Co słychać u finalistów X-Factor?
ONS
Co dalej z ich karierą? Sprawdziliśmy to!
1/7
Co słychać u finalistów X-Factor?
ONS

Obecnie trwa trzecia edycja programu X-Factor. Finalistów show bacznie obserwuje cała branża muzyczna, w której sukces osiągną tylko nieliczni. Kto? O tym przekonamy się pewnie za kilka miesięcy, a tymczasem sprawdziliśmy co słychać u najbardziej aktywnych uczestników poprzednich dwóch edycji.

Telewidzowie wciąż pamiętają takie nazwiska jak Ewelina Lisowska, Michał Szpak, Ada Szulc, Gienek Loska, Dawid Podsiadło czy Marcin Spenner. Co się u nich dzieje, kiedy wydają płyty? Sprawdziliśmy to!

2/7
Ewelina Lisowska na 21. urodzinach Radia Wawa
AKPA

Ewelina Lisowska

Zdecydowanie największa gwiazda ze wszystkich edycji polskiego X-Factora. Ewelina wylansowała dwa wielkie przeboje - "Nieodporny Rozum" i "W Stronę Słońca", które podbiły radiowe listy przebojów i zdobyły serca tysięcy fanów w całym kraju. Wokalistka nie zamierza jednak spoczywać na laurach - już niebawem ukaże się jej nowa płyta! Jak udało się dowiedzieć AfterParty.pl, krążek będzie utrzymany w bardzo ostrej i rockowej stylistyce, zupełnie odbiegającej od dotychczasowych solowych dokonań Lisowskie (zobacz). Wydaje się więc, że nadchodzące lato będzie znów należało do Eweliny!

3/7
Michał Szpak na premierze spektaklu "I Move You"
ONS

Michał Szpak

Najbardziej kontrowersyjny uczestnik X-Factora spuścił ostatnio nieco z tonu. Michał zaszył się w studiu nagraniowym i pracuje pieczołowicie nad debiutanckim albumem, szczególnie, że jego pierwsza EP-ka zatytułowana "XI" nie zawojowała rynku i chyba nie sprostała oczekiwaniom, które stawiano Szpakowi po tym, jak zachwycił wszystkich w programie. Materiał ma być bardzo rockowy i szalony, podobnie jak sam Michał, który nie rezygnuje z odważnych i barwnych stylizacji. Na płytę czekamy już długo i oby była tego warta!

4/7
ONS

Ada Szulc

Jedyna kobieta z finałowej trójki pierwszej edycji. Ada była trochę w cieniu Gienka Loski i Michała Szpaka, ale wydaje się, że teraz zacznie powoli z niego wychodzić. Szulc ma już na swoim koncie przebój "Big Love" do filmu o tym samym tytule, lecz teraz szykuje się do wydania singla promującego debiutancki krążek. Wokalistka poleciała już na Kubę, aby nakręcić tam teledysk. Wszystko wskazuje na to, że Ada zamierza powalczyć z Eweliną Lisowską i przypomnieć wszystkim, jak fantastycznie prezentowała się w programie. Jesteśmy zaintrygowani i czekamy na więcej!

5/7
AKPA

Dawid Podsiadło

Zwycięzca drugiej edycji programu długo milczał. Wydał wprawdzie singlowy duet z Tatianą Okupnik, ale nie zdobył on nadzwyczajnej popularności i na dłuższy czas Podsiadło zniknął z życia publicznego. Na szczęście okazało się, że nie próżnował i w pierwszym odcinku X-Factora zaprezentował swoim fanom nowy singiel "Nieznajomy", który zwiastuje płytę "Comfort and Happiness" (zobacz). Premiera już 28 maja! Sam utwór zaś ma szanse stać się prawdziwym hitem!

6/7
AKPA

Marcin Spenner

Kolejny finalista drugiej edycji, który przez wiele miesięcy nie był nazbyt aktywny. Marcin nagrał wprawdzie duet z Patrycją Markowską, ale utwór "Nie chcę wiedzieć nic" nie namieszał na listach przebojów. Spragnieni solowej twórczości Spennera fani w końcu doczekali się konkretnej informacji - Marcin podpisał niedawno kontrakt z jedną z największych wytwórni w Polsce: Universal Music. Poinformował również, że ostro pracuje nad debiutanckim albumem i zapowiedział, że powinien on mieć swoją premierą jeszcze jesienią tego roku. Nie możemy się doczekać!

7/7
AKPA

Gienek Loska

Zwycięzca pierwszej edycji X-Factora od początku zapowiadał, że nie będzie udzielał się aktywnie w mediach i skupi się na muzyce. I słowa dotrzymał! Loska wydał swoją pierwszą płytę już pół roku po zakończeniu programu, a krążek "Hazardzista" pokrył się złotem! Gienek w ostatnich dwóch latach dużo koncertował, pracując jednocześnie nad materiałem na drugi album. "Dom" miał swoją premierę tydzień temu i zapewne Gienek i jego zespół liczą, że powtórzy sukces pierwszego wydawnictwa. Losce wprawdzie nie udało się wylansować żadnego radiowego hitu, ale chyba nie taki był jego cel, a on sam odnalazł swoją niszę, w której się realizuje. Tylko pogratulować!