Eurowizja 2015: Monika Kuszyńska
ONS.pl

To niezłomna, piękna i silna kobieta obdarzona ciekawą barwą głosu. Wokalistka, magister sztuki i autorka tekstów. Miesiąc maj będzie dla niej podwójnie szczególny...
 

35-letnia Monika Kuszyńska będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2015 w Wiedniu, co uznaje za ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Przyznała, że ma potężną tremę. Jak skomentowała swój sukces reprezentantka Polski na Eurowizji?

Obawiam się tego, co każdy artysta: presji, która się z tym festiwalem wiąże. Większym strachem było dla mnie wyjście z domu, po tym jak zaczęłam jeździć na wózku.

 

Monika Kuszyńska - co o niej wiemy?

Monika Kuszyńska była wokalistką zespołu Varius Manx przez 6 lat, od 2000 do 2006 roku. Wraz z grupą wypromowała największe hity zespołu, takie jak "Moje Eldorado" czy "Maj". Ten właśnie miesiąc odgrywa w życiu aktorki znaczącą rolę. 28 maja 2006 roku Monika Kuszyńska uległa wypadkowi samochodowemu, który spowodował lider zespołu, Robert Janson. W wyniku tragedii piosenkarka stała się więźniem niepełnosprawności, jest sparaliżowana od pasa w dół i porusza się na wózku inwalidzkim. Wciąż jednak ma nadzieję na skuteczną rehabilitację i operację. W 2012 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta o wymownym tytule „Ocaleni”.

Piosenka na Konkurs Eurowizji

Hasło tegorocznego festiwalu Eurowizji brzmi „Building Bridges”, czyli budowanie mostów. Monika Kuszyńska potrafi wyrazić tę ideę nie tylko w muzyce, lecz także w swoim życiu.

Tak o artystce powiedział Juliusz Braun, prezes Zarządu TVP S.A. Anna Dymna dodała, także kilka słów od siebie:

Jest bohaterką naszych czasów, taki powstaniec, kiedy o niej myślę, to nie narzekam, tylko biorę się do roboty.


Monika Kuszyńska zaśpiewa utwór "In The Name of Love". Jesteśmy przekonani, że publiczność doceni jej fenomenalny talent i osobowość.

Więcej na temat Eurowizja Monika Kuszyńska