Czesław Mozil
ZOOM

Czesław Mozil znów ostro - o problemie uchodźców i Polakach: "Jesteśmy hipokrytami"!

Czesław Mozil
ZOOM

Czesław Mozil był emigrantem. W wieku 5 lat wyjechał z rodzicami z Polski do Danii. Dlatego poczuł, że musi zabrać głos w gorącej dyskusji ostatnich tygodni - czyli w temacie syryjskich uchodźców. Udzielił wypowiedzi Gazecie Wyborczej, w której stwierdził, że Polacy są hipokrytami skoro nie chcą przyjąć imigrantów w potrzebie. Wokalista jest za tym, by przyjąć jak największą liczbę imigrantów, również wyznawców islamu.

Jeśli trzeba będzie, to i 80 tys. Syryjczyków. Ja nie boję się o swoją polskość, obojętne mi, z kim moje dzieci będą się bawiły na podwórku - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Mozli ma też teorię, że strach przed Islamem jest na rękę islamskim ekstremistom i jest jedną z ich strategii. Co powiedział?

Myślę, że z tych wszystkich demonstracji najbardziej cieszy się tzw. Państwo Islamskie. Im właśnie o to chodzi, żebyśmy zaczęli palić meczety. Żeby muzułmanie, którzy już tu żyją, czuli się zagrożeni. Islamofobia wsparta propagandą islamistów może sprawić, że na ulicach poleje się krew - mówi Mozil.

Mozil nie może zrozumieć, dlaczego Polacy, którzy wyjeżdżają za pracą i lepszym życiem, odmawiają tego samego innym ludziom. Ale nie wini tylko nas, lecz całą Europę.

Koledzy z Danii mówią mi, że my, Polacy, jesteśmy hipokrytami, przecież sami emigrujemy za chlebem. Odpowiadam, że cała Europa jest hipokrytką, bo zaczyna reagować dopiero teraz, gdy problem dotknął jej bezpośrednio - opowiada Czesław Mozil w Wyborczej.

Prawica: Mozil opluwa Polaków!

 

Czesław Mozil, który już wcześniej zasłynął kontrowersyjnymi wypowiedziami, znów jest krytykowany za swoje słowa. Prawicowy portal wPolityce.pl pisze w tytule ostro: "Czesław Mozil opluwa Polaków"

 

Zobacz: Mozil obraził Polaków uprawiając seks w kościele? Jest decyzja sądu

 

O tym, jakim czuje się Polakiem i jak trudno być Czesławem Mozilem, wokalista napisał nawet książkę, która w październiku 2015 roku będzie mieć swoja premierę. A Wy podzielacie zdanie Mozila?

 

Czesław Mozil:

Czesław Mozil
AKPA

Czesław Mozil na Festiwalu Top Trendy:

Czesław Mozil
ONS

Czesław Mozil w "X-Factor":

Czesław Mozil
ZOOM

Więcej na temat Czesław Mozil
Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00