Magdalena Żuk zginęła w Egipcie

Druga sekcja zwłok Magdaleny Żuk zakończona. Znany detektyw sugeruje, że w Egipcie starto ślady z ciała dziewczyny

Magdalena Żuk zginęła w Egipcie

We Wrocławiu przeprowadzono drugą sekcję zwłok Magdaleny Żuk. Tymczasem znany detektyw sugeruje na łamach tabloidu, że ciało młodej Polki mogło zostać w Egipcie dokładnie umyte i zabalsamowane, by zatrzeć ślady. Nadal trwa wyjaśnianie przyzczyn jej tajemniczej śmierci w egipskim kurorcie.

 

Druga sekcja zwłok Magdaleny Żuk

Jakie były przyczyny śmierci Magdaleny Żuk? Sprowadzone w czwartek do Polski ciało młodej Polki poddano badaniu tomografem komputerowym w Zakładzie Medycyny Sądowej w Warszawie. Następnie zwłoki przewieziono do Wrocławia, gdzie w piątek odbyła się druga - po egipskiej - sekcja zwłok dziewczyny. Co udało się ustalić? Jak pisze wrocławski oddział "Gazety Wyborczej", pełne wyniki badań będą znane najprawdopodobniej za około 2 tygodnie.

W trakcie sekcji pobrano próbki do dalszych badań histopatologicznych, biologicznych i toksykologicznych - portal gazeta.pl cytuje Violettę Niziołek z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

Rutkowski: Egipcjanie zacierali ślady?

Tymczasem Krzysztof Rutkowski sugeruje na łamach "Super Expressu", że Egipcjanie mogli wymyć ciało Magdaleny Żuk , by zatuszować ślady. Jak pisze tabloid - powołując się na opinie detektywa - zwłoki "mogły zostać dokładnie umyte środkami chemicznymi przez Egipcjan i do tego zabalsamowane". To, jego zdaniem, może uniemożliwić przeprowadzenie w prawidłowy sposób sekcji.

Nie możemy wykluczyć, że Egipcjanie chcą coś ukryć - stwierdził śledczy cytowany przez tabloid.

 

Pogrzeb Magdaleny Żuk

Jak informowaliśmy, Polka pojechała do Egiptu 25 kwietnia. Wycieczka była prezentem dla chłopaka Magdy - Marcusa, jednak ten nie miał ważnego paszportu i nie mógł jechać. Polka postanowiła nie rezygnować z wycieczki i poleciała do kurortu Marsa Alam sama. Kilka dni po przyjeździe do Egiptu, dziewczyna trafiła do szpitala w Port Ghalib, gdzie miało dojść do wypadku. Magdalena Żuk wyskoczyła przez okno szpitala i doznała licznych obrażeń. Przewieziono ją do innego szpitala - w Hurghadzie, gdzie zmarła 30 kwietnia. Sprawą młodej Polki zajęli się polscy śledczy, którzy pojechali do Egiptu. 

Pogrzeb Magdaleny Żuk odbędzie się we wtorek, 23 maja o godz. 15 w Bogatyni.

 

Śmierć młodej pięknej rodaczki wstrząsnęła całą Polską:

 Magdalena Żuk popełniła samobójstwo?
Instagram

 

Szpitalna sala, w której doszło do tragedii:

Magdalena Żuk, w tym pokoju doszło do tragedii
EastNews

Więcej na temat Śmierć Magdaleny Żuk
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08