Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020
EastNews

Eurowizja Junior 2020: Kiedy i gdzie oglądać konkurs w telewizji i online? Szczegóły transmisji

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020
EastNews

Już w niedzielę, 29 listopada, finał Eurowizji Junior 2020! Przypomnijmy - rok temu wygrała Viki Gabor, dlatego konkurs po raz drugi odbędzie się w Polsce, dokładnie w siedzibie TVP w Warszawie. Kiedy i gdzie oglądać to wydarzenie? Poznajcie wszystkie szczegóły Eurowizji Junior 2020?

Eurowizja Junior 2020 - gdzie i kiedy oglądać? Transmisja w telewizji i online

Konkurs Eurowizji Junior 2020 będzie można oglądać na antenach TVP 1 i TVP Polonia w niedzielę, 29 listopada, od godziny 17. Transmisja potrwa ok. 2 godzin, po godzinie 19. poznamy zwycięzcę Eurowizji Junior 2020. WAŻNA INFORMACJA - Eurowizję Junior 2020 będzie można również zobaczyć online - na stronie konkursu na YouTubie - tutaj! Koncert poprowadzą Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski oraz Małgorzata Tomaszewska.

Eurowizja Junior 2020 - kto nas będzie reprezentować? Kiedy występ Ali Tracz?

Polską reprezentantką jest 10-letnia Alicja Tracz, która została wybrana w programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020". Młoda artystka zaprezentuje na scenie utwór „I’ll Be Standing”  skomponowany przez Gromee'ego. Alicja zmierzy się z 11 kandydatami z innych krajów, są to: Arina Peszterewa z Białorusi, Valentina z Francji, Sandra Gadelia z Gruzji, Soleá z Hiszpanii, girlsband Unity z Holandii, Karakat Baszanowa z Kazachstanu, Chanel Monseigneur z Malty, Susan z Niemiec, Sofia Feskowa z Rosji, Petar Aničić z Serbii oraz Ołeksandr Bałabanow z Ukrainy. Na scenie Ala Tracz pojawi się jako szósta, a więc w połowie konkursu. 

Jak będzie wyglądać występ Alicji Tracz? Na kanale Eurowizji Junior 2020 pojawiły się nagrania z próby! To będzie wielkie show.

Czy można głosować na Polskę na Eurowizji Junior 2020? Jak pomóc Ali Tracz?

W przeciwieństwie do "dorosłej" wersji Eurowizji, na Eurowizji Junior można głosować na polskiego kandydata, zasady zostały przedstawione na stronie TVP:

W odróżnieniu od konkursu Eurowizji, podczas Eurowizji Junior widzowie mogą oddawać głosy również na reprezentantów swoich państw. Można więc głosować na naszą reprezentantkę – Alę Tracz! Głosowanie rusza w piątek, 27 listopada o godz. 20:00 – na stronie www.jesc.tv!

Czy Alicja wygra Eurowizję Junior? Jeśli tak, byłoby to już trzecie zwycięstwo Polski z rzędu w konkursie! (rok temu triumfowała Viki Gabor, dwa lata temu - Roxie Węgiel).

Ala Tracz na Eurowizji Junior 2020
EBU / STIJN SMULDERS

 

Więcej na temat Eurowizja
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43