Edyta Górniak w różowej bluzce, Edyta Górniak w mini, Edyta Górniak w białym futerku
Eastnews/ONS
Newsy

Jak dobrze znasz Edytę Górniak? Na pytania 3 i 7 odpowiedzą tylko prawdziwi fani! QUIZ

Jak dobrze znasz Edytę Górniak? Na pytania 3 i 7 odpowiedzą tylko prawdziwi fani! QUIZ

Quiz wiedzy na temat Edyty Górniak! Wszyscy ostatnio mówią o piosenkarce. Powodem jest nie tylko jej nieoczekiwana przeprowadzka do Krakowa, ale to że gwiazda zdecydowała się wziąć udział w polskich preselekcjach do konkursu Eurowizja 2016! To była wielka niespodzianka dla jej fanów, którzy od lat namawiali artystkę, żeby znów spróbowała swoich sił w tym konkursie. W 1994 roku zajęła drugie miejsce z piosenką “To nie ja”, co do dziś jest rekordowym osiągnięciem wśród polskich wokalistów. Od debiutu Edyty na Eurowizji minęło ponad 20 lat, ale gwiazda znów chce powalczyć o zwycięstwo dla Polski! Czy jej się uda? Gwiazda podczas walentynkowego koncertu w Krakowie zaprezentowała swój utwór "Grateful", który powalczy o wyjazd na Eurowizję. Trzymamy za nią kciuki, a tymczasem zachęcamy Was do udziału w naszym quizie - jak wiele wiesz o Edycie Górniak? Idealne zajęcie na niedzielne, pochmurne  popołudnie:))

 

ZOBACZ: "To nie ja" było plagiatem? 7 rzeczy, których nie wiedzieliście o występie Górniak na Eurowizji

 
Eurowizja 2016 - polskie preselekcje
Newsy
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!
Eurowizja 2016: Kto wybierał kandydatów do presekcji? "Edyta Górniak podniosła prestiż konkursu"!

Dziś o godzinie 18:30 w programie "Świat się kręci" poznamy kandydatów na Eurowizję 2016. Kto wystąpi na polskich preselekcjach? W jury zasiedli dziennikarze Anna Will, Waldemar Skowroński, Artur Orzech i Robert Janowski oraz dyrygent Zygmunt Kukla. Jak mówił Artur Orzech, na liście zgłoszonych utworów znalazło się ostatecznie 88 utworów. Okazuje się, że niektórzy artyści zgłosili po kilka utworów. Polskie preselekcje na Eurowizję 2016 - kto wybrał artystów? Już wczoraj w sieci pojawiła się lista kandydatów, która jest ponoć potwierdzona przez TVP. Znaleźli się na niej: Margaret, Edyta Górniak, Stashka, Michał Szpak, Wojtek Bałwako, zespół Piękni i Młodzi, Dorota Osińska, Monika Urlik, Madox, Renata Wolkiewicz. Czy przeciek okaże się prawdziwy? Przekonamy się już 16 lutego w "Świat się kręci". Jeden z jurorów, Zygmunt Kukla, zapewniał, że Edyta Górniak podniosła prestiż tegorocznych eliminacji. Nie chciał jednak zdradzić, czy diwa z utworem "Grateful" dostała się do kolejnego etapu.  Już 5 marca o godz. 21:25 TVP 1 wyemituje koncert Polskich Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie tego koncertu widzowie wybiorą wykonawcę, który wystąpi podczas tegorocznego konkursu w Szwecji. Macie już swoich faworytów?   Zobacz także: Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?   Artur Orzech zasiadł w komisji TVP. Robert Janowski również! Czy Edyta Górniak pojedzie na Eurowizję?  

Edyta Górniak śpiewa
Newsy
Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?
Edyta Górniak obawia się, że przegra z disco polo w preselekcjach do konkursu Eurowizji. Co powiedziała gwiazda?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Edyta Górniak wystąpiła w Hali Wisły w Krakowie na Walentynki, gdzie zaprezentowała piosenkę "Grateful", którą zgłosiła do polskich preselekcji do Eurowizji. Ale okazuje się, że Edyta nie jest przekonana o tym, że to ona pojedzie na konkurs Eurowizji 2016, z czym się podzieliła z publicznością. Ja wiem, że to jest szaleństwo... wygrać z Edytą Górniak. Pewnie mi się nie uda, ale co z tego... Jest szansa, że przegram z disco polo - kokietowała fanów Edyta w Hali Wisły, nawiązując do tego, że swoje piosenki do preselekcji zgłosili także wykonawcy disco polo - powiedziała żartobliwie na koncercie Górniak. Jeśli sprawdzi się przeciek z TVP, to pośród 10 artystów, którzy powalczą o wyjazd, do Szwecji może pojechać zespół disco polo Piękni i Młodzi. I chyba o to chodziło Edycie Górniak. Mówi się, że utwór, z którym teraz startuje Górniak jest być może zbyt ambitny na konkurs Eurowizji 2016. I jeśli wokalistce uda się przejść preeliminacje, które już 5 marca, to i tak nie powtórzy sukcesu "To nie ja" z 1994 roku. Wtedy Górniak na Konkursie Piosenki Eurowizja zajęła 2. miejsce. Do tej pory jako jedyna ze wszystkich naszych reprezentantów zajęła tak wysokie miejsce, w ostatnich latach sukcesem był już sam awans do finału. Jak będzie teraz dowiemy się 5 marca, gdy okaże się, kto z polskich kandydatów będzie nas reprezentował na Eurowizji 2016. Jak myślicie będzie nim Edyta Górniak? Zobacz także: Edyta Górniak zamieszkała w Krakowie z powodu... mężczyzny!   Edyta Górniak na swoich koncertach daje prawdziwe show i każdy może usłyszeć siłę jej głosu.   Artystka chciałaby reprezentować nas na konkursie Eurowizja 2016 w Szwecji, ale o tym zdecydują głosy widzów na koncercie preselekcji 5 marca.   Podoba Wam się piosenka "Grateful"?

Edyta Górniak eskortowana przez policję na lotnisku
Newsy
Edyta Górniak zamieszkała w Krakowie z powodu... mężczyzny!
Kupiła nowy dom i...

Decyzję o przeprowadzce z Warszawy do Krakowa Edyta Górniak podjęła spontanicznie w Nowy Rok. Tuż po koncercie sylwestrowym, który tam zagrała, z pomocą przyjaciół artystka zaczęła szukać domu dla siebie i syna Allana. Idealne lokum znalazła w Mogila nach . Willa mieści się na chronionym osiedlu na obrzeżach Krakowa. Edyta wybrała to miejsce, bo jest eleganckie, kameralne i położone nieopodal lotniska, co było dla niej kluczowe - zdradził w rozmowie z "Party" znajomy wokalistki. Ale to nie koniec nowości! "Party" ustaliło, że na przeprowadzkę do stolicy Małopolski namówił... mężczyzna! W dodatku bliski jej sercu. Kim on jest? Tak naprawdę to Allan przekonał mamę, by zamieszkali w Krakowie. Zawsze był na koncertach, które tam dawała, ostatnio walentynkowym, i miasto mu się spodobało. Poza tym oboje mają tu przyjaciół - dodał przyjaciel artystki. Allan zaliczył wszystkie przedmioty w starej szkole i pomyślnie zdał egzaminy do nowej placówki w Krakowie. Chłopiec nie miał też problemów z adaptacją. Z rówieśnikami zapoznał go przyjaciel, z którym uczy się teraz w jednej klasie. Jesteś ciekaw, jakie życiowe rewolucje szykuje jeszcze Edyta Górniak? Przeczytasz w nowym "Party".   Edyta Górniak razem z synem Allanem zamieszkała z Krakowie.   Edyta Górniak znów chce zaśpiewać na Eurowizji!    

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner