Agnieszka Woźniak-Starak na premierze w Gdyni

Czy Agnieszka Woźniak-Starak będzie musiała przenieść prochy męża na cmentarz?

Agnieszka Woźniak-Starak na premierze w Gdyni

Trudny czas teraz czeka Agnieszkę Woźniak Starak i rodzinę jej męża. Sprawę jego pogrzebu bada policja. Czy dziennikarka będzie musiała przenieść prochy Piotra Woźniaka-Staraka na cmentarz?

Pod koniec października policja w Giżycku dostała zawiadomienie w sprawie pochówku prochów Piotra Wożniaka-Staraka na terenie prywatnej posiałości na Mazurach. 

Dostaliśmy informację od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Giżycku, który zbadał miejsce pochówku Piotra Woźniaka-Staraka. Zgodnie z prawem można dochować pochówku poza cmentarzem tylko w katakumbach. Inspektor budowlany zbadał to miejsce i stwierdził, że nie spełnia ono wymogów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (...) zgłosiliśmy zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia wykroczenia" - mówi "Party" Dariusz Grygiencza, sekretarz gminy Giżycko. 

Czy to znaczy, że trzeba będzie przenieść prochy producenta w inne miejsce, na cmentarz? A może wystarczy tylko przebudować nagrobek tak, by spełniał wymogi i był katakumbą?

Nie mam pojecia, co będzie dalej. Pierwszy raz spotykamy się z takim przypadkiem. W mojej ocenie powinniśmy w szacunku i ciszy pochylić się nad mogiłą tego biednego człowieka" - mówi "Party" Janusz Dzisko, dyrektor Sanepidu w Olsztynie.

Na razie trwają działania policji. Więcej szczegółów w najnowszym magazynie "Party".

Agnieszka Woźniak-Starak, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak na Gali Herbapolu
East News

 

Piotr Woźniak-Starak
East News

Więcej na temat Anna Woźniak-Starak
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36