
W coraz bardziej zabieganym świecie często mierzymy się z lękami i z bezsennością. Stresuje nas codzienność i martwi przyszłość. Staramy cieszyć się chwilą, ale odczuwamy zmęczenie. Mamy problemy z koncentracją i coraz trudniej jest nam skupić się na „tu i teraz”.
Wystarczy 10 minut dziennie
Rozwiązaniem może być pierwsze na świecie urządzenie medyczne do stymulacji pracy mózgu światłem SLI (Stimulazione Luminosa Intermittente). Jak potwierdzają badania naukowe*, MNEMOSLINE® z mikrokomputerem w formie okularów (opatentowany i stworzony przez włoskiego Profesora Neurologii i Chirurgii Francesco Ferro Milone) pozytywnie działa na rehabilitację, ochronę i wzmocnienie pamięci, amnezję, depresję, bezsenność, Jet Lag, stres, poprawę humoru i koncentracji, a także na inne problemy neurodegeneracyjne.
Jest niezwykle wygodny i bardzo prosty w użytkowaniu – jedyną rzeczą, jakiej od nas wymaga to regularne stosowanie. Wystarczy już 10 minut terapii dziennie, aby zobaczyć pierwsze efekty! Sprawdzi się u osób w różnych wieku. W przypadku młodych ludzi (oprócz oddziaływania na pamięć), wpływa na samopoczucie oraz prawidłowy cykl dobowy. Jedyną grupą, która nie może stosować MNEMOSLINE® są chorzy na epilepsję.
Jak osiągnąć stan wewnętrznej równowagi podczas medytacji światłem SLI? O innowacyjnym urządzeniu medycznym opowiada nam Joanna Kostrzewska, CEO Plazanet, espertka terapii światłem MNEMOSLINE®.
Czym jest urządzenie MNEMOSLINE®, jaka jest jego idea?
MNEMOSLINE® to Neuro Stymulator Mózgu światłem SLI, który za pomocą leczniczych diod LED wprowadza mózg w stan alfa – naturalnej synchronizacji i regeneracji. Działa na linii oko–mózg i wykorzystuje zasady neurorehabilitacji i synaptycznej plastyczności mózgu oraz fotobiomodulacji. To nowy sposób dbania o kondycję mózgu wykorzystujący energię światła. SLI (stimolazione luminosa intermittente) to światło pulsacyjne, przerywane, o zaprogramowanych częstotliwościach, które na zasadzie rezonansu podnoszą stopniowo częstotliwości pracy mózgu w oscylacji pasm alfa, czyli 10–11–12 herców. MNEMOSLINE® to trening fal mózgowych oraz stymulacja powstawania melatoniny i białka BDNF.
Dlaczego wprowadziłaś MNEMOSLINE® do Polski?
Dzięki przyjaciołom z Włoch poznałam twórcę opatentowanego urządzenia medycznego MNEMOSLINE®, prof. neurologa, chirurga Francesco Ferro Milone. Od wielu lat, obok prowadzenia marki RevitaLash® w Polsce i akcji profilaktyki raka piersi „Zdrowy nawyk, zdrowe piersi”, zajmuję się samoświadomością. Jestem dyplomowaną konsultantką Totalnej Biologii (Recall Healing) i członkinią Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. MNEMOSLINE® jest dla mnie możliwością działania na rzecz wewnętrznej równowagi dla nas wszystkich. Każda nasza emocja, myśl ma w sobie potencjał energetyczny tak jak światło.
W jaki sposób działa urządzenie medyczne MNEMOSLINE®?
Ile trwa terapia, medytacja światłem SLI? Dziesięć minut terapii „dokarmia” mózg energią światła i trenuje fale mózgowe do stanu alfa, podobnie jak neurofeedback czy medytacja. Dzięki MNEMOSLINE® możemy się uspokoić i osiągnąć stan wewnętrznej równowagi poprzez podwyższenie aktywacji z zakresu alfa, który pośrednio wpływa na spadek poziomu stresu. Terapię światłem najlepiej powtarzać trzy razy: po przebudzeniu, w dzień i przed spaniem. MNEMOSLINE® jest jak słoneczna plaża spokoju zamknięta w okularach.
Jakie mogą być pozytywne efekty medytacji światłem SLI MNEMOSLINE®?
Aby zmniejszyć odczuwanie stresu, bezsenności i depresji, a także rozwiązać problemy z pamięcią, należy korzystać z urządzenia regularnie i długoterminowo, oczywiście jako elementu kompleksowych działań na rzecz własnego zdrowia. Pierwsze 10 minut poprawia humor, a wielomiesięczna kuracja wpływa na zapobieganie przedwczesnemu rozpadowi neuronów i na stopniową poprawę funkcji kognitywnych. Z urządzenia korzysta w Polsce wielu ludzi nauki, sztuki i kultury. Ułatwia ono naukę medytacji, uważności, bycia „tu i teraz” oraz tworzenie dobrostanu. MNEMOSLINE® jest dostępne w autoryzowanych klinikach i gabinetach jako zabieg wspierający i jako urządzenie medyczne do zakupu do domu dla całej rodziny.
Joanna Kostrzewska
*Badania prowadzone były między innymi w Państwowym Instytucie Alzheimera w Vicenzy z osobami chorymi na Alzheimera, depresję i inne choroby neurodegeneracyjne i zostały opisane w licznych publikacjach naukowych.
Artykuł powstał z udziałem marki MNEMOSLINE®
