ONS
Newsy

Doda "Gwiazdą Dobroczynności"

Tym razem bez prowokacji. Odbierała statuetkę w sukni od Zienia i wyglądała elegancko

W minioną sobotę na Balu Charytatywnym Gwiazdy Dobroczynności po raz drugi wręczono nagrody osobom z show biznesu, które w ubiegłym roku najbardziej angażowały się w pomoc potrzebującym. 

Wśród nominowanych znalezli się między innymi Dorota Zawadzka, Majka Jeżowska, Piotr Adamczyk i Anna Dymna za swoją fundację. Oraz Dorota Rabczewska nominowana za pomoc w uzyskiwaniu dawców szpiku. 

Nikt nie spodziewał się, że gwiazda słynąca z kontrowersji posiada tak ogromną moc. W obliczu choroby swojego narzeczonego Adama Darskiego, Doda zaczęła publicznie nakłaniać do oddawania szpiku. Jej apeli wysłuchało ponad 35 tysięcy chętnych dawców.

Dzięki niej codziennie do bazy rejestruje się około 300 osób. Jury konkursu, w którym zasiadają między innymi Nina Terentiew i Edward Miszczak, uznało, że dzięki artystce problem pozyskiwania szpiku stał się bliski ludziom, a ona sama przyczyniła się do masowej akcji wspierania chorych na białaczkę.

Doda uszanowała elegancki wymiar imprezy pojawiając się po odbiór statuetki w eleganckiej sukni projektu Macieja Zienia. Suknia jest podobna do tej w której podczas letniego festiwalu pojawiła się Alicja Bachleda Curuś.

Trzeba przyznać, że elegancka Doda, bez przesadnie odsłoniętych części ciała wygląda równie, a może bardziej seksownie. Nam taki wizerunek bardzo się podoba, a co Wy myślicie?

 

Joanna Koroniewska w czerwonej sukni
Newsy
Koroniewska, Rogalska, Sykut na gali Gwiazdy Dobroczynności. Kto jeszcze się pojawił? ZDJĘCIA
Koroniewska, Rogalska, Sykut na gali Gwiazdy Dobroczynności. Kto jeszcze się pojawił? ZDJĘCIA
Doda o scenach seksu w filmie "Dziewczyny z Dubaju"
Newsy
Doda uratowała 340 osób! Schudła 7 kg i wypadły jej włosy, ale powód był godny podziwu 
Doda uratowała 340 osób! Schudła 7 kg i wypadły jej włosy, ale powód był godny podziwu 

W tym roku minęło 10 lat od największej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku w historii Fundacji DMKS. W akcję była zaangażowana Doda, która wówczas walczyła o zdrowie i życie swojego ówczesnego narzeczonego, Nergala. Wokalistka wykorzystała swoją popularność oraz zasięgi do tego, aby uratować życie Adama Darskiego oraz innych cierpiących na nowotwory krwi. W wyniku jej zaangażowania szansę na nowe życie otrzymało aż 340 osób!  W sieci pojawiło się wzruszające nagranie, na którym dawcy, biorcy oraz fani gwiazdy wspominają wydarzenia sprzed 10 lat. Sama Doda wzruszyła się wspominając ten czas. Nie ukrywa, że to był najgorszy rok w jej życiu. Przy okazji opowiedziała o smutnych szczegółach...  Zobacz także:  Doda zdradziła, kto po jej śmierci dostanie jej majątek. Mówi o swoich dzieciach! Doda wspomina walkę dla DKMS. Uratowała 340 osób! Fundacja DKMS przygotowała dla Dody wyjątkowy i wzruszający prezent. W sieci pojawił się film, w którym udział wzięli dawcy, biorcy oraz fani gwiazdy, wspominając jej zaangażowanie sprzed 10 lat, kiedy apelowała o rejestrację w bazie dawców szpiku:  To była największa akcja w historii naszej organizacji. Były takie momenty, że padły nam serwery a nasi pracownicy nie nadążali z rozpakowywaniem odesłanych pakietów rejestracyjnych - – mówi Joanna Mejner z Fundacji DKMS, która pracowała przy tym wydarzeniu Doda nie kryła swojego wzruszenia. Dzięki akcji zorganizowanej w 2010 roku, szansę na nowy życie otrzymało aż 340 osób! Dostałam dziś taki prezent piękny. Myślałam ,że już mało kto pamięta... Jeżeli przyjdzie mi umrzeć teraz to będę czuła się spełniona. Nie dzięki nagrodom czy moim spełnionym marzeniom ale tym, że zrobiłam...

akpa20110606_zyczenie_agaty_ae_1274.jpg
AKPA
Newsy
Nergal został laureatem trzeciej edycji akcji "Życzenie Agaty"!
"Pół tej nagrody należy się Dorocie"

Doda za wspieranie swojego narzeczonego w walce z chorobą, a także za zainicjowanie akcji dzięki której oddawanie szpiku wzrosło w Polsce kilkakrotnie, otrzymała wiele nagród. Także główny zainteresowany, czyli jej były narzeczony, Adam Darski został został laureatem trzeciej edycji akcji "Życzenie Agaty". Plebiscyt ten jest dedykowany pamięci siatkarki Agaty Olszewskiej Mróz , zmarła w czerwcu 2008, po przeszczepie szpiku kostnego. Dziennikarze Pani już od 3 lat piszą białaczce i przeszczepach szpiku, propagują profilaktykę zdrowotną i namawiają do zostania dawcą  szpiku. Lider grupy "Behemoth" otrzymał wyróżnienie za upublicznienie informacji o swojej chorobie i zaangażowanie się w propagowanie idei dawstwa szpiku, a swoją postawą dał wielu chorym nadzieję. Darski odbierając nagrodę podziękował Dorocie i stwierdził, że połowa tej nagrody należy do niej. - Pół tej nagrody należy się Dorocie Rabczewskiej. To ona uruchomiła całą tę lawinę, za co bardzo jej dziękuję. - powiedział wzruszony muzyk. Magazyn "Pani" od trzech lat prowadzi akcję społeczną "Życzenie Agaty", która propaguje ideę przeszczepów szpiku. Co miesiąc osoby publiczne oddają krew i rejestrują się w banku dawców szpiku. W tym roku zrobili to m.in. Olga Bołądź,, Marietta Żukowska, Beata Tadla oraz Edyta Olszówka. pijavka

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner