Władze TVP i Opola podpisały porozumienie w sprawie Festiwalu
East News/ONS

 

Władze Telewizji Publicznej i Opola podpisały umowę w sprawie 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej! Jacek Kurski i prezydent miasta, Arkadiusz Wiśniewski doszli do porozumienia, które dotyczy realizacji tegorocznego festiwalu. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl impreza odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. W tym czasie zobaczymy sześć koncertów m.in. z okazji 55-lecia festiwalu oraz koncert z piosenkami piłkarskimi. Jak podpisane porozumienie komentują władze TVP i Opola? 

 

Prezydent Opola zachwycony organizacją sylwestra przez TVP

Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl przyznaje, że większość część kosztów festiwalu pokrywa TVP. 

Jesteśmy dopiero po podpisaniu umów, ale nie spodziewam się, żeby budżet jakoś specjalnie odbiegał od ubiegłorocznego. W większej części koszty pokrywa TVP, a w mniejszej części Opole - przyznał prezes TVP. Nie chcę wracać do zeszłego roku. Telewizja Polska zawsze była pełna najlepszej woli i chyba nikt nie chce wracać do tej atmosfery i sztucznie wywołanej psychozy, która nigdy nie znalazła potwierdzenia. Przecież wszyscy wiedzą, że mamy pełną wolność artystyczną. 

Prezydent Opola przyznał z kolei, że pomimo zeszłorocznego zamieszania wokół festiwalu wierzy, że to właśnie TVP zapewni, że festiwal będzie na najwyższym poziomie. Arkadiusz Wiśniewski przyznał, że był pod ogromnym wrażeniem realizacji sylwestrowej imprezy Telewizji Publicznej w Zakopanem.

Możliwości finansowe i techniczne, które widzieliśmy przy okazji organizacji Sylwestra, robią imponujące wrażenie. Oczywiście Sylwester to nie jest festiwal, ale zwróciły moją uwagę oceny i wyniki oglądalności - prezydent Opola przyznał w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl. 

Rozmowy mają swój ładunek emocjonalny. (...) Niezależnie od tych emocji starałem się zadbać o to, żeby Festiwal w szczególnym roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę miał oprawę fantastyczną, był niepowtarzalny i przypominał najlepsze lata historii polskiej rozrywki. Okoliczności ubiegłoroczne będą jeszcze wielokrotnie przypominane i kto wie, jak to się wszystko zakończy. Mam nadzieję, że happy endem. Ale poczekajmy.

Porozumienie dotyczące festiwalu zakłada m.in, że uczestników koncertów Premiery i Debiuty wybierze specjalna rada artystyczna, która będzie składać się z nominowanych do tej roli przedstawicieli TVP i Opola, oraz dwaj dziennikarze muzyczni. 

 

Będziecie oglądać  festiwal w Opolu?

 

Zobacz także: Jacek Kurski zdradził, ile zarabia jako prezes TVP! Zgodnie z nową umową... o 7 tys. złotych więcej niż dotychczas!

 

Władze TVP i Opola podpisały porozumienie w sprawie festiwalu.

Władze TVP i Opola podpisały umowę w sprawie Festiwalu
East News

Festiwal odbedzie się w dniach 8-10 czerwca. 

Jacek Kurski
East News

Więcej na temat Opole Jacek Kurski