Doda w Faktach TVN
ONS
Newsy

UPS... Doda nie taka idealna? Co się stało z jej paznokciami?

Gwiazda zmieniła tryb życia i błysnęła TYM

Wygląda na to, że przed zbliżającym się letnim sezonem, wiele gwiazd zdecydowało się zadbać o swoją figurę, a osiągnięciami pochwalić się na serwisach społecznościowych. Dla niektórych nowa figura okazała się także świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy, inni natomiast dzięki szczupłej sylwetce zdobyli dodatkowe role. Sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów jest kilka - najpopularniejsze to ćwiczenia fizyczne i ostra dieta. Przypomnijmy: DJ Adamus schudł 27 kilogramów. Wszystko dzięki diecie

Doda również zdecydowała się zadbać o formę i w tym celu poddała się specjalnej terapii, która polega na piciu soków. Nie jest to najtańszy ze sposobów, ale ponoć skutecznie pomaga oczyścić organizm. Na tym jednak się nie skończyło, bowiem wokalistka zdecydowała się także na ćwiczenia. Na zdjęciach, które wstawia na Instagram widać już pięknie zarysowane mięśnie brzucha. Fanki pogratulowały jej takich efektów, a ona odpowiedziała w znany sobie sposób:
 

Dziewczyny pytają mnie dlaczego jestem taka zgrabna. Otóż kochane .....zapie......lam! - napisała.
 

Jeden z obserwatorów jej profilu zauważył coś jeszcze, a mianowicie... brak jednego paznokcia. Czyżby był to skutek zbyt ciężkich ćwiczeń?

Zobacz: Doda przeszła na dietę. Nie należy ona do najtańszych Doda na imprezie. Zachwyciła słowiańskim warkoczem:

Doda na diecie. Dieta Dody. Oczyszczająca dieta Dody
Newsy
Spora zmiana w życiu Dody. Podjęła się drogiego wyzwania
Gwiazda stawia na zdrowie

Wśród gwiazd zapanowała nowa moda na odchudzanie i dbanie o sylwetkę. Co prawda wiele z nich od dłuższego czasu prowadzi zdrowy tryb życia, ale rzadko o tym mówi. Niedawno trend ten uległ zmianie i polscy celebryci coraz częściej chwalną się ile kilogramów udało im się zgubić oraz jakie ćwiczenia stosowali. Niektóre metamorfozy zrobiły na nas niesamowite wrażenie, jak np. DJ Adamus , który zmienił się nie do poznania i stał się obiektem westchnień wielu kobiet. Przypomnijmy: DJ Adamus schudł 27 kilogramów. Teraz to prawdziwe ciacho Również Doda zdecydowała się na krótką terapię oczyszczającą organizm. Na swoim profilu na Instagramie, zamieściła zdjęcie na którym widzimy butelki z tajemniczymi cyframi, które jak się okazało - oznaczają dzień kuracji. Terapia sokowa pozwala oczyścić organizm, co jak twierdzi wokalistka, jest jej niezbędne do poprawy samopoczucia.   Jak wiecie, od dziecka jestem fanką zdrowego żywienia.oczyszczanie organizmu to podstawa dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego :) wlasnie przyjechała do mnie pyszna 5 dniowa kuracja! - czytamy   Jednodniowa kuracja kosztuje 166 zł, trzydniowa 430 zł, a pięciodniowa 759 zł. Gwiazda zdecydowała się na najdłużej trwający wariant, czyli z jej portfela ubyło prawie 800 złotych. Myślicie, że w taki sposób faktycznie można oczyścić swój organizm?  Zobacz: Uczestnik "X-Factor" wziął się za siebie. Teraz wygląda jak model Doda chwali się szczupłym ciałem:

kobieta biegająca na świeżym powietrzu
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Sposób na zrzucenie 5 kg w 30 dni: ruch i dieta jabłkowa
Istnieje wiele różnych sposobów na to, jak szybko schudnąć, ale żaden nie jest tak tani i mało obciążający jak dieta jabłkowa. Jeśli dołączymy do niej dużo ruchu, możemy stracić 5 kg już w ciągu miesiąca.

Istnieje wiele różnych sposobów na to, jak szybko schudnąć, ale żaden nie jest tak tani i mało obciążający jak dieta jabłkowa. Jeśli dołączymy do niej dużo ruchu, możemy stracić 5 kg już w ciągu miesiąca.   Aby chudnąć zdrowo, trzeba jednak unikać restrykcyjnych form diety jabłkowej, bo te mogą doprowadzić nawet do anemii . Na czym polega dieta jabłkowa? Dieta jabłkowa nie jest dietą odchudzającą, a detoksykacyjną, mimo to można dzięki niej sporo stracić na wadze. Jabłka to owoce wysokobłonnikowe , jak również niskokaloryczne (ok. 51 kcal). Dzięki błonnikowi przedłużają uczucie sytości po posiłku i regulują perystaltykę jelit, oczyszczając przy tym przewód pokarmowy z zalegających w nim resztek.   Dodatkowo jabłka pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, co znacznie usprawnia proces trawienia. Ideę diety jabłkowej można by ująć znanym angielskim przysłowiem: „apple a day, keeps the doctor away” , bo jej podstawowym założeniem jest profilaktyka chorób dzięki codziennemu jedzeniu jabłek. Nie jest to jednak jedyny warunek powodzenia diety jabłkowej.   Drugi z nich to przestrzeganie dyscypliny jedzenia 5 lekkostrawnych posiłków dziennie. Oprócz poprzedzania każdego posiłku zjedzeniem jabłka trzeba się więc wyrzec tłustego mięsa, ryb i nabiału, zawiesistych zup i sosów, makaronu, a także roślin strączkowych i kapusty. Pensylwańscy naukowcy, którzy opracowali dietę jabłkową, zalecają też 3-dniowe detoksy, polegające na jedzeniu wyłącznie jabłek oraz piciu jak największych ilości wody (a codziennie rano roztworu wody z łyżką octu jabłkowego). Tak monotonnej diety nie wolno jednak prowadzić często, bo może ona doprowadzić do niedoboru składników odżywczych, a nawet do anemii. Czy da się schudnąć w miesiąc bez ćwiczeń? Sama dieta nie daje takich efektów jak w połączeniu z wzmożoną...

Kobieta nadmuchuje balon
© icsnaps/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia, które zwiększą pojemność płuc i pozwalają pozbyć się zadyszki
Duża pojemność płuc to lepsza wydolność fizyczna. Na pojemność płuc można wpłynąć i zwiększyć ją np. poprzez regularny wysiłek aerobowy, a także ćwiczenia oddechowe, wzmacniające przeponę.

Duża pojemność płuc to lepsza wydolność fizyczna. Na pojemność płuc można wpłynąć i zwiększyć ją np. poprzez regularny wysiłek aerobowy, a także ćwiczenia oddechowe, wzmacniające przeponę.   Przeciętnie pojemność płuc u dorosłego człowieka wynosi ok. 6 litrów. Zmniejsza się ona u osób palących papierosy, otyłych i cierpiących na choroby płuc. Jak bada się pojemność płuc? Pojemność płuc można zbadać podczas badania zwanego spirometrią . Osoba badana zgodnie z poleceniami lekarza z zatkanym nosem powinna wydychać powietrze z płuc do ustnika aparatu spirometrycznego. Najpierw powinna ona oddychać swobodnie, a potem nabrać jak najwięcej powietrza do płuc i gwałtownie je wypuścić. Na podstawie wyników badania można określić, ile litrów powietrza mieści się w płucach danej osoby. Jest to suma: pojemności życiowej (VC – Vital Capacity), czyli objętości powietrza wydmuchiwanej po maksymalnym wdechu, objętości zalegającej (RV – Residual Volume), takiej, która pozostaje w płucach po najsilniejszym wydechu. Całkowita pojemność płuc (TLC – Total Lungs Capacity) u dorosłej osoby wynosi zazwyczaj od 4,5 do 6 litrów. Większą pojemność płuc mają mężczyźni, osoby wysokie, o prawidłowej wadze ciała, regularnie uprawiające sport. Mniejsza objętość płuc często występuje u osób otyłych, palących papierosy i cierpiących na choroby układu oddechowego. Ćwiczenia fizyczne zwiększające objętość płuc Objętość płuc w niektórych przypadkach można zwiększyć poprzez zmianę stylu życia. Osoby otyłe mogą wpłynąć na nią poprzez zrzucenie zbędnych kilogramów. Ci, którzy palą papierosy – poprzez zrezygnowanie z nałogu. Warto też zadbać o większą aktywność fizyczną, szczególnie ćwiczenia aerobowe , np.: regularne spacery, pływanie, fitness, jogging lub taniec. Ćwiczenia oddechowe...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner