Ewa Błaszczyk
East News

Córka Ewy Błaszczyk już po operacji! Ola jest w śpiączce od 16 lat! Będzie cud?

Ewa Błaszczyk
East News

Córka Ewy Błaszczyk zostanie wybudzona ze śpiączki? W szpitalu klinicznym w Olsztynie zakończyła się  eksperymentalna operacja (trwała ponad 2 godziny), której celem jest przywrócenie świadomości Aleksandrze Janczarskiej. Zabieg polegał na wszczepieniu stymulatora, pobudzającego rdzeń kręgowy i mózg do pracy. Operację przeprowadził japoński profesor Isao Morita oraz polski neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz.

 

Córka Ewy Błaszczyk już po operacji!

Wiele wskazuje na to, że operacja zakończy się sukcesem. Skuteczność tego zabiegu sięga 60% przy wieku pacjenta poniżej 35 roku życia. Co Ewa Błaszczyk mówi na temat operacji swojej córki?

Mam świadomość, że od wypadku Oli minęło 16 lat, i to oczywiście jest obciążeniem, ale lepiej mieć nadzieję, niż jej nie mieć. Życzę im skupienia, żeby wszystko im poszło, jak powinno. - mówi aktorka.

 

Jaka jest szansa na wybudzenie córki Ewy Błaszczyk? Według profesora Maksymowicza operacja Aleksandry Janczarskiej powinna potrwać około dwóch godzin. Będzie polegała na otwarciu kanału kręgowego, następnie lekarze wprowadzą elektrodę nad oponę twardą rdzenia kręgowego. Do tej elektrody będzie przepływał prąd ze stymulatora, który zostanie umieszczony na tułowiu pacjentki. Prąd ze stymulatora poprzez elektrodę ma efektywnie drażnić struktury pnia mózgu - czytamy na TVN 24.

 

Ma to wpłynąć na zwiększenie przepływu mózgowego tak, żeby było więcej odżywczej krwi, żeby te neurony, które przetrwały u tych chorych urazy, poczuły się lepiej, były lepiej odżywione - tłumaczył prof. Maksymowicz.

Pierwsze efekty operacji mogą być widoczne dopiero po miesiącu. Profesor Isao Morita przyznał, że osoby, które były operowane w Japonii, po tych zabiegach były w stanie samodzielnie jeść, pić, a także nawiązywały kontakt z otoczeniem.

 

Dlaczego córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę?

 

Aleksandra Janczarska, córka aktorki Ewy Błaszczyk, jest w stanie śpiączki od 2000 roku, kiedy doznała nieszczęśliwego wypadku. Dziewczynka zakrztusiła się przy połykaniu tabletki. Po tym zdarzeniu, Ewa Błaszczyk zaangażowała się w działalność charytatywną, by pomóc innym dzieciom w podobnej sytuacji. Założyła fundację „Akogo?” oraz specjalistyczną klinikę "Budzik", która na koncie ma już 26 wybudzeń ze śpiączki. Aktorka oraz jej druga córka Marianna nigdy nie przestały walczyć o zdrowie i życie Oli. Czy po 16 latach dziewczyna zostanie wybudzona? Nasza redakcja trzyma za to kciuki!

 

Zobacz też: Jest szansa na wybudzenie Oli ze śpiączki! Ewa Błaszczyk z drugą córką Manią o walce o jej zdrowie.

 

Trwa operacja wybudzenia ze śpiączki Oli Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk w czarnej marynarce
ONS.pl

Mama i siostra Marianna od lat walczą o zdrowie i życie Oli.

Ewa Błaszczyk i Marianna Janczarska na gali Kobieta Roku 2013 "Twojego Stylu"
ONS

Więcej na temat Ewa Błaszczyk
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43