Krzysztof Krawczyk
TRICOLORS/East News
Newsy

Dlaczego syn Krzysztofa Krawczyka żyje w ubóstwie? "Zabierał mi męża" – wyznała żona artysty

Wypadek samochodowy, rozwód rodziców i przemoc domowa. Życie bardzo doświadczyło syna Krzysztofa Krawczyka. Czy po śmierci ojca żona artysty się nad nim zlituje i podzieli się z nim majątkiem?

Znowu wszyscy mówią o Krzysztofie Krawczyku. Tym razem z powodu reportaż w programie „Uwaga!” TVN wyemitowanym trzy tygodnie po pogrzebie artysty (dziennikarze zastrzegli, że pracowali nad nim od wielu miesięcy, jeszcze za życia wokalisty). Jego bohaterem jest Krzysztof Igor Krawczyk, syn gwiazdora z jego drugiego małżeństwa (z piosenkarką Haliną Żytkowiak)

Bezpośrednio widziałem tatę ostatni raz półtora roku temu, a przez ostatnie miesiące kontaktu nie miałem w ogóle. On sam nie odbierał telefonu, zaś jego żona wprost mówiła, że nie mogę z nim rozmawiać”, mówił dziennikarzom Krzysztof Igor.

Dodał też, że na pogrzebie "uniemożliwiano mu dojście do trumny". 

To był smutny rok... Odeszło tak wiele wybitnych postaci

Trudne życie syna Krzysztofa Krawczyka

Chory na epilepsję mężczyzna pokazał, że żyje w zagraconym pokoju, w mieszkaniu po zmarłych dziadkach dzielonym z rodziną stryja.

W domu jest pijaństwo. Bywają takie sytuacje, że on musi wyjść z domu, żeby się wysikać, bo nie może wejść do łazienki, bo tam jest balanga - tłumaczył Krzysztof Cwynar, który pomaga synowi artysty.

Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej:
Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Z reportażu wynika, że syn Krzysztofa Krawczyka  ma założoną na policji Niebieską Kartę, bo bywał ofiarą przemocy. W mieszkaniu nie czuje się bezpiecznie, całe dnie spaceruje po Łodzi. Z powodu padaczki nie pracuje. Utrzymuje się z 1000 złotych renty. Czy jego ojciec o tym wiedział?

Krzysztof Krawczyk wiedział o trudnej sytuacji życiowej swojego syna?

Zimą dziennikarze „Uwagi!” rozmawiali z adwokatem Rafałem Królikowskim, który reprezentował juniora w staraniach o alimenty od wokalisty.

Nie wiem, czy pan Krzysztof Krawczyk chce być świadomy, w jakich warunkach żyje jego syn. Wydaje mi się, że to jest odtrącanie tej świadomości cały czas od siebie i celowe niebranie odpowiedzialności za jego życie -powiedział im wtedy Królikowski.

Krzysztof Krawczyk
Lukasz Kalinowski/East News

Krzysztof Cwynar jest z kolei przekonany, że kontakt ojca z synem utrudniała żona muzyka.

Młody chciał, ale pani Ewa nie pozwalała. Zawsze mówiła, że jego ojciec albo śpi, albo się kąpie, i nie dopuszczała do tych rozmów. (...) Myślę, że Krawczyk nawet nie wiedział, że syn dzwonił - mówił Cwynar w „Fakcie”.

W reportażu „Uwagi!” ani Krzysztof Krawczyk, ani jego żona Ewa nie chcieli się wypowiadać.

To jest nasza sprawa rodzinna -usłyszeli dziennikarze.

Dlaczego relacje między ojcem a synem były tak skomplikowane? Może byłoby inaczej, gdyby nie wypadek 33 lata temu... 

Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka i jego wypadek

Był 28 czerwca 1988 roku. Krzysztof Krawczyk jechał z 14-letnim synem samochodem. Niedaleko Bydgoszczy zasnął za kierownicą, auto wypadło z drogi. Krzysztof Igor nigdy nie odzyskał zdrowia – ma dziś padaczkę pourazową, jest życiowo niezaradny. Przez lata chłopak mieszkał z dziadkami. Ewa Krawczyk, ostatnia żona muzyka, przyznała, że była zazdrosna o jego syna.

Zabierał mi męża. O wszystko byłam zazdrosna - powiedziała w 2014 roku Agacie Młynarskiej.

Ewa i Krzysztof Krawczykowie
EastNews

Artysta dodał wtedy, że chłopak słyszał od mamy, Haliny Żytkowiak, że to Ewa Krawczyk zabrała mu tatę. Gdy Krzysztof Igor dorósł, kontakt z ojcem się urywał. Prawdopodobnie przez burzliwe małżeństwo juniora. W 2006 roku Superstacja wyemitowała reportaż, w którym żona Ola oskarżała go o przemoc.

Syn Krzysztofa Krawczyka oskarżony o pobicie byłej żony

Tak mnie bił, dopóki nie mogłam stanąć na nogi. A jak nie mogłam chodzić, to pełzłam po podłodze, byle tylko stamtąd uciec. To mnie brał, chodził po mnie - mówiła była żona Krzysztofa Igora Krawczyka.

Co na to syn zmarłego artysty?

Rozstaliśmy się w nieprzyjaznych stosunkach. W sądzie padały oskarżenia. Ona oskarżała mnie o przemoc, to wymyślone historie - opowiadał w „Uwadze!”.

Syn Krzysztofa Krawczyka
Piotr Kamionka/REPORTER

Z tego małżeństwa Krzysztof Igor Krawczyk ma 14-letniego dziś syna Bartka. Nie utrzymuje z nim relacji. Dlaczego?

Nie wiem, on jest z tą matką. Ona w tej chwili ma inną rodzinę, męża... (...) Chcę mieć z nim kontakt, może ktoś by mi podpowiedział, co można zrobić - mówił bezradnie.

Alimenty na wnuka, 350 złotych, płacił dziadek... 

Syn Krzysztofa Krawczyka otrzyma spadek po ojcu?

Dziennikarze „Uwagi!” dotarli do testamentu Krzysztofa Krawczyka. Ustalili, że cały majątek (włącznie z prawami autorskimi) zapisał żonie Ewie. Synowi nie zostawił nic. Krzysztof Igor chce walczyć o pieniądze. Po śmierci ojca dostał opiekę prawną od łódzkiego Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, który w jego imieniu wystąpi o zmiany w testamencie lub zachowek. Ewa Krawczyk w „Alarmie!” w TVP1, zapewniła, że nie da skrzywdzić syna swojego męża.

Moje serce jest otwarte na wszystkie rodzinne problemy i spotkania. Mnie nie trzeba straszyć internetowo, bo ja zrobię to wszystko, co przekazał mi mój mąż. Nikomu krzywdy nie dam zrobić. Dam jeszcze więcej, niż potrzeba - zadeklarowała.

Ale jak ustalił dziennikarz TVN Tomasz Patora, wdowa po artyście namawiała Krzysztofa Igora, by zrezygnował z adwokata.

- To było tak naprawdę ultimatum - powiedział Patora w „Dzień dobry TVN”.

- Czuję się jak na lodzie. Załamany jestem po prostu. Trzeba jakoś przetrwać, trzeba jakoś żyć. Nie wiem, co zrobić - mówił syn artysty. 

Myślicie, że synowi Krzysztofa Krawczyka uda się wywalczyć w sądzie zachowek po zmarłym ojcu?

Krzysztof Krawczyk nie żyje
East News

Ewa i Krzysztof Krawczykowie
EastNews
Newsy
Ewa Krawczyk złożyła propozycję synowi Krzysztofa Krawczyka. Nie wiedziała, że jest nagrywana!
Wdowa po Krzysztofie Krawczyku postanowiła porozumieć się z synem artysty. Jaką złożyła mu ofertę?

Kontrowersje po śmierci  Krzysztofa Krawczyka  nadal nie cichną. Początkowo dotyczyły przepychanek, do których miało dojść na pogrzebie artysty, a po reportażu o synu gwiazdora wyemitowanym w programie "Uwaga! TVN" w sieci znów zawrzało. Okazało się, że 47-letni Krzysztof Igor Krawczyk żyje w dramatycznych warunkach za 1 tys. zł miesięcznie, a cały majątek jego ojca został zapisany Ewie Krawczyk. Teraz macocha zdecydowała się porozumieć z Juniorem i złożyła mu propozycję w zamian za rezygnację z usług prawnych. Syn Krzysztofa Krawczyka nagrał całą rozmowę i udostępnił ją reporterowi. Jaką propozycję złożyła Juniorowi Ewa Krawczyk ? Ewa Krawczyk złożyła propozycję synowi Krzysztofa Krawczyka. W zamian za co miaby otrzymać część spadku? Po emisji reportażu programu „Uwaga! TVN” z Krzysztofem Igorem Krawczykiem okazało się, że sytuacja syna artysty jest wyjątkowo trudna i żyje on w skrajnej biedzie. 47-latek jest niepełnosprawny i trudno podjąć mu pracę. Mężczyźnie pomaga Krzystof Cwynar, który widząc trudne warunki, w jakich żyje Junior zdecydował się poprosić o pomoc łódzkich urzędników. W ten sposób Krzysztof Igor Krawczyk otrzymał pomoc prawnika, aby mógł uregulować swoją sytuację i otrzymać alimenty od ojca. Początkowo starali się o porozumienie z dala od medialnego rozgłosu, ale nie przyniosło to efektu. Reportaż w "Uwadze" był nagrywany kilka miesięcy temu i już wtedy okazało się, że syn Krzysztofa Krawczyka nie tylko nie otrzymał alimentów, ale został też pominięty w testamencie artysty. Teraz wyszło na jaw, że Ewa Krawczyk zdecydowała się porozumieć z jedynym synem artysty i w zamian za zrezygnowanie z drogi prawnej miała zaoferować część spadku. Rozmowę z macochą nagrał Krzysztof Igor i udostępnił ją...

Krzysztof Igor Krawczyk i Ewa Krawczyk na rozprawie w sądzie
East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy
Krzysztof Igor Krawczyk i wdowa po Krzysztofie Krawczyku spotkali się w sądzie. Syn artysty walczy o spadek?
Sprawa dotycząca spadku po Krzysztofie Krawczyku trafiła przed sąd. Na jaw wyszły nowe okoliczności!

Kontrowersje po śmierci Krzysztofa Krawczyka nadal nie ustają! Już od pogrzebu artysty  w mediach pojawiają się kolejne komentarze dotyczące trudnych relacji rodzinnych, a ostatnio zawrzało po wyemitowaniu w programie "Uwaga! TVN" reportażu o dramatycznej sytuacji syna artysty, Krzysztofa Igora Krawczyka. Okazało się, że jedyny syn artysty nie został uwzględniony w testamencie ojca, a Krzysztof Krawczyk zapisał cały majątek żonie . Teraz Junior postanowił domagać się swoich praw przed sądem. Właśnie odbyła się pierwsza rozprawa spadkowa i wygląda na to, że sprawa szybko się nie zakończy, a na jaw wychodzą nowe zaskakujące informacje! Syn Krzysztofa Krawczyka walczy o zachowek po ojcu? Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. O śmierci artysty poinformował jego menadżer, Andrzej Kosmala. Po śmierci artysty okazało się, że znacznie wcześniej sporządził testament , w którym zapisał wszystko swojej żonie. Teraz jedyny syn artysty postanowił dochodzić swoich praw do zachowku przed sądem i dziś na pierwszej rozprawie, która odbyła się w Zgierzu zarówno Junior, jak i wdowa po gwiazdorze spotkali się na sali sądowej. Przed rozpoczęciem rozprawy Krzysztof Igor Krawczyk mówił otwarcie, że zależy mu na tym, aby "prawda wyszła na jaw" : Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw. Ja się niczego nie boję, bo niczego nie oczekiwałem. Tylko teraz zostałem sam, nie ma mamy, nie ma taty. Przedtem miałem chociaż świadomość, że tata jest - mówił wprost Krzysztof Junior przed rozprawą sądową dla  "Faktu". Jak informuje "Fakt" Krzysztof Igor Krawczyk zeznał przed sądem, że kilka lat temu jego ojciec informował go o powstaniu testamentu, w którym obok żony pojawia się zarówno on, jak i brat gwiazdora - Andrzej. Ewa Krawczyk potwierdziła, że...

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w biedzie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy
Syn Krzysztofa Krawczyka dostał spadek po matce! 
Halina Żytkowiak w zaskakujący sposób zabezpieczyła przyszłość syna. Krzysztof Igor Krawczyk do tej pory milczał w sprawie spadku po matce. Czy to oznacza, że sytuacja mężczyzny wcale nie jest tak zła?

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka na jaw wychodzą nowe informacje dotyczące syna artysty. Kontrowersje wokół Juniora trwają od dnia pogrzebu, kiedy miało dojść do przepychanek. Niedługo potem w programie „Uwaga! TVN” został wyemitowany reportaż, w którym wszyscy zobaczyli, w jak trudnych warunkach żyje jedyny syn Krzysztofa Krawczyka . W międzyczasie na jaw wyszło, że cały spadek po legendzie polskiej muzyki został zapisany jego żonie, Ewie Krawczyk . Teraz syn gwiazdora dochodzi praw do spadku w sądzie, a tymczasem na jaw wyszły nowe fakty. Okazuje się, że syn Krzysztofa Krawczyka otrzymał już jeden spadek po swojej matce, Halinie Żytkowiak.  Jaki spadek dostał syn Krzysztofa Krawczyka? Krzysztof Igor Krawczyk w programie „Uwaga! TVN” zdradził, że miesięcznie na życie musi mu wystarczyć jedynie tysiąc złotych. Mężczyzna mieszka w jednym pokoju w dramatycznych warunkach i z pomocą prawnika zdecydował się ubiegać w sądzie o zachowek po ojcu. Tymczasem na jaw wyszła informacja, że Junior otrzymał już jeden spadek po swojej matce, Halinie Żytkowiak, która zmarła w 2011 roku. Jak informuje pomponik.pl kobieta po śmierci zostawiła spadek dla syna, z racji dziedziczenia tantiem Krzysztof Igor miał otrzymać kilka tysięcy złotych i dodatkowo każdego miesiąca na jego konto trafia 500 zł, a wypłaty nadzoruje matka chrzestna mężczyzny. Po śmierci Halinki zaprosiłam Krzysia do swojego domu, przekazałam mu walizkę pamiątek po mamie, którą przysłano mi z USA, poprosiłam o numer konta i powiedziałam mu, że zawsze może na mnie liczyć - powiedziała wprost Ewa Kulikowska w rozmowie z serwisem Pomponik.pl. Pozostałą część spadku po matce, która była wokalistką Junior ma otrzymać już wkrótce. Mężczyzna stara się też uzyskać zachowek po ojcu, ale wygląda na to, że sprawa szybko się nie...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik