Elżbieta Zapendowska i Alicja Szemplińska
ONS/EastNews/inne

Elżbieta Zapendowska mocno o Alicji Szemplińskiej: "Muszę być niestety mocno krytyczna!"

Elżbieta Zapendowska i Alicja Szemplińska
ONS/EastNews/inne

Alicja Szemplińska została reprezentantką Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Wokalistka wystąpi na scenie w Rotterdamie z utworem "Empires", który zaprezentowała podczas finału preselekcji. Wśród internautów pojawiły się skrajne opinie co do występu i piosenki Alicji, a jak jej szanse ocenia sama Elżbieta Zapendowska? W rozmowie z portalem Wp.pl trenerka wokalna zabrała głos w tej sprawie. 

Zobacz także: Czy Alicja Szemplińska ma szansę na wygraną na Eurowizji 2020? Znamy typowania bukmacherów

Elżbieta Zapendowska oceniła Alicję Szemplińską

Elżbieta Zapendowska to niewątpliwie jedna z najbardziej surowych jurorek w historii polskich talent show. Trenerka wokalna zawsze wygłasza szczere opinie i naprawdę trzeba się postarać, aby jej zaimponować. Nie mogło zabraknąć jej oceny także w kontekście Eurowizji 2020 i naszej reprezentantki, Alicji Szemplińskiej. Portal Wp.pl zapytał Elżbietę Zapendowską, co sądzi na temat naszej eurowizyjnej piosenki.

- To utwór, powiedziałabym, niebrzydki. Dość pompatyczny, ale sympatyczny. [...] Trudno jednak mówić, że to piosenka wybitnie wyjątkowa na tle konkursowych propozycji. W ostatnich latach w finałach Eurowizji pojawiały się bardzo różne utwory, nie można, moim zdaniem, mówić o jakichś prawidłowościach. I o tym, że ta piosenka bardzo mocno od nich odstaje - powiedziała Elżbieta Zapendowska w rozmowie z Wp.pl.

W sieci pojawiły się jednak słowa krytyki, dotyczące utworu Alicji. W rozmowie z Wp.pl Elżbieta Zapendowska wyjaśniła, z czego to wynika.

- To wynika przede wszystkim z tego, że w Polsce wszyscy znakomicie “znają się” na muzyce i koniecznie muszą się na jej temat wymądrzać. Tak samo “znają się” zresztą na wszystkim, łącznie z medycyną - podsumowała jurorka. 

A jak Elżbieta Zapendowska ocenia wykon Alicji podczas preselekcji? Według opinii trenerki, powinna jeszcze popracować nad kilkoma rzeczami. 

- Muszę być niestety mocno krytyczna wobec Szemplińskiej. Powinna bardzo intensywnie popracować nad intonacją, czyli czystością swojego śpiewu. Dwoje pozostałych uczestników finału zaśpiewało bardzo czysto, a zwyciężczyni ma w tej kwestii sporo do poprawienia - wyjaśniła trenerka.

A wy jak uważacie? Zgadzacie się z opinią Elżbiety Zapendowskiej w tym temacie?

Elżbieta Zapendowska
East News

Poniżej możecie zobaczyć występ Alicji podczas finału "Szansy na sukces - Eurowizja 2020"! Podoba się Wam?

Alicja Szemplińska została rezprezentantką Polski w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. My już trzymamy za nią mocno kciuki!

East News

 

Więcej na temat Eurowizja Szansa na sukces
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33