Ewa Błaszczyk w beżowym golfie

Ewa Błaszczyk o operacji, która ma wybudzić jej córke Olę: "Jest nadzieja, ale zobaczymy"

Ewa Błaszczyk w beżowym golfie

Ewa Błaszczyk zdradziła więcej szczegółów na temat operacji swojej córki Oli! We wtorek w szpitalu klinicznym w Olsztynie odbyła się eksperymentalna operacja, która trwała ponad 2 godziny. Jej celem było przywrócenie świadomości Oli Janczarskiej, córce Błaszczyk. Lekarze wszczepili dziewczynie stymulator, pobudzający rdzeń kręgowy i mózg do pracy.

Operację poprowadził japoński specjalista Isao Morita oraz polski neurochirurg profesfor Wojciech Maksymowicz. Rokowania są dobre i od samego początku mówi się o tym, że operacja zakończy się sukcesem.

Ewa Błaszczyk opowiedziała o operacji w "Dzień Dobry TVN".

W tej chwili Ola jest bólowa, jak każdy po zabiegu. Jej koleżanka Agnieszka, która wczoraj była operowana, również jest w podobnym stanie. W tej chwili trwają kolejne dwie operacje, a nadzieja jest w tym, że japońscy lekarze dokonali w Japonii około 300 takich operacji i te efekty do ok. 35. roku życia, kiedy jeszcze mózg zachowuje dużą plastykę, są ogromnym sukcesem. Ponad 60 proc. osób nawiązuje lepszy kontakt ze światem: samodzielnie jedzą, piją, porozumiewają się, chodzą. 

Zobacz także: O walce o życie i zdrowie ukochanej córki i siostry - Ewa Błaszczyk i Marianna opowiedziały we wspólnym wywiadzie. 16 lat czekają już aż Ola wybudzi się ze śpiączki.

 

Ewa Błaszczyk podkreśliła też, że efekt końcowy w dużej mierze zależy od tego, jaki był stopień uszkodzenia pacjenta:

To wszystko zależy też od indywidualnego uszkodzenia, w jakim kto jest stanie, bo zwykle przechodzi na wyższy poziom dzięki tej stymulacji. Ale jak się dostaniemy na ten wyższy poziom, to wtedy przebijają się jakieś nowe impulsy, które nas łączą ze światem codziennym i wtedy należy wzmóc rehabilitację na tych obszarach, gdzie się coś przebija. Jest nadzieja, ale zobaczymy. Trudno powiedzieć, bo każdy jest inaczej uszkodzony - mówiła. - (...) Staram się nie nastawiać. Wiem, że to pomaga, zachowuję pragmatyczne myślenie, znam fakty, wiem jakie są wyniki, natomiast bronię się przed myśleniem życzeniowym, tworzeniem wizji.

Córka Ewy Błaszczyk jest w śpiącze od 16 lat. W 2000 roku Ola Janczarska zachłysnęła się tabletką i do dziś nie odzyskała pełnej świadomości. Operacja przeprowadzona kilka dni temu ma to zmienić. W 2013 roku z inicjatywy Ewy Błaszczyk została stworzona klinika "Budzik", dzięki której ze śpiączki wybudzono już kilkanaścioro dzieci. Aktorka jest bardzo silna i nieustannie z wielkim zaangażowaniem walczy o zdrowie i życie ukochanej córki. My mocno trzymamy kciuki za powodzenie ostatniej operacji i wybudzenie Oli!

 

Zobacz: Ewa Błaszczyk doprowadziła Jakóbiaka do łez: Czasem chce mi się wyć​.

 

Ewa Błaszczyk opowiedziała o operacji córki Oli

Ewa Błaszczyk w czarnej marynarce
ONS.pl

Jaki są szanse, że Ola wyzdrowieje?

Ewa Błaszczyk na Festiwalu Filmowym w Gdyni
ONS

Więcej na temat Ewa Błaszczyk
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48