został Cezary Pazura bazuje na cytatach zaczerpniętych z obydwu części filmu Juliusza Machulskiego - o Kilerze. Na kubkach ceramicznych, torbach na ramię, podkładkach pod kubek, talerzach ceramicznych, magnesach na lodówkę, T-Shirtach, fartuchach i rękawicach kuchennych oraz skarpetkach pojawią się między innymi: „Masz być jak bulterier!”, „Tu Ryba. Wzywam Cię, Akwarium!”, „Co ja za to kupię… Waciki?!” czy „No, i kto jest debeściak?!” . Projekty graficzne cytatów opracowała Ola Cieślak aka Ola z bloku. Przeczytajcie więcej o modzie męskiej Podobnie jak przebój kinowy parodiujący gatunek kryminału, wybrane przez Empik cytaty są mocne i pełne specyficznego humoru. Stały się na tyle popularne, że szybko weszły do mowy potocznej i od lat są chętnie powtarzane. Kolekcja „Kilerzy” będzie dostępna w salonach Empik oraz na empik.com już od 28 sierpnia. Zobaczcie zdjęcia promujące tę kolekcję:

Nasze akcje
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy

Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!

Partner
Weleda
Newsy

Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!

Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!

Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!

Partner
Eva Longoria

Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!

Partner

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner