Party Stories
Biedronka
East News
Newsy

Ekspedientka Biedronki zakażona koronawirusem. Czy ktoś z klientów mógł się zarazić?

Czy ktoś z klientów się zaraził?

Jeden ze sklepów Biedronki został zamknięty i jest dezynfekowany po tym, jak u jednej z ekspedientek został wykryty koronawirus! Według doniesień medialnych kobieta prawdopodobnie zaraziła się od jednego z dostawców towaru. W którym mieście znajduje się zamknięta Biedronka i jak całą sytuację komentuje zarząd sklepu? 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Pracownica Biedronki zakażona koronawirusem

Do zakażenia jednej z ekspedientek Biedronki doszło w miejscowości Gryfino, a o całej sytuacji poinformował lokalny portal igryfino.pl. Portal donosi, że sklep został zamknięty i jest teraz dezynfekowany, a kobieta u której wykryto koronawirusa mogla zarazić się od dostawcy.

Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć - informują władze sklepu.

Sklep sieci Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Gryfinie został zamknięty z powodu pozytywnego testu u pracownika tego sklepu. Zgodnie z zaleceniami sanepidu wszyscy pozostali pracownicy tej placówki od wtorku zostali poddani kwarantannie. 

Zarząd Biedronki zapewnia, że po wykryciu u pracownicy koronawirusa do sklepu została wezwana profesjonalna firma dezynfekująca.

Zobacz także: Lidl, Biedronka, Kaufland, Netto. Które markety są otwarte całą dobę przed świętami wielkanocnymi 2020?

Jedna z ekspedientek Biedronki w Gryfinie zostala zakażona koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News

Sklep jest dezynfekowany.

East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem
East News
Newsy
Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Pandemia koronawirusa sparaliżowała świat. Decyzją polskiego rządu zamknięte zostały granice, wszystkie placówki oświatowe, galerie handlowe, teatry, muzea i wiele firm. Odwołano międzynarodowe loty oraz połączenia kolejowe. Mnóstwo osób udało się na przymusowy urlop, a Ministerstwo Zdrowia apeluje o pozostanie w domach. Jednak jak ochronić się przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem, jeżeli będziemy zmuszeni opuścić swoje bezpieczne mieszkania?  Należy nie zapomnieć o częstym myciu rąk, a jeżdżąc komunikacją publiczną warto mieć na dłoniach rękawiczki. Obejrzyj nasze wideo, aby dowiedzieć się jak prawidłowo należy ściągać rękawiczki, aby nie doszło do potencjalnego zakażenia. Dowiesz się również, kiedy konieczne jest użycie maseczki oraz jak prawidłowo jej używać.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Jak bezpiecznie chronić się bez koronawirusem? Poznaj sposoby.   

Lidl sklep
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Lidl wprowadza spore zmiany i apeluje do klientów! 
Jakie zmiany w związku z koronawirusem w Polsce wprowadza Lidl? Czy sklepy Lidl Biedrona będą zamknięte czy otwarte?

Jakie zmiany w związku z koronawirusem w Polsce wprowadza Lidl? Władze jednej z największych sieci sklepów w zdecydowany sposób zareagowały na niepokojące doniesienia dotyczące kolejnych zachorowań w naszym kraju. Koronawirus już od kilku miesięcy rozprzestrzenia się po całym świecie, w Polsce pierwszy przypadek zachorowania został odnotowany dokładnie 4 marca. Od tamtej chwili minęło niewiele czasu, jednak liczba zarażonych wirusem wzrosła w zastraszającym tempie. Do dziś (12 marca) koronawirusa zdiagnozowano u 47 osób. W związku ze wzrostem zachorowań władze zdecydowały o zamknięciu szkół, przedszkoli, teatrów, kin. Przerażeni Polacy ruszyli do sklepów, aby przygotować się na dłuższy pobyt w domu. Teraz okazuje się, że związku z koronawirusem władze Lidla wprowadziły spore zmiany w sklepach. Lidl reaguje na koronawirusa w Polsce Jak już informowaliśmy, w związku z zagrożeniem koronawirusem zmiany w swoich sklepach wprowadziły władze Biedronki- w sklepie częściej są czyszczone wózki i kosze. Okazuje się, że również władze Lidla wprowadziły dodatkowe środki ostrożności. Lidl systematycznie myje wózki sklepowe i dba o czystość w sklepie. Każdego dnia przed otwarciem sklepu rozpoczynają się porządki.  Następnie w trakcie godzin pracy sklepu czyszczenie odbywa się doraźnie, kiedy istnieje taka potrzeba. Na koniec dnia pracownicy sprzątają strefę kas oraz salę sprzedaży. Szczególną uwagę przykładamy do stref artykułów świeżych, gdzie prezentowane są owoce, warzywa, odpieki oraz produkty chłodnicze. W sklepach posiadamy profesjonalny sprzęt do utrzymania porządku, w tym urządzenie do mycia posadzek (hako), mopy oraz specjalistyczne płyny myjące- Radio Zet cytuje władze Lidl Polska.  To nie wszystko! Jak się okazuje, że pracownicy Lidla apelują...

Dziecko w sklepie
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy do sklepu mogę pójść z dzieckiem? Ekspert odpowiada!
Czy można wybrać się do sklepu z dzieckiem? Czy rodzic z dzieckiem zostanie wpuszczony do Biedronki?

Epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że rząd wprowadza coraz więcej ograniczeń. Z kolei sklepy spożywcze same decydują się dodatkowe obostrzenia takie jak: zmiana godzin otwarcia i rotacyjny system pracy pracowników, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Przy kasach może przebywać tylko jedna osoba, a w kolejce należy zachować metrowy odstęp. W dużych sklepach maksymalnie może przebywać 50 klientów w tym samym czasie, czego sieci restrykcyjnie przestrzegają. A jak wygląda sytuacja zakupów z dziećmi w czasie epidemii koronawirusa? Czy można wejść z dzieckiem do sklepu? Czy pracownicy mają prawo nie wpuścić rodzica z dzieckiem? Na to pytanie odpowiedział w rozmowie z TVN24 dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych: Wszystkie ograniczenia, które od środy są wprowadzone, służą ograniczeniu kontaktów między ludźmi. Rozumiem, że zdarzają się sytuacje życiowe, kiedy nie ma, z kim zostawić dziecka, to z konieczności trzeba je zabrać. Natomiast staramy się ograniczać kontakty, czyli jeżeli nie musimy, lepiej zostawić je w domu pod opieką kogoś innego - powiedział w TVN24. Kontrowersyjne zakupy z dzieckiem w czasie epidemii koronawirusa Ogłoszenia o zakazie wstępu z dziećmi zostały wywieszone na witrynach niektórych sklepów. Takie sytuacje miały miejsce między innymi w Andrespolu czy Zielonej Górze. Jednak była to jedynie indywidualna decyzja kierowników lub właścicieli. W jednym ze sklepów sieci Pepco klienci byli witani taką informacją: Z powodu zamknięcia szkół i przedszkoli oraz objęciu dzieci kwarantanną zakazujemy dzieci i młodzieży wejścia na teren sklepu. Każde złamanie przepisu będzie zgłaszane na policję. Mandat za niedostosowanie się do kwarantanny wynosi 5 tys. zł - taki komunikat klienci Pepco przy ul. Rokicińskiej w Andrespolu mogli...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner