Jak czuje się Ola Sadowska? Ola Sadowska odpowiedziała Popkowi Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych
Jak czuje się Ola Sadowska?
Co z lewym okiem?
1/5
Jak czuje się Ola Sadowska?

Nowe informacje w sprawie Oli Sadowskiej! Profesor Jerzy Szaflik, okulista z Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser”, który zdecydował się pomóc Oli, udzielił wywiadu dla medonet.pl o stanie zdrowia 22-letniej dziewczyny. Jak się teraz czuje? Czy jest szansa na uratowanie jej lewego oka? 

 

Zobacz: Ola traci wzrok po tatuowaniu oczu, w szczerej rozmowie w DDTVN przyznaje: "Decyzji nie żałuję..."!

 

Przypomnijmy - kilka miesięcy temu Aleksandra Sadowska poddała się zabiegowi wytatuowania gałek ocznych. Jak przyznała potem, zrobiła to dla sławy. Niestety, już w trakcie zabiegu okazało się, że coś jest nie w porządku, a Ola traci wzrok. Po jakimś czasie Sadowska całkowicie utraciła widzenie w prawym oku, była zaś szansa uratowania wzroku w lewym. Zobaczcie, co powiedział znany specjalista na temat stanu zdrowia dziewczyny. 

 

Zobacz: "Mój świat się zawalił"! Fanka Popka traci wzrok po wytatuowaniu oczu. Poznaj szokującą historię Oli!

2/5
Ola Sadowska odpowiedziała Popkowi
Instagram

Jak teraz czuje się Ola Sadowska?

 

 Jest pod opieką, stosuje się do zaleceń i reaguje na leczenie, a to jest bardzo dobra wiadomość. A psychicznie – jest już lepiej i ma świadomość tego, co się stało.

 

Szaflik tłumaczy również, co tak naprawdę stało się podczas zabiegu:

 

Pani Aleksandra poddała się procedurze tatuażu gałek ocznych, co jest dość nierozważnym działaniem, miała jednak przekonanie, że to nic złego i wszystko będzie, jak należy. Niestety stało się inaczej. Została bardzo źle zaopatrzona, tę procedurę wykonano w sposób absolutnie niewłaściwy, jeżeli w ogóle można mówić o tym, że taką procedurę można wykonywać, nie mniej popełniono błąd. Z tego, co wiem to takich tatuaży w Polsce wykonano ok. 40, ale tylko u pani Aleksandry dopuszczono się tak skandalicznego zachowania. - czytamy na medonet.pl

A czy jest szansa na uratowanie lewego oka Oli?

 

Zobacz: Jak zamaskować tatuaż?

3/5
Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych

Lekarz szczegółowo opisał, jak wygląda sytuacja z lewym okiem:

Prawe oko straciło możliwość widzenia i współczesna okulistyka nie jest w stanie temu zaradzić. Chwilowo nie wymaga usunięcia, ale trzeba jej leczyć i dbać o to, żeby nie doszło do pogorszenia. Poza tym procedura uszkodziła rogówkę i drastycznie upośledziła wydzielanie łez. Pani Aleksandra straciła też czucie w prawym oku, można je dotykać, a pacjentka i tak nic nie poczuje. Jednym słowem, wydarzyło się wszystko to, co najgorsze.

Jeśli chodzi o lewe oko, to sytuacja jest bardziej złożona. W prawdzie pacjentka widzi, tusz znajduje się dość głęboko pod spojówką, ale na szczęście nie dotarł do twardówki. Doszło do przerastania naczyń spojówkowych. Pod spojówką pojawiły się tzw. zmiany wytwórcze i uszkodzony został też nerw wzrokowy, a to dowodzi, że toksemia, czyli zatrucie oka toksynami było duże.

Równocześnie zaczyna dochodzić do zmian w soczewce. Jej jądro staje się coraz twardsze, a tym samym soczewka zaczyna mętnieć, co może sugerować, że w oku rozwija się zaćma. Jak ten proces będzie postępował, tego nie wiadomo.

Trzymacie kciuki za Olę?

 

Zobacz: Tatuaże metaliczne: jak zrobić i pielęgnować

4/5
Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych
5/5
Ola Sadowska traci wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych
Więcej na temat tatuaż