Party Stories
ONS
Newsy

Edyta Olszówka usłyszała, że jest za stara do serialu!

Aktorka musiała schować dumę do kieszeni
Edyta Olszówka w serialu „Przepis na życie” wcieliła się w postać Poli, która niewątpliwie jest jedną z najbarwniejszych postaci. Aktorka gra kobietę po przejściach, która mimo wszystko tryska energią i poczuciem humoru.
Okazuje się jednak, że Edyta Olszówka musiała się bardzo starać o to, żeby producenci zatrudnili właśnie ją do hitu stacji TVN.
- Przeszła 8 castingów, a producenci wciąż nie mogli się na nią zdecydować i podpisać kontraktu- mówi znajoma aktorki w rozmowie z „Na żywo”.
Olszówka nie rozumiała tej sytuacji, dlatego zapytała producentów czy uważają że jest za stara i właśnie wtedy dowiedziała się, że to jej wiek jest głównym powodem dla jakiego nie podjęli jeszcze decyzji.
Aktorka na szczęście udowodniła, że jest idealną kandydatką do roli w serialu.
- Ci, którzy wątpili, czy Edyta powinna zagrać w „Przepisie na życie” dostali życiową lekcję- informuje źródło. 

tulipan
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
ONS
Newsy
Ilona Łepkowska wyrzuciła aktorkę z serialu
…nie tolerowała hobby Agnieszki Pilaszewskiej

Agnieszka Pilaszewska musiała odejść z serialu „ Barwy szczęścia ” po tym, jak zainteresowała się pisaniem scenariuszy. Pomysł aktorki nie przypadł do gustu scenarzystce Ilonie Łepkowskiej . Najwyraźniej zaczęła dostrzegać w niej konkurentkę, której trzeba  było się pozbyć. Jakiś czas później Pilaszewska  przedstawiła stacji TVN  scenariusz do serialu „ Przepis na życie ”, który postanowili realizować. Producenci zaprosili do współpracy wielu znakomitych aktorów takich jak: Piotr Adamczyk, Borys Szyc czy Edyta Olszówka.    -To jest mój pierwszy scenariusz w realizacji. I nie było mowy, żebym sugerowała wykonawców. To była decyzja producenta i stacji TVN.  Jestem wniebowzięta, że takie nazwiska zgodziły się zagrać w moim projekcie. To jest wielkie szczęście. Zaś z tego co wiem pani Łepkowska sama jest producentem i dlatego ma ten głos decydujący w sprawie obsady. Nie tylko aktorów, ale i ekipy- wyznała tygodnikowi „ Gwiazdy ” debiutująca scenarzystka.   Serial ma ponad trzy miliony widzów i jest telewizyjnym hitem. Odejście z „ Barw Szczęścia ” najwyraźniej wyszło Pilaszewskiej na dobre.  tulipan

Edyta Olszówka
Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
Newsy
Edyta Olszówka: "Miałam w sobie demony"
O trudnej podróży w głąb siebie, samotności i... wielkim apetycie na życie z Edytą Olszówką rozmawia Liliana Śnieg-Czaplewska

– To prawda, że w serialu „Przepis na życie”, który okazał się hitem, Magdalena Kumorek wygrała walkę o rolę z Joanną Brodzik, a Ty z Małgorzatą Foremniak? Edyta Olszówka: Takie jest aktorskie życie, dużo ról przechodzi człowiekowi koło nosa. Nie wszystko jest dla nas. Casting dziś bywa bardziej stresujący niż właściwa praca, łącznie z premierą. Jest mnóstwo osób w naszym środowisku bez pracy. Ról jest mało, a aktorów dużo; co roku tylko państwowe szkoły teatralne opuszcza ponad stu absolwentów, nie mówiąc o prywatnych. I o uzdolnionych amatorach. – Wiedziałaś, że będzie taka ostra konkurencja, gdy zaczynałaś? Edyta Olszówka: Wiedziałam, ale składałam się z samych marzeń, złudzeń i iluzji. Szybko okazało się, że ta praca to nienasycenie, rodzaj narkotyku, a dla aktorki dodatkowo proces przemijania podlegający publicznej ocenie. Proces okrutny, na oczach widzów. W pewnym tabloidzie ukazało się wielkie zdjęcie mojej twarzy ze strzałkami w różnych kierunkach, co, gdzie i jak powinnam sobie wygładzić, podciągnąć. Totalny brak tolerancji dla tak naturalnego procesu jak starzenie. Nic dziwnego, że jak młodsza i starsza aktorka jednocześnie zabiegają o tę samą rolę, to ta ostatnia wpada w popłoch. Ma mniejsze szanse. – Ja tam wolę wierzyć, że wygra lepsza. Ty podobno rewelacyjnie śpiewasz. Agata Passent nie może odżałować, że zarzuciłaś śpiew, mając taki „świetny, mocny, niski głos. I świetne nogi przy okazji”. Edyta Olszówka: Za nogi – dziękuję. Z Agnieszką Osiecką spotkałam się po trzecim roku szkoły teatralnej, gdy dorabiałam sobie jako kelnerka w klubie Scena. Zaproponowała mi rolę Ali w „Listach śpiewających” i to był mój debiut telewizyjny. To wtedy poznałam 18-letnią Agatę. W szkole...

ONS
Newsy
Dereszowska i Olszówka będą czytać dzieciom
Aktorki wzięły udział w polskiej wersji cyklu „Powiem wam wiersz”

Edyta Olszówka i Anna Dereszowska mają dla wszystkich dzieci, które będą oglądać nowy kanał Disney Junior wielką niespodziankę. Jak informują „Wirtualnemedia” w polskiej wersji projektu znani artyści będą czytać wiersze do krótkich filmów Disneya i właśnie w Dzień Dziecka będziemy mogli usłyszeć Olszówkę i Dereszowską. Amerykańscy producenci, którzy są pomysłodawcami cyklu „Powiem wam wiersz”, do występów zaprosili największe telewizyjne gwiazdy. Widzowie mogli usłyszeć głos m.in. Katie Holmes i Whoopi Goldberg .

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner