Adam Konkol jest ciężko chory
ONS

Adam Konkol zasłynął jako lider zespołu "Łzy", który wylansował jedne z największych przebojów poprzedniej dekady. Po odejściu Ani Wyszkoni sytuacja nieco się zmieniła i coraz głośniej zaczęło być o problemach zdrowotnych Konkola i jego tajemniczej chorobie. Przypomnijmy: Były Wyszkoni wylądował w szpitalu

Muzyk w końcu postanowił przerwać milczenie i wyjaśnić, co mu dokładnie dolega. Konkol udzielił obszernego wywiadu dla Gazety.pl, w którym opowiedział o swojej chorobie. Okazuje się, że Adam cierpi na zespół Eisenmengera czyli rodzaj wrodzonej wady serca. Co więcej, jest jedynym człowiekiem na całym świecie, któremu udało się tak długo przeżyć z tym schorzeniem, a warto podkreślić, że ma zaledwie 38 lat.
 

Jestem najdłużej żyjącym na świecie człowiekiem z tzw. Zespołem Eisenmengera. Mam wrodzoną wadę serca z nadciśnieniem tętniczo-płucnym. Ktoś, kto mnie nie zna, tego nie widzi. A ja z trudem wchodzę na pierwsze piętro. Jakbyśmy razem szli po schodach, zobaczyłabyś, jak mi sinieją ręce i usta. Choroba postępuje bardzo wolno. Mój organizm się przyzwyczaił, chociaż jest coraz gorzej - przyznał szczerze.


Istnieją metody leczenia choroby Konkola, które polegają po prostu na przeszczepie "płucoserca", ale paradoksalnie muzyk czuje się zbyt dobrze, aby wykonano mu w Polsce taki zabieg.
 

Przeszczep płucoserca, ale to się robi tylko wtedy, gdy komuś trzeba uratować życie. Ale po nim też nie jest kolorowo, jest duże ryzyko powikłań. W Polsce żyje tylko jedna osoba po takim przeszczepie zrobionym w naszym kraju. Ja, choć to może paradoksalnie zabrzmi, jestem w zbyt dobrej kondycji, żeby mnie poddać takiej operacji. Na razie więc łykam tabletki - od 20 lat to około 20 sztuk dziennie. Leki odpornościowe i wspomagające pracę płuc i serca. Ale nie narzekam. Nigdy nie narzekam. Wiem, że może być gorzej - dodaje w rozmowie z Gazetą.pl


Mimo choroby Konkol nie traci zapału i planuje kolejne projekty muzyczne. Życzymy zdrowia!

Zobacz: Ostry komentarz Łez o rozstaniu z Wyszkoni

Więcej na temat Adam Konkol choroby gwiazd