Newsy

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

Doda zabrała głos w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej w rozmowie z reporterką Party.pl. Co Doda sądzi o wyroku Trybunału Konstytucyjnego?

Taka decyzja tak naprawdę wpłynie na najbiedniejsze osoby. Rząd, który do tej pory chwalił się tym że pomaga najbiedniejszym, i faktycznie było tak, że skłaniał się ku tym, którym ciężko wiązać koniec z końcem, tak naprawdę podjął decyzję która najbardziej odbije się na najbiedniejszych - powiedziała nam Doda.

Dlaczego Doda tak uważa?

(...) Bo to one nie będą mieć pieniędzy, żeby pojechać do sąsiednich państw żeby dokonać zabiegu i zrobić to w godziwych warunkach. I to one nie mając pieniędzy na swoje godziwe funkcjonowanie, przybije się gwóźdź do ich trumny! (...) Ktoś, kto myśli że taką decyzją zatrzyma aborcję, jest w błędzie, jest głupi! Bo będzie rosło w siłę aborcyjne podziemie, a tego się nie powstrzyma - dodała Doda.

Posłuchajcie, co powiedziała nam Doda na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej w Polsce. Padło jeszcze wiele gorzkich słów!

Zobacz także: Doda Rabczewska nakręci dwa kolejne filmy! "Dziewczyny z Dubaju to przy tym drobiazg"

Kolejnym wątkiem, który poruszyła Doda, była pandemia koronawirusa w Polsce. Doda uważa, że problem aborcji w Polsce nie powinien być poruszany w takim momencie.

Doda w The Voice of Poland
EastNews

Doda o Agacie i Kindze Dudzie
East News
Newsy
Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła
Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

Doda wypowiedziała się na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego w związku z zakazem w przypadku  ciężkich i nieodwracalnych wad płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu: Jest mi przykro, bo dobry rząd nie dzieli ludzi i taka decyzja wpłynie na najbiedniejsze osoby. Rząd, który chwalił się tym, że im pomaga i faktycznie tak było, to podjął decyzję, która najbardziej odbije się na najbiedniejszych dziewczynach. To one nie będą miały pieniędzy, żeby dokonać zabiegu, czy dokonać tego w godziwych warunkach. (...) Żniwa będą zbierane wśród najbiedniejszych, bo taka decyzja nie zmieni niczyjego podejścia. - mówiła w wywiadzie z Party.  Podkreślała również, że to nie jest najlepszy moment na podejmowanie tak trudnych decyzji w sprawie decydowania o czymś życiu, szczególnie w czasach pandemii, wiedząc, jak ogromne wywoła to oburzenie wśród społeczeństwa. Obszerną wypowiedź Dody na ten temat możecie zobaczyć tutaj.  Doda zabrała głos także w sprawie niespodziewanego stanowiska Kingi Dudy oraz Agaty Dudy w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. To są pozory. To nie ma o czym gadać. Po co mamy o tym rozmawiać czy to coś zmieni? - powiedziała w rozmowie z Party.pl  Wokalistka odwołała się między innymi do swoich doświadczeń związanych z protestami. Dlaczego zdecydowała się wypowiedzieć aż tak dosadne słowa w kwestii, o które aktualnie walczą tysiące osób w całej Polsce?  Zobaczcie, jak podsumowała Doda wypowiedzi Agaty i Kingi Dudy. Zobacz także:  Agata Duda o zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości" Doda krótko i dostanie podsumowała wypowiedzi Agaty Dudy i Kingi Dudy w sprawie aborcji. 

Małgorzata Kożuchowska
ONS.pl
Newsy
Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"
Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet: "Ulica nie jest miejscem do podejmowania tego typu dyskusji"

Małgorzata Kożuchowska była gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim aktorka przyznała, że jest zaskoczona wydaniem wyroku przez Trybunał Konstytucyjny akurat w tak trudnym czasie, gdy zmagamy się z pandemią.  Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja Trybunału Konstytucyjnego w takim czasie - powiedziała gwiazda.  Aktorka podkreśliła, że rozumie gniew kobiet, jednak zwróciła uwagę, że problemu nie uda się rozwiązać bez dialogu. Zobaczcie, co jeszcze powiedziała Małgorzata Kożuchowska. Zobacz także:  Małgorzata Kożuchowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego: "Bóg dał człowiekowi wolną wolę i człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać" Małgorzata Kożuchowska o wyroku TK i Strajku Kobiet Od ponad tygodnia w całej Polsce trwa Strajk Kobiet. Ma to oczywiście związek z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, na mocy którego w naszym kraju nielegalna będzie   aborcja z przesłanki embriopatologicznej.  Wiele gwiazd postanowiło wesprzeć kobiety w tej walce, a wśród nich jest także Małgorzata Kożuchowska. Aktorka już kilka dni temu zamieściła poruszający wpis na swoim Instagramie. Gwiazda ujawniła swoje stanowisko w tej sprawie z perspektywy osoby wierzącej.  Jestem bezwzględnie za życiem! Życie jest wartością nadrzędną. Wierzę, że dawcą życia jest Bóg, który jest miłością. [...] Ale Bóg dał człowiekowi wolną wolę. I człowiek z tej wolnej woli ma prawo korzystać, ponosząc wszelkie często bardzo bolesne konsekwencje swoich wyborów. Prawo, które odbiera człowiekowi tę wolność (nawet to ustanowione z dobrych intencji) nie rozwiąże problemu - czytamy we wpisie Małgorzaty Kożuchowskiej.  Teraz gwiazda w programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner