Koronawirus
EastNews

Chora na białaczkę 9-letnia Hania wyleczona z koronawirusa! "Wygrywamy bitwę"

Koronawirus
EastNews

Wspaniałe informacje dotarły z kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. 9-letnia Hania w ostatnich tygodniach walczyła nie tylko z białaczką, ale także z koronawirusem. Na szczęście dziewczynce udało się pokonać COVID-19, co więcej bardzo dobrze reaguje także na leczenie onkologiczne.

Radosną nowiną podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych dr Krzysztof Kawłak.

Zobacz także: Kiedy planować wakacje w tym roku? Kiedy będzie można podróżować? Są opinie ekspertów

9-letnia Hania chora na białaczkę pokonała koronawirusa!

Hania jest pacjentką kliniki hematologii dziecięcej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Niedawno przeszła przeszczep szpiku kostnego i niestety wykryto u niej także koronawirusa. Na szczęście dziewczynce udało się pokonać groźnego wirusa, o czym poinformował na Facebooku dr Krzysztof Kawłak. 

Nasza słodka mała pacjentka odnowiona po przeszczepie i na dodatek już po dwóch ujemnych badaniach w kierunku SARS-CoV2! Zgodnie z zaleceniem Specjalistów Chorób Zakaźnych wchodzę jeszcze do niej w pełnym rynsztunku prosto z NASA. Może niebawem będziemy mogli zluzować trochę reżim sanitarny, ale Strzeżonego......ach zapomniałem dodać, że uzyskałem zgodę Mamy dziewczynki na prezentację uśmiechu córki na fb....Mojego uśmiechu nie sposób zidentyfikować....ale jest równie szeroki....Dzięki zaangażowaniu całego Zespołu wygrywamy bitwę z koronawirusem....Wojnę też wygramy, ale musimy być cierpliwi..... - brzmi wpis dr Krzysztofa Kawałka. 

Te dobre informacje przekazała także rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Monika Kowalska, o czym poinformował portal tokfm.pl.

Mała Hania już dwukrotnie miała ujemny wynik testu na koronawirusa. Bardzo dobrze też reaguje na leczenie onkologiczne, przyjął się przeszczep szpiku, który był u niej wykonany – cytuje słowa Moniki Kowalskiej portal tokfm.pl. 

Czekamy na więcej tak pozytywnych informacji i oczywiście mocno trzymamy kciuki za Hanię, aby jak najszybciej udało jej się także pokonać białaczkę! 

W Polsce na ten moment (14 kwietnia, godz. 16:00) liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 7049, w tym 251 osób zmarło. 

koronawirus
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Jak mieszka Agnieszka Kaczorowska? Pokój Emilki przepiękny, ale spójrzcie na sypialnię!

zobacz 01:31