Edyta Herbuś tankuje na stacji benzynowej

Edyta Herbuś o filozofii "Zero Waste". Poznaj jej triki, jak być bardziej eko w łazience

Edyta Herbuś tankuje na stacji benzynowej

Podczas codziennych urodowych rytuałów można dbać nie tylko o siebie, ale i o środowisko. Jak to zrobić? Zapytaliśmy o to Edytę Herbuś.

Zero waste w łazience oznacza dla mnie…

Edyta: Codzienne funkcjonowanie z troską o czystą planetę. Oszczędzam wodę, czyli zakręcam kran podczas mycia zębów i nie napełniam całej wanny do kąpieli. Zamieniłam też jednorazowe opakowania i produkty na te wielokrotnego użytku.

Gdy otwieram nowy kosmetyk…

Edyta: Zawsze zużywam go do samego końca. Mam też taką zasadę, że nie kupuję zbędnych mi w danym momencie produktów, na przykład na zapas.

Zależy mi, żeby zmniejszyć ilość wyrzucanego do kosza plastiku, dlatego…

Edyta: Wybieram kosmetyki sprzedawane w opakowaniach o dużej pojemności. Gdy pakuję się na podróż, przelewam je do małych opakowań wielorazowych. Świetnie służą mi przez długi czas. W miarę możliwości kupuję też produkty w szklanych słoiczkach zamiast w plastikowych. Słoiczki wykorzystuję potem do innych celów, żeby ich nie wyrzucać.

Czytam etykiety kosmetyków, bo...

Edyta: Zwracam uwagę na to, z jakich składników powstały kosmetyki. Czy są naturalne i czy użyte do ich produkcji rośliny pochodzą z ekologicznych upraw, które nie dewastują środowiska.

Moje ulubione kosmetyki eko to...

Edyta: Olejki eteryczne Decodo – każdy kupiony olejek oznacza, że zostanie posadzone jedno drzewo. Sama uczestniczę w akcji sadzenia tych drzew w nadleśnictwie Runowo. Niedługo będą też dostępne naturalne świece aromatyczne tej marki, nie mogę się na nie doczekać!

Gdy mam chwilę dla siebie...

Edyta: Nakładam na twarz jedną z maseczek 7th Heaven. Ich kosmetyki mają w składzie naturalne składniki aktywne. Marka nie testuje produktów na zwierzętach i walczy o zaprzestanie takich testów. Robię też kosmetyki w domu. Najczęściej jest to peeling z fusów po kawie wymieszanych z oliwą, albo cukrowy.

By ograniczyć ilość śmieci, zrezygnowałam z…

Edyta: Wacików do zmywania twarzy. Zastąpiłam je specjalną szczoteczką do demakijażu.

Więcej na temat Edyta Herbuś ekologia
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43