Party Stories
Edyta Herbuś tankuje na stacji benzynowej
Newsy

Edyta Herbuś o filozofii "Zero Waste". Poznaj jej triki, jak być bardziej eko w łazience

Podczas codziennych urodowych rytuałów można dbać nie tylko o siebie, ale i o środowisko. Jak to zrobić? Zapytaliśmy o to Edytę Herbuś.

Zero waste w łazience oznacza dla mnie…

Edyta: Codzienne funkcjonowanie z troską o czystą planetę. Oszczędzam wodę, czyli zakręcam kran podczas mycia zębów i nie napełniam całej wanny do kąpieli. Zamieniłam też jednorazowe opakowania i produkty na te wielokrotnego użytku.

Gdy otwieram nowy kosmetyk…

Edyta: Zawsze zużywam go do samego końca. Mam też taką zasadę, że nie kupuję zbędnych mi w danym momencie produktów, na przykład na zapas.

Zależy mi, żeby zmniejszyć ilość wyrzucanego do kosza plastiku, dlatego…

Edyta: Wybieram kosmetyki sprzedawane w opakowaniach o dużej pojemności. Gdy pakuję się na podróż, przelewam je do małych opakowań wielorazowych. Świetnie służą mi przez długi czas. W miarę możliwości kupuję też produkty w szklanych słoiczkach zamiast w plastikowych. Słoiczki wykorzystuję potem do innych celów, żeby ich nie wyrzucać.

Czytam etykiety kosmetyków, bo...

Edyta: Zwracam uwagę na to, z jakich składników powstały kosmetyki. Czy są naturalne i czy użyte do ich produkcji rośliny pochodzą z ekologicznych upraw, które nie dewastują środowiska.

Moje ulubione kosmetyki eko to...

Edyta: Olejki eteryczne Decodo – każdy kupiony olejek oznacza, że zostanie posadzone jedno drzewo. Sama uczestniczę w akcji sadzenia tych drzew w nadleśnictwie Runowo. Niedługo będą też dostępne naturalne świece aromatyczne tej marki, nie mogę się na nie doczekać!

Gdy mam chwilę dla siebie...

Edyta: Nakładam na twarz jedną z maseczek 7th Heaven. Ich kosmetyki mają w składzie naturalne składniki aktywne. Marka nie testuje produktów na zwierzętach i walczy o zaprzestanie takich testów. Robię też kosmetyki w domu. Najczęściej jest to peeling z fusów po kawie wymieszanych z oliwą, albo cukrowy.

By ograniczyć ilość śmieci, zrezygnowałam z…

Edyta: Wacików do zmywania twarzy. Zastąpiłam je specjalną szczoteczką do demakijażu.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
kosmetyki naturalne
©9dreamstudio/Fotolia.com
Fleszstyle
Stosowanie kosmetyków naturalnych – współpraca z naturalnym rytmem skóry
Kosmetyki naturalne zawierają surowce roślinne i mineralne. Są wolne od szkodliwych chemicznych dodatków i mają prosty skład. Rzadziej powodują reakcje alergiczne skóry i współdziałają z jej naturalnym rytmem.

Kosmetyki naturalne zawierają surowce roślinne i mineralne. Są wolne od szkodliwych chemicznych dodatków i mają prosty skład. Rzadziej powodują reakcje alergiczne skóry i współdziałają z jej naturalnym rytmem.   Naturalne kosmetyki muszą spełniać wysokie wymagania polityki jakości. Najlepsze produkty sygnowane są znakami jakości, takimi jak: BDIH, NaTru czy ECOCERT. Kosmetyki naturalne – czym są i jak je przechowywać Kosmetyki naturalne są to produkty uzyskiwane z surowców mineralnych i roślinnych pochodzących głównie z upraw organicznych. Zawierają olejki eteryczne , witaminy i wyciągi z ziół. Naturalne kosmetyki nie są testowane na zwierzętach i nie znajdują się w nich żadne odzwierzęce produkty. Wykorzystywane do przygotowania kosmetyków składniki uzyskiwane są w procesach fizycznych, takich jak: filtrowanie, destylacja, tłoczenie. Biokomsetyki nie zawierają sztucznych substancji , dlatego ważną kwestią jest właściwe ich przechowywanie, które zmniejsza ryzyko rozwoju mikroorganizmów powodujących psucie produktu. Korzystając z naturalnych kosmetyków, należy pamiętać o: przechowywaniu ich w temperaturze pokojowej, unikaniu miejsc wilgotnych i nasłonecznionych, przestrzeganiu terminu ważności, zużyciu kosmetyku w przeciągu 3-6 miesięcy od momentu otwarcia opakowania. Zalety stosowania kosmetyków naturalnych Używanie kosmetyków zawierających organiczne składniki ma szeroki wachlarz korzyści. Do najważniejszych należą: Kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze i lepiej tolerowane przez skórę niż produkty konwencjonalne. Harmonijnie współdziałają z rytmem skóry i pozostawiają na niej długotrwały efekt. Umożliwiają regulację poziomu sebum i pobudzają warstwy skóry do samoregeneracji. Dzięki temu, że...

kosmetyki
©ARTFULLY-79/Fotolia.com
Fleszstyle
Jak przechowywać kosmetyki w toaletce, małej łazience i w lodówce?
Organizacji przechowywania swoich kosmetyków powinno towarzyszyć w głównej mierze kryterium użyteczności. Najlepiej, żeby produkty i akcesoria, których używa się na co dzień, znajdowały się w łatwo dostępnych miejscach, np. na toaletce. Warto wydzielić również specjalne miejsce w lodówce, by przechowywać tam niektóre kosmetyki, np. kremy pod oczy.

Organizacji przechowywania swoich kosmetyków powinno towarzyszyć w głównej mierze kryterium użyteczności. Najlepiej, żeby produkty i akcesoria, których używa się na co dzień, znajdowały się w łatwo dostępnych miejscach, np. na toaletce. Warto wydzielić również specjalne miejsce w lodówce, by przechowywać tam niektóre kosmetyki, np. kremy pod oczy.   Przy organizacji przechowywania swoich kosmetyków warto wykorzystać kuchenne akcesoria . Dobrze sprawdzą się pojemniki na sztućce, a także słoiki, które odmalowane, mogą posłużyć za oryginalny pojemnik na pędzle. Przechowywanie kosmetyków w toaletce Najlepszym miejscem do przechowywania i organizacji kosmetyków jest toaletka, która została stworzona specjalnie do tego celu. Najlepiej wybrać model z szufladkami , zwłaszcza wówczas, gdy ma się dużo kosmetyków do makijażu . Jak już wspomniano, produkty i akcesoria, których często się używa, powinny znajdować się w łatwo dostępnym miejscu. Jednym z takich produktów są pędzle, które najlepiej przechowywać, w wizualnie atrakcyjnym, pojemniku, np. przyozdobionym słoiczku, czy w doniczce. Na wierzchu można przechowywać także najczęściej używane perfumy. Inne kosmetyki i akcesoria najlepiej trzymać w szufladach w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach, wykonanych ze szkła akrylowego (tzw. plexi). Przechowywanie kosmetyków w małej łazience Nieco trudniejszym zadaniem pod względem organizacyjnym jest przechowywanie kosmetyków w małej łazience. Najlepszą opcją jest trzymanie ich w pudełkach kolorystycznie pasujących do stylistyki wnętrza. Poleca się zakupić kilka ozdobnych pudełek i przechowywać w nich oddzielnie kosmetyki: do włosów , pielęgnacji ciała i pielęgnacji twarzy. Pudełka te można umieścić zarówno w...

Kosmetyki mineralne
© olllinka2/Fotolia.com
Fleszstyle
Kosmetyki mineralne do makijażu twarzy i oczu – skład, stosowanie i nakładanie
Kosmetyki mineralne różnią się od produktów tradycyjnych zastosowaniem oraz sposobem nakładania. W założeniu miały to być preparaty, w składzie których – jak sama nazwa wskazuje – znajdują się czyste minerały. W rzeczywistości w wielu kosmetykach sprzedawanych pod tym szyldem, znajdują się środki chemiczne i substancje zapachowe, które prowadzą do zanieczyszczenia cery, dlatego warto sprawdzać skład kosmetyków.

Kosmetyki mineralne różnią się od produktów tradycyjnych zastosowaniem oraz sposobem nakładania. W założeniu miały to być preparaty, w składzie których – jak sama nazwa wskazuje – znajdują się czyste minerały. W rzeczywistości w wielu kosmetykach sprzedawanych pod tym szyldem, znajdują się środki chemiczne i substancje zapachowe, które prowadzą do zanieczyszczenia cery, dlatego warto sprawdzać skład kosmetyków.   Produkty mineralne pojawiły się na rynku w połowie lat 70. XX w. i od razu okrzyknięto je kosmetyczną rewolucją stulecia. Wówczas widziano w nich szansę na naturalny makijaż, który nie będzie podrażniał skóry twarzy. Czym różnią się kosmetyki mineralne od zwykłych? W założeniu kosmetyki mineralne powinny mieć w swoim składzie wyłącznie substancje naturalne , np.: bor, mikę, wapń, potas, magnez i żelazo. Część producentów oszukuje, sprzedając jako kosmetyki mineralne preparaty, które zawierają substancje zapachowe i chemiczne (np. silikon). Dlatego też należy zwracać uwagę na to, jakich substancji użyto do ich wykonania. Największą zaletą produktów mineralnych jest naturalny skład, który sprawia, że z powodzeniem można nimi zastąpić kosmetyki hipoalergiczne. Ponadto tego typu preparaty nie mają terminu ważności, dlatego można z nich korzystać nawet przez kilka lat. Niestety kosmetyki mineralne utrzymują się na skórze maksymalnie do 6 godzin. Kosmetyki mineralne – dla kogo? Na półkach z kosmetykami mineralnymi można znaleźć: podkłady, pudry, bronzery, róże i cienie do powiek. Najczęściej mają one formułę sypką , chociaż występują także pod postacią: płynów i pudrów prasowanych. W ofercie firm produkujących kosmetyki mineralne znajdują się także pomadki, które zazwyczaj...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner