Party Stories
Wellman skrytykowała żonę prezydenta
ONS
Newsy

Wellman krytykuje żonę prezydenta: Nie jest kobiecym autorytetem

Co nie podoba się dziennikarce w Pierwszej Damie RP?

Dorota Wellman zawsze słynęła z ostrego języka i bezpardonowych opinii. Ostatnio uwagę wszystkich zwróciła jej wypowiedź o celebrytkach i ich zamiłowaniu do botoksu. Przypomnijmy: "Robią z siebie idiotki, wyglądają jak glonojady!"

W swojej książce napisanej wspólnie z Pauliną Młynarską "Kalendarzyk niemałżeński" obrywa się również... Annie Komorowskiej, żonie obecnego prezydenta RP. Wellman nie podoba się to, że Komorowska nie angażuje się w sprawy dotyczące kraju, a szczególnie obrony praw mniejszości i kobiet. W wywiadzie dla "Gali" tłumaczy, że zdania nie zmieni i w jej mniemaniu Pierwsza Dama powinna prezentować zgoła odmienną postawę.
 

Anna Komorowska jest, a jakby jej nie było. Szanuję Pierwszą Damę, ale mam prawo do wyrażenia swojej opinii. Mogę jako obywatel kraju, który głosował na obecnego prezydenta, mieć uwagi co do zaangażowania Anny Komorowskiej w sprawy kraju. I mogę to wyrazić. Nie zmienię zdania, bo pierwsza dama ma bardzo wielką rolę do spełnienia. Może wypełnić jakąś lukę, może być rzecznikiem wielu zarzuconych spraw i ludzkich problemów, nie tylko kobiet. Brakuje mi w Polsce autorytetów dla kobiet - powiedziała w rozmowie z "Galą".


Przy okazji Wellman wyznała, że w przeszłości dwukrotnie otrzymywała propozycje zaangażowania się w politykę. Obie odrzuciła, a obecnie jest tak do polityki zniechęcona, że taka opcja w ogóle nie wchodzi jej zdaniem w grę.


Dwukrotnie odmówiłam wejścia w politykę. Jedna propozycja wyszła od ugrupowania, z którym nie chcę mieć nic wspólnego, a druga nadeszła nie w porę. A teraz polityka tak mi się nie podoba, że coraz częściej nie chcę mieć z nią nic wspólnego - dodaje rozczarowana.


Zgadzacie się z Dorotą Wellman? Byłoby dobrym pomysłem, gdyby zaangażowała się w politykę?



Zobacz też najpopularniejsze polskie gwiazdy na Instagramie:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Agata Duda, Dorota Wellman
East News/ONS
Newsy
Dorota Wellman ostro o Agacie Dudzie: "Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą"
"Kobiety powinny pokazać, że też mają zdanie", mówi dziennikarka.

Dorota Wellman ostro skrytykowała Agatę Dudę. Dziennikarce wyraźnie nie spodobało się milczenie pierwszej damy w głośnej sprawie planowanego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Po tym jak pojawił się pomysł wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji, wśród Polek i Polaków zawrzało! Przez media przetoczyła się gorąca dyskusja, zaczęto organizować manifestacje oraz podpisywać petycje, by zachować ustawę w obecnym kształcie. Posłanki Nowoczesnej wystosowały do Agaty Dudy list, w którym poprosiły żonę prezydenta Andrzeja Dudy o zabranie głosu w tej sprawie. Niestety pani prezydentowa nie odpowiedziała. Ustami rzecznika kancelarii prezydenta przekazana została jedynie informacja, że pierwsza dama nie wypowie się w tej sprawie. Taki obraz żony głowy Państwa wyraźnie nie podoba się Dorocie Wellman. Rola pierwszej damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć z mężem i go reprezentować, i stać z tyłu, i nie mówić nic. Rola pierwszej damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych. Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, bo kobiety kiedyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rola pierwszej damy to także wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy , które dzieją się w tym kraju - powiedziała gwiazda stacji TVN w wywiadzie dla SuperExpress.tv. Dalej było jeszcze ostrzej... Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha. Pierwsza dama na swoje zadania. Tak uważam powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju. Dorota Wellman zapytana wprost, czy te słowa odnoszą się do obecnej prezydentowej Agaty Dudy, potwierdziła, że dotyczą one zarówno żony Andrzej Dudy, jak i małżonki poprzedniego prezydenta...

Styl Anny Komorowskiej
ONS
Fleszstyle
Stylista Komorowskiej zdradził, do czego Pierwsza Dama ma słabość
Co najchętniej zakłada, czego nie lubi?

Anna Komorowska w roli Pierwszej Damy spisuje się raczej bez zarzutu, choć unika kontrowersyjnych wypowiedzi na sporne tematy, a jej działalność skupia się na wielu projektach charytatywnych. Ostatnio prezydentowe brała udział w świątecznym koncercie. Przypomnijmy: Gwiazdy na opłatku i kolędzie w Pałacu Prezydenckim Żona prezydenta rzadko udziela się w mediach, a do tej pory zrealizowała tylko trzy sesje zdjęciowe dla kolorowych magazynów. Niedawno wzięła udział w zdjęciach dla "Zwierciadła", a przy sesji Anny Komorowskiej współpracował stylista gwiazd, Marcin Brylski . Marcin był gościem programu Gosi Boy "Small Talk", w którym zdradził kulisy współpracy z Pierwszą Damą. Prezydentowa bardzo lubi fioletowy kolor. Zarówno jaśniejszy jak i ciemny. Pytałaś o kolczyki, w momencie, kiedy dobieraliśmy biżuterie już do wybranych rzeczy, Anna Komorowska powiedziała - o, dobrze, że ma Pan kolczyki, bo ja czuję się nieubrana bez kolczyków. Więc biżuterię w jakiś sposób lubi, ale też drobiazgowo, minimalistycznie. Lubi również szale i apaszki, których ma dość sporo - wymieniał. Jaka jest ulubiona część garderoby Komorowskiej? Przeglądając jej zdjęcia z oficjalnych wystąpień, szczególnie tych o jesiennej porze, nie jest trudno zgadnąć. Okazało się, że ponczo to jest ulubiona część garderoby Prezydentowej. Bardzo komfortowo się w tym czuje, lubi krój tego. Lubi się czymś otulać. Tym bardziej, że ponczo było w jej ulubionym kolorze, czyli fioletowym kolorze - zdradza Brylski. Są jednak rzeczy, za którymi prezydentowa nie przepada - m.in. wysokie szpilki. Brylski wyjawia, że podczas sesji Pierwsza Dama ściągała je tak szybko, jak tylko gotowe było dane ujęcie. Nie lubi wysokich szpilek. Ale to wiele kobiet, moja mama również nie lubi wysokich szpilek. (...) Do zdjęć użyliśmy o średniej wysokości, gdzieś...

Paulina Młynarska nagrała apel do Agaty Dudy
East News/Facebook
Newsy
Paulina Młynarska nagrała apel do Agaty Dudy! "Nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna" WIDEO

Paulina Młynarska apeluje do Agaty Dudy ! Dziennikarka jest zdecydowaną przeciwniczką ustawy dotyczącej zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Młynarska poparła ostatnio "czarny protest" a teraz osobiście zaapelowała do żony prezydenta Andrzeja Dudy, żeby wreszcie zabrała głos w sprawie, która dotyczy przyszłości polskich kobiet i już od kilku miesięcy wywołuje tak ogromne emocje. Dziennikarka  pokazała na swoim profilu na Facebooku nagranie w którym zwraca się do do pierwszej damy, aby zareagowała na plany polityków.   Zobacz także: Andrzej Duda broni Agaty Dudy! Dlaczego pierwsza dama nie komentuje ustawy antyaborcyjnej? Prezydentowo, Agato Dudo, pierwsza damo zwracam się do pani z apelem w imieniu swoim i setek tysięcy, a może nawet milionów polskich kobiet, które dziś z zapartym tchem oczekują, że zajmie pani stanowisko wobec obłąkańczego projektu, ustawy całkowicie zakazującego aborcji w Polsce. My nie kupujemy tego, że pani jest apolityczna i że pani się nie angażuje a to dlatego, że wzięła pani bardzo czynny udział w kampanii prezydenckiej swojego męża i setki tysięcy kobiet zagłosowały na niego właśnie dlatego, że pani je do tego przekonywała. To dla nas bardzo ważne, żeby była pani dziś z nami. Zwracam się jako do matki, jako do nauczycielki, jak do siostry. Czekamy na panią- apelowała Paulina Młynarska. Myślicie, że Agata Duda odpowie na apel Pauliny Młynarskiej ? Żona prezydenta już kilka miesięcy temu nie skomentowała listu, który wystosowały do niej posłanki Nowoczesnej. Posłanki prosiły wówczas Agatę Dudę o wzięcie udziału w dyskusji o planowanym zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Pierwsza Dama nie odpowiedziała na list posłanek, co bardzo ostro skomentowała Dorota Wellman. Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha. Pierwsza dama na swoje zadania. Tak uważam powinna pełnić...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner