Ewa Błaszczyk apeluje o pomoc dla Alfiego Evansa

Ewa Błaszczyk apeluje do ambasady Wielkiej Brytanii w sprawie Alfiego Evansa! Dramat chłopca poruszył również Annę Lewandowską

Ewa Błaszczyk apeluje o pomoc dla Alfiego Evansa

Sprawa Alfiego Evansa poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Niespełna 2-letni chłopiec walczy o życie w szpitalu w Liverpoolu, a jego rodzice robią wszystko, żeby ich syn mógł leczyć się we Włoszech. Niestety, sąd w Wielkiej Brytanii nie zgadza się na transport Alfiego, który zmaga się z niezdiagnozowaną chorobą układu nerwowego. Co więcej, sąd zdecydował, że życie Alfiego nie będzie dłużej podtrzymywane. Sprawa chorego chłopca poruszyła wszystkich. Losem dziecka zainteresowała się również Ewa Błaszczyk, zalożycielka Fundacji "Akogo?". Błaszczyk opublikowała oficjalne pismo, które wysłała do Ambasady Wielkiej Brytanii! 

Ewa Błaszczyk apeluje w sprawie Alfiego Evansa!

Ewa Błaszczyk, założycielka Fundacji "Akogo?" oraz kliniki Budzik w poruszających słowach apeluje o pomoc dla chłopca i zmienę decyzji sądu!

Z całą stanowczością apelujemy o zmianę decyzji odmownej dotyczącej przywiezienia chłopca do ośrodka we Włoszech, który wykazuje gotowość podjęcia opieki nad dzieckiem. Jak każdy pacjent, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, wyznania, czy narodowości, Elfie zasługuje na godne traktowanie i troskliwą opiekę. Nie potrafimy zrozumieć, co powoduje osobami, które w tej konkretnej sytuacji nie wyrażają na to zgody. Tym bardziej niezrozumiałe jest argumentowanie przez wymiar sprawiedliwości, że śmierć dziecka w szpitalu, w Liverpoolu jest dla niego największym dobrem, natomiast ewentualny zgon podczas transportu medycznego jest najgorszym możliwym zdarzeniem. Podkreślamy, że nikt nie jest uprawniony do decydowania o ludzkim życiu, a orzeczenie brytyjskiego sądu stoi w sprzeczności z wolą rodziców i prawe dziecka do życia i korzystania z opieki zdrowotnej w miejscu, gdzie będzie ona zapewniona na możliwie najwyższym pozionie- czytamy w liście. 

Sprawa Alfiego Evansa poruszyła również Annę Lewandowską. Trenerka opublikowała na swoim Instastories zdjęcie chłopca i zapewniła,  że popiera akcję ratowania chorego dziecka. 

Matka zawsze rozumie! Dołączam się #SaveAlfieEvans- napisała Anna Lewandowska. 

Zobaczcie list Ewy Błaszczyk i zdjęcie, które zamieściła Anna Lewandowska!

Zobacz także: A jednak! Alfie przeżył kolejną noc, a sąd zadecydował, że zostaje w Anglii! NOWE FAKTY w sprawie chorego chłopca!

Ewa Błaszczyk apeluje w sprawie chorego chłopca.

Ewa Błaszczyk apeluje o pomoc dla Alfiego Evansa
Facebook

Sprawa Alfiego Evansa poruszyła również Annę Lewandowską.

Anna Lewandowska wspiera akcję ratowania Alfiego Evansa
Instagram

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43