Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat
Newsy

Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat! Jak będzie wyglądał pogrzeb symbolu rewolucji na Kubie?

Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat! Jak będzie wyglądał pogrzeb symbolu rewolucji na Kubie?
Fidel Castro nie żyje! Były przywódca Kuby Fidel Castro zmarł w piątek 25 listopada wieczorem w Hawanie w wieku 90 lat - poinformował jego brat Raul, który rządzi na Kubie od 2006 roku.
Przywódca rewolucji kubańskiej zmarł wieczorem o godz. 22.29 - powiedział Raul Castro w kubańskiej telewizji. - Zgodnie z wolą wyrażoną przez towarzysza Fidela, jego szczątki zostaną poddane kremacji we wczesnych godzinach rannych w sobotę.
Castro był przywódcą kubańskiej rewolucji i  przywódcą Kuby przez niemal 50 lat. Jak został przywódcą? Dzięki zwycięskiej rewolucji przeciwko generałowi Fulgencio Batiście. W 1959 roku objął stanowisko premiera, a w 1965 pierwszego sekretarza rządzącej Komunistycznej Partii Kuby. Po 11 latach, w 1976 roku, w wyniku reorganizacji rządu, objął przewodnictwo w Radzie Państwa. W 2006 roku przekazał władze młodszemu bratu.
 
Przez ostanie lata kilkakrotnie podejrzewano, że Fidel Castro zmarł, tylko nikt nie podawał tej informacji do mediów. Fidel Castro nie pokazywał się od dawna. Ostatni raz ojciec rewolucji kubańskiej Fidel Castro pokazał się publicznie w sierpniu z okazji swoich 90. urodzin by zaprzeczyć plotkom na temat jego śmierci.
 
 
Fidel Castro znany był z ognistych i pełnych pasji przemówień.
Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat
 
Fidel Castro spotykał się z wieloma głowami państw, w tym z Janem Pawłem II.
Fidel Castro i Jan Paweł II
 
Fidel Castro był ojcem rewolucji kubańskiej.
Fidel Castro zmarł w wieku 90 lat
Charles Manson, zabójca żony Romana Polańskiego nie żyje
ONS
Newsy
Morderca żony Romana Polańskiego nie żyje! Charles Manson zmarł w wieku 83 lat
Morderca żony Romana Polańskiego nie żyje! Charles Manson zmarł w wieku 83 lat

  Charles Manson nie żyje! Media na całym świecie informują, że w wieku 83 lat zmarł morderca żony Romana Polańskiego. Przywódca sekty odpowiedzialnej za zabójstwo kilku osób 13 listopada trafił do szpitala. W poniedziałek rano czasu polskiego służby więzienne przekazały, że Charles Manson zmarł z przyczyn naturalnych. Morderca Sharon Tate spędził większość swojego życia w więzieniu. Trafił tam po tym, jak 1969 roku sekta Mansona włamała się do domu w Beverly Hills i zamordowała w nim pięć osób, w tym ciężarną żonę Romana Polańskiego.   Charles Manson zamordował Sharon Tate Za brutalne morderstwo Charles Manson usłyszał wyrok śmierci, jednak później w wyniku zniesienia kary śmierci w 1972 roku zmieniono mu wyrok na dożywotnie więzienie. Charles Manson był uznawany za jednego z najsłynniejszych zbrodniarzy XX wieku.    Zobacz także:  Sharon Tate, żona Romana Polańskiego, zginęła 48 lat temu. Ta zbrodnia wstrząsa do dziś   Charles Manson nie żyje.   Sekta kierowana przez mordercę zamordowała m.in. żonę Romana Polańskiego.

Nie żyje Nelson Mandela
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Nelson Mandela
Odszedł bojownik o wolność człowieka

W wieku 95 lat zmarł Nelson Mandela , legendarny przywódca walki z apartheidem, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, laureat pokojowego Nobla. Od trzech miesięcy Nelson Mandela znajdował się w domu. Wiadomo jednak, że był w stanie krytycznym po ciężkiej infekcji płuc. Był wielkim bojownikiem o wolność i równość. Za jego prezydentury RPA stała się pierwszym krajem na świecie, który w swej Konstytucji zapisał zakaz dyskryminacji ze względu na orientację seksualną . W 2006 r. RPA stała się piątym krajem świata - i pierwszym w Afryce - w którym legalne są małżeństwa jednopłciowe.   O śmierci Mandeli poinformował prezydent Jacob Zuma w specjalnym telewizyjnym orędziu do narodu. - Straciliśmy naszego największego syna. Nelson Mandela zjednoczył nasz naród i teraz wspólnie go pożegnamy – mówił Jacob Zuma dodając: - Wiedzieliśmy w nim to, co chcielibyśmy widzieć w samych sobie. Dalajlama nazwał go dziedzicem Mahatmy Gandhiego. Jego były prześladowca, dyrektor więzień, generał Johan Willemse porównał go do starożytnego rzymskiego senatora. Dla byłego amerykańskiego prezydenta Billa Clintona, Mandela był "żywym dowodem, że dobro zawsze zwycięża zło". Z kolei była amerykańska sekretarz stanu Madeleine Albright nazwała Mandelę "gigantem 20. stulecia". Nelson był zafascynowany "Solidarnością" i Janem Pawłem II. Wielokrotnie odwoływał się do doświadczeń Polski. Gwiazdy, które pożegnaliśmy w tym roku:

Stephen Hawking nie żyje. Na co zmarł? Główne
East News
Newsy
Stephen Hawking nie żyje. Słynny astrofizyk miał 76 lat
Stephen Hawking nie żyje. Słynny astrofizyk miał 76 lat

  Stephen Hawking nie żyje. Z samego rana światowe media obiegła smutna wiadomość o śmierci słynnego astrofizyka. Brytyjski naukowiec zmarł w wieku 76 lat. O śmierci Hawkinga poinformowały jego dzieci, które wydały  oficjalne oświadczenie.  Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku po śmierci naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem, którego spuścizna przetrwa wiele lat- czytamy w oświadczeniu.    Stephen Hawking chorował na stwardnienie zanikowe boczne   Słynny fizyk od 21. roku życia zmagał się z chorobą - cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne. Brytyjski naukowiec był częściowo sparaliżowany i musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Pomimo swojego stanu zdrowia Stephen Hawking był wybitnym astrofizykiem, któremu ogromną popularność przyniosła jego książka wydana w 1988 roku  ""Krótka historia czasu".    Stephen Hawking - rodzina   Stephen Hawking był dwukrotnie żonaty i dwukrotnie rozwiedziony. W 1965 roku ożenił się z Jane Wilde, z którą rozwiódł się po 30 latach małżeństwa w 1995 roku. Doczekali się trójki dzieci - Roberta, Lucy i Tima,. W 1995 roku poślubił Elaine Mason, pielęgniarkę, która się nim opiekowała. Ich małżeństwo nie przetrwało - rozwiedli się w 2006 roku.    Zobacz także:  Wstrząsające słowa zapłakanej Agnieszki Dygant na pogrzebie Agnieszki Kotulanki. Wiemy, co powiedziała siostrze zmarłej gwiazdy!   Stephen Hawking nie żyje. Astrofizyk zmarł w wieku 76 lat.   

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner