Policja wciąż poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Ojciec nieumyślnie spowodował śmierć 5-letniego Dawida? Kryminalistyk mówi o trzech scenariuszach śmierci chłopca

Policja wciąż poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

Dramat 5-letniego Dawida poruszył całą Polskę. Chłopiec zaginął 10 lipca- po raz ostatni był widziany pod domem jego babci i dziadka w Grodzisku Mazowieckim. To właśnie wtedy ojciec odebrał chłopca i miał go  zawieźć do swojej żony do Warszawy (kobieta kilka tygodni wcześniej wyprowadziła się od męża). Niestety, po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna popełnił samobójstwo, a chłopiec zaginął. Matka Dawida zgłosiła sprawę na policję i od tamtej chwili ruszyły poszukania dziecka. Poszukiwania trwały 10 dni i niestety, zakończyły się tragicznie. Podczas konferencji prasowej policja poinformowała, że znalazła ciało chłopca.

Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid, chłopiec, którego poszukiwaliśmy- mówił Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Ze względu na dobro rodziny policja nie chciała mówić publicznie o okolicznościach odnalezienia ciała dziecka. Teraz kryminalistyk z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z TVN24 mówiła o trzech możliwych scenariuszach śmierci Dawidka. 

Czy ojciec nieumyślnie spowodował śmierć chłopca?

Kryminalistyk Ewa Gruza na antenie TVN24 zwróciła uwagę, że wiele osób mówi, że 5-letni Dawid został zabity przez ojca, a tak naprawdę nikt nie wie, czy nie doszło do nieszczęśliwego wypadku. 

Szafujemy określeniem "zabił", a my tego naprawdę nie wiemy. Nie możemy wykluczyć sytuacji, że był to nieszczęśliwy wypadek, później panika ojca, nałożenie się wielu okoliczności, o których się nie dowiemy, a w końcu ukrycie ciała. Dopiero, gdy będziemy mieli wyniki sekcji, będziemy wiedzieć, czy to była zbrodnia czy inna kategoria czynu- Ewa Gruza mówiła na antenie TVN24. 

Specjalistka mówiła o trzech możliwych scenariuszach śmierci chłopca.

Jeśli potwierdzi się, że sprawcą śmierci - zabójstwa, nieszczęśliwego wypadku, nieumyślnego spowodowania śmierci, bo mamy trzy możliwości, które w dużej mierze będą rozstrzygnięte po sekcji zwłok - jest ojciec Dawida, to nie ma postępowania. W takich sytuacjach postępowanie się umarza. W Polsce i Europie nie prowadzi się procesów, kiedy sprawca, któremu przypisuje się winę, nie żyje. 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że sekcja zwłok chłopca zaplanowana jest na poniedziałek. 

Tragiczny finał poszukiwań 5-letniego chłopca.

Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News

20 lipca policja znalazła ciało dziecka.

Policja szuka Dawida Żukowskiego
East News

 

Więcej na temat Policja
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09