Dominika Gwit w puchowej kurtce

Dominika Gwit szczerze o odchudzaniu: "Dieta i treningi stały się moją obsesją. Byłam niewolnikiem samej siebie"

Dominika Gwit w puchowej kurtce

Dominika Gwit opowiedziała o swojej diecie. Aktorka i dziennikarka ma na swoim koncie spektakularną metamorfozę. Gwiazda takich seriali jak m.in. "Przepis na życie" czy "Singielka" ma za sobą wielką przemianę, którą z powodzeniem można nazwać jedną z największych w polskim show-biznesie. Dominika Gwit dzięki diecie i ćwiczeniom schudła aż 50 kilogramów!

 

Jak schudła Dominika Gwit i dlaczego przytyła?!

Wszyscy zachwycali się jej nową, szczupła sylwetką i chwalili za determinację. Niestety - sukces Dominiki nie trwał długo. Po tym, jak wszystkie media obwieściły niesamowitą, godną podziwu przemianę figury aktorki, szybko zaczęła ona tyć. Dziś Dominika Gwit patrzy na ten okres z dużym dystansem. Szczerze pisze o tym, że w tamtym czasie odchudzanie stało się jej największym życiowym celem.

Przez całe życie borykam się ze zbędnymi kilogramami, a w pewnym momencie było ich już tak wiele, że zaczęły być groźne dla mojego zdrowia. Postanowiłam więc schudnąć. Poszłam do dietetyka. Dostałam rozpiskę żywieniową i treningową. Wkręciłam się, trzymałam się zasad, a spadające kilogramy stały się moją obsesją. W pewnym momencie nie liczyło się już nic innego. Chudłam i stało się to największym szczęściem w moim życiu - napisała gwiazda na swoim blogu w portalu natemat.pl.

Figura Dominiki zyskiwała na atrakcyjności, lecz jej psychika cierpiała. Walka o coraz niższą wartość na wadze stała się obsesją aktorki.

Niestety fascynacja dietą i zadowolenie ze spadających kilogramów, szybko przerodziło się w obsesję, z którą nie umiałam sobie poradzić. Żyłam tylko dietą i treningami. Wszystko kręciło się wokół tego. Nie umiałam inaczej. Wiedziałam, że tylko dzięki temu poradzę sobie z nadwagą. Chwaliłam się sukcesami w mediach, wszystkich namawiałam do diety. Obsesja szybko dała o sobie znać. Sama wywierałam na sobie presję. Stałam się niewolnikiem samej siebie. W końcu nie wytrzymałam. Hamulce puściły. Przytyłam - wyznaje Dominika Gwit.

Z perspektywy czasu gwiazda widzi swoje błędy i nie wstydzi się o nich mówić. Doświadczenia związane z odchudzaniem opisała w książce "Moja droga do nowego życia", która ma stać się jednocześnie inspiracją i przestrogą, dla wszystkich, którzy marzą o szczupłej sylwetce.

 

Zobacz też: Elżbieta Romanowska gubi kilogramy dzięki show "Taniec z gwiazdami". Wiemy, ile już schudła!

 

Dominika Gwit opowiedziała szczerze o swoim odchudzaniu.

Kinga Gwit w czarnej bluzce
ONS

Gwiazda przyznaje, że ma za sobą trudne doświadczenia. Napisała o tym książkę.

Dominika Gwit w czarnej spódnicy

 

Dominika Gwit kiedyś - przed i po odchudzaniu.

Największe metamorfozy 2014 - Dominika Gwit
ONS

Więcej na temat diety gwiazd Dominika Gwit
Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39