ONS

Doda znów nagrodzona! Została Liderem Roku w ochronie zdrowia

ONS

Starania Dody o walkę o szpik zostały docenione po raz kolejny. W sobotę została "Gwiazdą Dobroczynności", a wczoraj "Liderem Roku" w ochronie zdrowia. 

Celem tego ostatniego konkursu jest nagradzanie osób i instytucji, które przyczyniają się do ochrony zdrowia i promują taką postawę pośród innych. Osobowością roku został dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie, kardiolog prof. Witold Rużyłło, a w kategorii działalności charytatywnej tytuł lidera otrzymała Doda, która, według oceniających, zrobiła dla polskiej transplantologii więcej niż niejedno stowarzyszenie, apelując o szpik dla chorych na białaczkę. 

Okazuje się, że swoją medialną twarz można wykorzystać do bardzo szczytnych celów, a dzięki popularności dotrzeć do większej rzeszy osób niż niejedna kampania społeczna.

Podobne zdanie ma Doda, która odbierając statuetkę z rąk minister zdrowia Ewy Kopacz, powiedziała - Bycie osobą popularną to nie tylko kąpanie się w blasku fleszy i darmowe jedzenie na bankietach, ale przede wszystkim obowiązek pomocy innym ludziom, ludziom, bez których nie bylibyśmy gwiazdami.

Bardzo pani dziękuję w imieniu wszystkich pacjentów
- zwróciła się z kolei do Dody minister zdrowia. 

Dodzie zarzucano, że zainteresowała się tematem przeszczepu ze względu na chorobę swojego ukochanego. Złośliwi twierdzą, że gdyby nie chory na białaczkę Nergal, nigdy nie zobaczylibyśmy piosenkarki w roli "Świętej Doroty od szpiku". To również podkreśliła Doda w swoim przemówieniu - 

Jeśli robisz coś dla kogoś innego z zupełnie czystych, bezinteresownych pobudek i ciągle słyszysz, że dzieje się to dlatego, ponieważ lansujesz się na chorobie swojego narzeczonego, to taka nagroda rzeczywiście motywuje do dalszej walki o inne życia.

Jakby na to nie patrzeć, liczby mówią same za siebie i dzięki apelom Rabczewskiej liczba dawców szpiku wzrosła kilkakrotnie. Trzymamy artystkę za słowo, że nadal będzie wspierać chorych.
 

Więcej na temat Doda
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39