Córka Ewy Pacuły i Przemysława Salety, 22-letnia Nicola Saleta, choruje od dziecka na nerki. W 2007 roku miała nawet przeszczep nerki, a dawcą był jej tata. Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, że stan zdrowia Nicole znów się pogorszył. Ewa Pacuła opowiedziała, jaka jest prawda.

Moja córka ma się tak jak się czuje od lat. Żyjemy z tą chorobą. Tak naprawdę nie ma pogorszenia w tym momencie żadnego. Pojawiły się jakieś artykuły, nawet jakieś wywiady z tego co wiem, znajomi dzwonili do mnie i informowali mnie nawet. Tak naprawdę - to nieprawda, w większości. Ja nie śledzę, nie jestem w stanie przejrzeć wszystkich gazet. Córka zmaga się z ciężką chorobą, nieuleczalną chorobą, to jest nasze życie, zaakceptowałyśmy to, jest jak jest. Są lepsze momenty i gorsze, natomiast nie będziemy do końca tego komentować - powiedziała Newserii Ewa Pacuła, mama Nicole.

Zobacz: Metody leczenia białaczki u dzieci i dorosłych – chemioterapia, radioterapia i przeszczep szpiku kostnego

 

Na razie Ewa Pacuła nie powiedziała czy szykuje się kolejna operacja przeszczepu nerki u jej córki. Córce Ewy Pacuły i Przemysława Salety życzymy dużo zdrowia.

 

Zobacz także: Ewa Pacuła jednak nie może być dawcą nerki dla swojej córki? Jest komentarz dziennikarki!

 

Ewa Pacuła ma trzy córki. Polę, Zuzię i Nicolę, która jest najstarsza.

Ewa Pacuła z córkami

 

Przemysław Saleta co roku biega w charytatywnym wyścigu "Bieg po nowe życie" promującym polską transplantologię. Czasem startuje też Nicola.

Nicole Saleta, Przemysław Saleta

 

Ewa Pacuła czasem zabiera Nicolę na salony.

Ewa Pacuła, Nicole Saleta