Doda wypowiedziała się na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego w związku z zakazem w przypadku  ciężkich i nieodwracalnych wad płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu:

Jest mi przykro, bo dobry rząd nie dzieli ludzi i taka decyzja wpłynie na najbiedniejsze osoby. Rząd, który chwalił się tym, że im pomaga i faktycznie tak było, to podjął decyzję, która najbardziej odbije się na najbiedniejszych dziewczynach. To one nie będą miały pieniędzy, żeby dokonać zabiegu, czy dokonać tego w godziwych warunkach. (...) Żniwa będą zbierane wśród najbiedniejszych, bo taka decyzja nie zmieni niczyjego podejścia. - mówiła w wywiadzie z Party. 

Podkreślała również, że to nie jest najlepszy moment na podejmowanie tak trudnych decyzji w sprawie decydowania o czymś życiu, szczególnie w czasach pandemii, wiedząc, jak ogromne wywoła to oburzenie wśród społeczeństwa. Obszerną wypowiedź Dody na ten temat możecie zobaczyć tutaj. 

Doda zabrała głos także w sprawie niespodziewanego stanowiska Kingi Dudy oraz Agaty Dudy w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

To są pozory. To nie ma o czym gadać. Po co mamy o tym rozmawiać czy to coś zmieni? - powiedziała w rozmowie z Party.pl 

Wokalistka odwołała się między innymi do swoich doświadczeń związanych z protestami. Dlaczego zdecydowała się wypowiedzieć aż tak dosadne słowa w kwestii, o które aktualnie walczą tysiące osób w całej Polsce? 

Zobaczcie, jak podsumowała Doda wypowiedzi Agaty i Kingi Dudy.

Zobacz także: Agata Duda o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości"

Doda krótko i dostanie podsumowała wypowiedzi Agaty Dudy i Kingi Dudy w sprawie aborcji. 

Doda na publicznej siłowni

Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska
East News

Więcej na temat Doda Kinga Duda Agata Duda