Przyczyny wypadku na trasie S8 w Warszawie
East News

Co było przyczyną tragedii autobusu w Warszawie? Są nowe informacje w sprawie kierowcy!

Przyczyny wypadku na trasie S8 w Warszawie
East News

Znane są nowe doniesienia na temat przyczyn wypadku autobusu na trasie S8 w Warszawie. Pojazdem podróżowało około 40 osób, śmierć poniosła jedna, a 17 w stanie ciężkim zostało przetransportowanych do czterech warszawskich szpitali. 

Nie podano jeszcze oficjalnych informacji dotyczących przyczyny tragedii, ale w mediach pojawiły się nowe doniesienia. Co doprowadziło do tragedii autobusu, który spadł na Wisłostradę? 

Zobacz także: Przerażający wypadek w Warszawie! Autobus spadł z mostu na Wisłostradę. 1 osoba nie żyje, 4 w stanie ciężkim

Wypadek autobusu w Warszawie - przyczyny tragedii 

Do dramatycznego zdarzenia doszło 25 czerwca ok. godz. 12:30. Autobus przegubowy przewożący pasażerów w kierunku Żoliborza przebił barierki na wiadukcie i zawisł pomiędzy trasą S8 a Wisłostradą. W wyniku zderzenia przełamał się w pół a jego przednia część spadła z wysokości ok. pięciu metrów. 

Na miejscu wypadku pojawił się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, który podczas konferencji przekazał pierwsze informacje o prawdopodobnej przyczynie zdarzenia: 

Wiemy, że kierowca jest młody i prawdopodobnie zasłabł – powiedział dodając, że pojazd był sprawny i zakupiony zaledwie rok temu.

Ustalono również, że kierowca był trzeźwy i nie przekroczył ośmiogodzinnego czasu pracy. 

Świadek zdarzenia, kierowca taksówki, która jechała na bocznym pasie za autobusem, zeznał, że według niego nie było to zasłabnięcie a zagapienie kierowcy, który w ostatniej chwili próbował zareagować.  Z kolei brat jednego z poszkodowanych pasażerów również w rozmowie z TVN 24 powiedział, że kierowca był spóźniony i jechał ok. 80 km/h: 

Podobno zasłabł ze stresu i wpasował się w te barierki. Trochę jechał i w sumie widać. Ile musiał jechać, żeby barierkę strącić? 

RMF FM dotarło do informacji, że przyczyną tragedii mogła okazać się wysoka gorączka kierowcy: 

39 stopni gorączki miał kierowca autobusu, który przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8 w Warszawie

RMF FM poinformowało również, że zrobiono kierowcy badania na obecność substancji psychoaktywnych ale wyniki jeszcze nie są znane. 

Reporterzy Radia Zet informują nieoficjalnie: 

Kierowca autobusu 186 z czwartkowego wypadku w Warszawie był pod wpływem amfetaminy. Znaleziono przy nim woreczek z tym narkotykiem. 

Wciąż czekamy na oficjalny komunikat w sprawie przyczyn wypadku. 

Wśród poszkodowanych osób przewiezionych do szpitala nie ma zagrożenia życia. Mogą mieć natomiast obrażenia wielonarządowe. 

Zobacz także: Warszawa. Autobus spadł z mostu na Wisłostradę. Znamy nowe szczegóły tragicznego wypadku: kierowca, ofiary, akcja ratunkowa

Nowe doniesienia na temat przyczyn wypadku autobusu na trasie S8 w Warszawie. 

East News

Nie podano jeszcze oficjalnych przyczyn tragedii ale jest mnóstwo zeznań świadków zdarzenia. 

Wypadek. Autobus spadł z mostu Grota w Warszawie. Spadł na Wisłostradę
EastNews

 

Więcej na temat Warszawa wypadek
Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Julia Wieniawa o przegranej: "Nie jestem idiotką, czytam te komentarze! Spodziewałam się tego"

zobacz 02:53