Ewa Błaszczyk w beżowym golfie
Newsy

Ewa Błaszczyk o operacji, która ma wybudzić jej córke Olę: "Jest nadzieja, ale zobaczymy"

Ewa Błaszczyk o operacji, która ma wybudzić jej córke Olę: "Jest nadzieja, ale zobaczymy"

Ewa Błaszczyk zdradziła więcej szczegółów na temat operacji swojej córki Oli! We wtorek w szpitalu klinicznym w Olsztynie odbyła się eksperymentalna operacja, która trwała ponad 2 godziny. Jej celem było przywrócenie świadomości Oli Janczarskiej, córce Błaszczyk. Lekarze wszczepili dziewczynie stymulator, pobudzający rdzeń kręgowy i mózg do pracy.

Operację poprowadził japoński specjalista Isao Morita oraz polski neurochirurg profesfor Wojciech Maksymowicz. Rokowania są dobre i od samego początku mówi się o tym, że operacja zakończy się sukcesem.

Ewa Błaszczyk opowiedziała o operacji w "Dzień Dobry TVN".

W tej chwili Ola jest bólowa, jak każdy po zabiegu. Jej koleżanka Agnieszka, która wczoraj była operowana, również jest w podobnym stanie. W tej chwili trwają kolejne dwie operacje, a nadzieja jest w tym, że japońscy lekarze dokonali w Japonii około 300 takich operacji i te efekty do ok. 35. roku życia, kiedy jeszcze mózg zachowuje dużą plastykę, są ogromnym sukcesem. Ponad 60 proc. osób nawiązuje lepszy kontakt ze światem: samodzielnie jedzą, piją, porozumiewają się, chodzą. 

Zobacz także: O walce o życie i zdrowie ukochanej córki i siostry - Ewa Błaszczyk i Marianna opowiedziały we wspólnym wywiadzie. 16 lat czekają już aż Ola wybudzi się ze śpiączki.

 

Ewa Błaszczyk podkreśliła też, że efekt końcowy w dużej mierze zależy od tego, jaki był stopień uszkodzenia pacjenta:

To wszystko zależy też od indywidualnego uszkodzenia, w jakim kto jest stanie, bo zwykle przechodzi na wyższy poziom dzięki tej stymulacji. Ale jak się dostaniemy na ten wyższy poziom, to wtedy przebijają się jakieś nowe impulsy, które nas łączą ze światem codziennym i wtedy należy wzmóc rehabilitację na tych obszarach, gdzie się coś przebija. Jest nadzieja, ale zobaczymy. Trudno powiedzieć, bo każdy jest inaczej uszkodzony - mówiła. - (...) Staram się nie nastawiać. Wiem, że to pomaga, zachowuję pragmatyczne myślenie, znam fakty, wiem jakie są wyniki, natomiast bronię się przed myśleniem życzeniowym, tworzeniem wizji.

Córka Ewy Błaszczyk jest w śpiącze od 16 lat. W 2000 roku Ola Janczarska zachłysnęła się tabletką i do dziś nie odzyskała pełnej świadomości. Operacja przeprowadzona kilka dni temu ma to zmienić. W 2013 roku z inicjatywy Ewy Błaszczyk została stworzona klinika "Budzik", dzięki której ze śpiączki wybudzono już kilkanaścioro dzieci. Aktorka jest bardzo silna i nieustannie z wielkim zaangażowaniem walczy o zdrowie i życie ukochanej córki. My mocno trzymamy kciuki za powodzenie ostatniej operacji i wybudzenie Oli!

 

Zobacz: Ewa Błaszczyk doprowadziła Jakóbiaka do łez: Czasem chce mi się wyć​.

 

Ewa Błaszczyk opowiedziała o operacji córki Oli

Ewa Błaszczyk w czarnej marynarce
ONS.pl

Jaki są szanse, że Ola wyzdrowieje?

Ewa Błaszczyk na Festiwalu Filmowym w Gdyni
ONS

"Hotel Paradise 3": Klaudia El Dursi o relacji Basi i Krzysztofa. Ta reakcja mówi wszystko

Ewa Błaszczyk
East News
Newsy
Córka Ewy Błaszczyk już po operacji! Ola jest w śpiączce od 16 lat! Będzie cud?
Wszyscy trzymają kciuki za Olę!

Córka Ewy Błaszczyk zostanie wybudzona ze śpiączki? W szpitalu klinicznym w Olsztynie zakończyła się  eksperymentalna operacja (trwała ponad 2 godziny), której celem jest przywrócenie świadomości Aleksandrze Janczarskiej. Zabieg polegał na wszczepieniu stymulatora, pobudzającego rdzeń kręgowy i mózg do pracy. Operację przeprowadził japoński profesor Isao Morita oraz polski neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz.   Córka Ewy Błaszczyk już po operacji! Wiele wskazuje na to, że operacja zakończy się sukcesem. Skuteczność tego zabiegu sięga 60% przy wieku pacjenta poniżej 35 roku życia. Co Ewa Błaszczyk mówi na temat operacji swojej córki? Mam świadomość, że od wypadku Oli minęło 16 lat, i to oczywiście jest obciążeniem, ale lepiej mieć nadzieję, niż jej nie mieć. Życzę im skupienia, żeby wszystko im poszło, jak powinno. - mówi aktorka.   Jaka jest szansa na wybudzenie córki Ewy Błaszczyk? Według profesora Maksymowicza operacja Aleksandry Janczarskiej powinna potrwać około dwóch godzin. Będzie polegała na otwarciu kanału kręgowego, następnie lekarze wprowadzą elektrodę nad oponę twardą rdzenia kręgowego. Do tej elektrody będzie przepływał prąd ze stymulatora, który zostanie umieszczony na tułowiu pacjentki. Prąd ze stymulatora poprzez elektrodę ma efektywnie drażnić struktury pnia mózgu - czytamy na TVN 24.   Ma to wpłynąć na zwiększenie przepływu mózgowego tak, żeby było więcej odżywczej krwi, żeby te neurony, które przetrwały u tych chorych urazy, poczuły się lepiej, były lepiej odżywione - tłumaczył prof. Maksymowicz. Pierwsze efekty operacji mogą być widoczne dopiero po miesiącu. Profesor Isao Morita przyznał, że osoby, które były operowane w Japonii, po tych zabiegach były w stanie samodzielnie jeść, pić, a także nawiązywały kontakt z otoczeniem.   Dlaczego córka Ewy...

Ewa Błaszczyk w beżowym golfie
Newsy
Ewa Błaszczyk o operacji córki w śpiączce: "Coś się zmieniło w spojrzeniu Oli. Jest jakby bardziej obecne!"
Ewa Błaszczyk o operacji córki w śpiączce: "Coś się zmieniło w spojrzeniu Oli. Jest jakby bardziej obecne!"

Ola Janczarska, córka Ewy Błaszczyk, dwa tygodnie temu przeszła operację wszczepienia stymulatora mózgu. Celem operacji było przywrócenie jej świadomości. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że wszystko poszło dobrze i jest duża szansa na poprawę stanu Oli . Ewa Błaszczyk jest pełna nadziei, że Ola dojdzie do siebie po operacji. Błaszczyk udzieliła wywiadu, w którym powiedziała, że widzi dużą różnicę! Na pewno łatwiej jest mi ją pielęgnować. Wychodzimy na spacery. I widzę, że coś się zmienia. Tak jakby jej spojrzenie było teraz bardziej obecne. W jej oczach pojawia się takie „gdzie jestem, co to jest za przestrzeń”. Zauważyłam też, że jej lewa ręka, która dotąd zawsze była mocno ściśnięta, zaczyna się rozluźniać. - powiedziała Ewa Błaszczyk w rozmowie z Gazeta.pl. Błaszczyk bardzo cieszy się z efektu po operacji, jednak sama podkreśla, że stara się trochę gasić emocje. Trzeba próbować nowych rozwiązań i mówić o nich, a potem gasić emocje. Ja w przypadku Oli nigdy nie myślałam i nie myślę życzeniowo. Bronię się przed tym. Po prostu mam cel i staram się go konsekwentnie realizować. - powiedziała Błaszczyk. My cały czas trzymamy kciuki za Olę i Ewę Błaszczyk! Podziwiamy za taką wytrwałość!   Dlaczego córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę? Aleksandra Janczarska, córka aktorki Ewy Błaszczyk, jest w stanie śpiączki od 2000 roku, kiedy doznała nieszczęśliwego wypadku. Dziewczynka zakrztusiła się przy połykaniu tabletki. Po tym zdarzeniu, Ewa Błaszczyk zaangażowała się w działalność charytatywną, by pomóc innym dzieciom w podobnej sytuacji. Założyła fundację „Akogo?” oraz specjalistyczną klinikę "Budzik", która na koncie ma już 26 wybudzeń ze śpiączki. Aktorka oraz jej druga córka Marianna nigdy nie przestały walczyć o zdrowie i życie Oli.   Ewa Błaszczyk nie traci...

Ewa Błaszczyk w beżowym golfie
Newsy
Córka Ewy Błaszczyk po szesnastu latach wybudziła się ze śpiączki?! Sprzeczne informacje w sieci!
Jest odpowiedź fundacji Akogo!

Córka Ewy Błaszczyk, 22-letnia Aleksandra Janczarska, została wybudzona ze śpiączki? Informację w rozmowie z RMF FM potwierdza dr Monika Barczewska, doktor z kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala w Olsztynie. W maju Ola przeszła eksperymentalną operację, której celem było przywrócenie jej świadomości. Zabieg polegał na wszczepieniu stymulatora, pobudzającego rdzeń kręgowy i mózg do pracy. Operację przeprowadził japoński profesor Isao Morita oraz polski neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz. Jak podają dzisiejsze media, można mówić o całkowitym wybudzeniu córki Ewy Błaszczyk.  Inne źródła podają jednak co innego...   Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki!? Córka Ewy Błaszczyk, Ola, w wieku 6 lat zakrztusiła się wodą podczas połykania tabletki. Dziewczynka przez niedotlenienie mózgu zapadła w śpiączkę. W tym roku Janczarska przeszła operację, która miała na celu wybudzenie jej ze śpiączki. Efekty były widoczne już po kilku tygodniach: To są drobniusieńkie rzeczy. Mniejsza spastyka w lewej ręce, lepsze trzymanie głowy, podążanie głową za dźwiękiem. Na efekty trzeba czekać. To jest proces. - mówiła aktorka w rozmowie z Urodą Życia.  Zobacz:  „Gdy mózg się zapala, masz dowód, że ktoś tam jest” - Ewa Błaszczyk o operacji córki w nowej „Urodzie Życia”   Aktorka zaznaczyła również, że całkowite wybudzenie to proces, którzy trzeba wciąż monitorować: Ona musi się wygoić, musi to odreagować i dopiero potem będziemy oceniać. Ukrwienie mózgu powinno być lepsze. Tego się spodziewamy. To jest proces, który trwa do pół roku i trzeba to wnikliwie monitorować i ćwiczyć. Gdy pojawia się cokolwiek nowego, to w neurorehabilitacji natychmiast trzeba to wzmacniać. Jeśli na przykład Ola na polecenie ściska cię za rękę, musisz ją wtedy też mocno ściskać i bawić się z nią tak,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik