Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Newsy

Paweł Adamowicz nie żyje. Miał 53 lata. Jak do tego doszło?

 

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, nie żyje. 

Podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do ataku nożownika na Pawła Adamowicza. Ataku dokonał 27-letni mieszkaniec Gdańska, Stefan W., który był już skazany za rozboje i napady. W więzieniu spędził prawie 6 lat. Po ataku wykrzykiwał, że został niewinnie skazany i torturowany przez Platformę Obywatelską. Po chwili został obezwładniony, a prezydent natychmiast zabrany karetką do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Tam po 5 godzinnej operacji lekarze ocenili jego stan jako bardzo ciężki. 14 stycznia podano informację o śmierci prezydenta Gdańska.

 

Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, co stało się podczas finału WOŚP w Gdańsku! 

 

Zobacz:  Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, miesiąc temu wyszedł z więzienia! Co wiadomo o zamachowcu?

 

Paweł Adamowicz nie żyje. Na zdjęciu z rodziną. 

Paweł Adamowicz z żoną i córką
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Doktor Tomasz Stefaniak poinformował o stanie prezydenta Adamowicza
East News
Newsy
Trwa walka o życie Pawła Adamowicza: "Stan jest bardzo, bardzo ciężki"
"Serce nie pracuje samodzielnie"

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ciężko ranny w wyniku ataku nożownika podczas finału WOŚP żyje, ale jest w bardzo ciężkim stanie. Informację przekazał w nocy Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. - Proszę państwa, pacjent żyje - zaczął dr Tomasz Stefaniak. Zebrani przed gdańskim szpitalem ludzie zaczęli bić brawa. - … ale jego stan jest bardzo, bardzo ciężki - kontynuował lekarz. Jak poinformował lekarz, operacja prezydenta Gdańska trwała 5 godzin, Adamowiczowi przetoczono 41 litrów krwi. W wyniku ataku na scenie prezydent miał poważną ranę serca, ranę przepony, rany narządów wewnętrznych. - O wszystkim zadecydują najbliższe godziny. Tak więc bardzo prosimy, żeby państwo wspierali pacjenta i żebyscie modlili się za niego dokończył cicho doktor Stefaniak. Lekarzom prowadzącym operację podziękowała zastępczyni Adamowicza. - W imieniu rodziny i najbliższych prezydenta, ale także jego współpracowników, dziękuję wspaniałemu zespołowi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego - mówiła przed szpitalem wiceprezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz. - Stan jest ciężki, dlatego każde wyrazy solidarności i modlitwy są nam dzisiaj potrzebne - podkreśliła. W Gdańsku organizowane są akcje zbiórki krwi. Prezydentowi przetoczono jej ok. 20 litrów. Zresztą jak wszyscy podkreślają, sam Adamowicz bardzo wispierał zawsze krwiodawstwo. Na poniedziałem zapowiedziano też w Gdańsku marsz przeciwko przemocy. Czytaj też:  W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? "Otrzymał cios w okolice serca"   Prezydent Paweł Adamowicz jest w ciężkim stanie:

Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News
Newsy
Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, był chory psychicznie. Schorzenie wykryto w więzieniu, z którego wyszedł miesiąc temu!

  Kim jest mężczyzna, który zaatakował prezydenta Gdańska? W niedzielę, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doszło do dramatycznych wydarzeń. Podczas "światełka do nieba" na scenę w Gdańsku wtargnął mężczyzna, który podbiegł do Pawła Adamowicza i dźgnął go nożem. Później napastnik zaczął krzyczeć, że za rządów PO niesłusznie trafił do więzienia i dlatego teraz zaatakował prezydenta Gdańska. Na scenie zrobiło się zamieszanie, ochrona dopiero po jakimś czasie zareagowała i obezwładniła mężczyznę. Później w mediach pojawiły się pierwsze wiadomości, że napastnik, który dżgnął nożem Pawła Adamowicza ma 27 lat i jest mieszkańcem Gdańska. Co jeszcze o nim wiemy?   Stefan W. kilka tygodni temu opuścił więzienie Jak informuje TVN24, mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, to Stefan W. Napastnik w przeszłości był skazany za cztery napady na banki. W 2013 roku trafił za kratki, a w 2014 roku sąd skazał go na pięć lat i sześć miesięcy więzienia - Stefan W. wyszedł na wolność zaledwie miesiąc temu, w grudniu 2018 roku. Według doniesień dziennikarzy TVN24, w czasie pobytu w więzieniu, mężczyzna korzystał z opieki psychiatrów. Dziennikarze RMF FM podali, że Stefan W. cierpiał na schizofrenię - schorzenie wykryto u niego w zakładzie karnym. Dlaczego Stefan W. napadał na banki? Mężczyzna chciał mieć pieniądze na podróże, wystawne życie i kasyna.  Po wczorajszym ataku na Pawła Adamowicza Stefan W. trafił do aresztu.  Mówi przez cały czas o swojej nienawiści do Platformy Obywatelskiej. Uważa, że niesłusznie trafił do więzienia w czasach, gdy rządziła koalicja PO i PSL - w rozmowie z TVN 24 zdradza jeden z oficerów policji.  Jak już wiemy, Paweł Adamowicz, który został zaatakowany przez Stefana W. wciąż walczy o życie w szpitalu. Zobacz także: ...

Blue Cafe po ataku na prezydenta Adamowicza
East News
Newsy
Blue Cafe występowało na scenie podczas ataku na prezydenta Gdańska, jak zareagowali?

  Podczas ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza , na scenie występował akurat zespół Blue Cafe . Muzycy są wstrząśnięci tym wydarzeniem i wydali oświadczenie na Instagramie, w którym piszą o tej  dramatycznej sytuacji i życzą zdrowia prezydentowi. Zobaczcie całe oświadczenie! Zobacz:  W nocy zakończono operację Pawła Adamowicza: "Stan jest bardzo, bardzo ciężki" Po godz. 20.00 podczas "światełka do nieba" prezydent Gdańska został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Po tym dramatycznym wydarzeniu napastnik został obezwładniony, a prezydent Adamowicz trafił do szpitala, gdzie po 5-godzinnej operacji nadal jest w ciężkim stanie.  Podczas ataku na scenie występował zespół Blue Cafe, z utworem "Zapamiętaj". Muzycy zszokowani wydarzeniem wydali oświadczenie: Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis... Brakuje słów aby opisać to co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia... Blue Cafe #tragedia   Wszyscy życzą prezydentowi Gdańska powrotu do zdrowia!          Wyświetl ten post na Instagramie.                   Z wielkim bólem umieszczamy ten wpis... Brakuje słów aby opisać to co się dzisiaj wydarzyło. Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi z całego serca życzymy powrotu do zdrowia... Blue Cafe #tragedia Post udostępniony przez Blue Cafe (@bluecafe.official) Sty 13, 2019 o 2:07 PST   Zespół Blue Cafe na Balu Dziennikarzy

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner