Ewa Kopacz uspokaja Polaków - Polsce nie grożą zamachy terrorystyczne
East News

Czy Polsce grozi niebezpieczeństwo po zamachach w Paryżu? ABW: Mamy tajny raport, Ewa Kopacz uspokaja Polaków

Ewa Kopacz uspokaja Polaków - Polsce nie grożą zamachy terrorystyczne
East News

Po zamachu terrorystycznych w Paryżu wiele osób zadaje sobie pytanie, czy Polsce grozi niebezpieczeństwo ze strony Państwa Islamskiego, odpowiadającego za ataki w stolicy Francji. Dżihadyści przestrzegają przed kolejnymi akcjami. Co mówią eksperci?

 

Ewa Kopacz jest już po naradzie z ABW. Na konferencji prasowej ustępująca premier zaznaczyła, że Polsce nie grozi niebezpieczeństwo:

 

Złożono mi meldunek o tym, co wydarzyło się nie tylko w Paryżu, ale też o tym, jak monitorujemy sytuacje w Polsce. Centrum antyterrorystyczne pracuje 24 godziny na dobę, każdego dnia. Tuż po zamachach nasze centrum pozostaje ze służbami europejskimi. W tej chwili nie ma potrzeby podniesienia stopnia zagrożenia antyterrorystycznego w Polsce. Gdyby ta sytuacja się zmieniała, będziecie o tym informowani. - zapewniała Ewa Kopacz

Zobacz także: Szokujące nagranie francuskiego dziennikarza. Tak wyglądała ucieczka zakładników po ataku na Bataclan UWAGA DRASTYCZNE!

 

Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie? Tu zdania są podzielone. Szef MSZ, Grzegorz Schetyna wyjaśnia, że nikt nie może czuć się bezpiecznie:

 

Europa powinna pokazać swoje przygotowanie i solidarność; taki zamach jak w Paryżu mógł mieć miejsce w każdym zakątku naszego kontynentu, w każdym zakątku świata

Kandydat na Ministra Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski, zapewnia jednak, że Polska nie jest celem terrorystów:

 

Polska nie powinna być potencjalnym celem dla terrorystów. Nie jesteśmy uwikłani w działania przeciwko państwu islamskiemu ani w konflikt w Syrii, co mogłoby potęgować zagrożenie -mówi Waszczykowski.

 

Na konferencji prasowej rzecznik ABW poinformował o tajnym raporcie z Francji, z którego wynika, że Polska może czuć się bezpiecznie:

 

Jesteśmy w stałym kontakcie z Francuzami. Dostaliśmy od nich tajny raport. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie wynikają z niego żadne przesłanki mówiące o jakimkolwiek zagrożeniu dla Polski w tej chwili

Z raportu MSW z 2014 roku wynika, że Polska jest objęta stosunkowo niskim poziomem zagrożenia. Zaznaczono w nim jednak, że nasz kraj jest celem rezerwowym dla potencjalnych zamachów. 

 

Z naszej sondy wynika, że Polacy boją się terroryzmu. Aż 87% ma obawy przed zamachami.

 

Zobacz także: "To było straszne. Krew była wszędzie" - wstrząsające relacje świadków zamachów w Paryżu

 

Zamachy terrorystyczne w Paryżu

Zamach we Francji policja wyprowadza ofiary
East News

Ewa Kopacz składa znicze pod ambasadą francuską w Warszawie

Ewa Kopacz składa wieniec i znicze pod ambasadą Francji w Warszawie
East News

Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47