Pazura broni profesora Chazana
ONS
Newsy

Pazura broni lekarza, który odmówił aborcji. Jego wpis wywołał burzę

Aktor nie przebiera w słowach

Cezary Pazura upodobał sobie ostatnio działalność publicystyczną, którą uprawia głównie na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, gdzie dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi aktualnych wydarzeń w Polsce i na świecie. Często prowadzi to do dość groteskowych wniosków i wypowiedzi. Przypomnijmy: Pazura przeciwny odbudowaniu tęczy. Popiera Narodowców: "Dlaczego są pałowani?"

Od kilku dnia media żyją sprawą profesora Chazana, który odmówił aborcji kobiecie w sytuacji, w której była już pewność, że dziecko umrze od razu po narodzinach, w dodatku ze zdeformowaną czaszką i ciałem. Profesor nie zgodził się na zabieg powołując się na klauzulę sumienia, co wzbudziło lawinę komentarzy i krytyki. I to właśnie w jego obronie postanowił stanąć wspomniany Pazura, który wystosował bardzo długiego posta, gdzie rozprawia się z przeciwnikami decyzji lekarza.
 

Wczoraj w jednej z telewizji usłyszłem jako pierwsze doniesienie tej stacji, że Profesor złamał prawo! To sprowokowało mnie do napisania tego tekstu. Hola, hola! To chyba nie jest jednoznacznie rozstrzygnięte, bo nie ma stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej, czy nie daj Boże Prokuratury! To ewidentne nadużycie. Doniesienie to jednak miało na celu zdyskredytowanie autorytetu Profesora i od początku postawienie go w niekorzystnym świetle. Czysta manipulacja!

Zastanawiam się o co ten cały rwetes? Pamiętam jak w szkole rodzenia parę lat temu na jednych z zajęć Położna opowiadała nam historie o matkach, które decydowały siię na poród w identycznych okolicznościach, żeby potem móc pożegnać się ze swoim dzieckiem i godnie je pochować. Pamiętam, że wzbudziło to w nas niezwykły szacunek dla heroizmu i człowieczeństwa tych kobiet. Teraz Profesor Chazan, który odmawia aborcji i proponuje kobiecie i jej dziecku opiekę jest odsądzany od czci i wiary. Zarzut, że nie wskazał kogoś kto takie zabiegi wykonuje jest absurdalny! Wyobrażam sobie, że ktoś mnie prosi, żebym mu dał narkotyki, a ja mu odpowiadam, przepraszam, nie ćpam. A on wtedy, panie Pazura, to kto może mi dać??? Szok! A skąd ja mam wiedzieć dobry człowieku?
- grzmi Pazura.


Zdecydowanie inne zdanie na ten temat ma Monika Olejnik, która ostro potępiła decyzję profesora Chazana i określiła ją jako skandaliczną. Jej zdaniem powinien on wylecieć z pracy.


Dyrektor publicznego szpitala, prof. Chazan, odmówił aborcji rodzicom, których płód nie ma czaszki, ma braki w mózgu, rozwinięte wodogłowie i według lekarzy umrze po narodzinach. Profesor powiedział, że "dziecko należy do Boga" i nie wskazał szpitala, w którym legalna aborcja będzie możliwa. To jest skandal i średniowiecze. Jeśli dziewięć miesięcy noszenia martwego dziecka w brzuchu to ma być wiara i miłosierdzie, to niech profesor może sobie wszczepi macicę, bo jego to cierpienie jakoś nie dotknie. Powinien z hukiem wylecieć z pracy - stwierdziła zdecydowanie.


Czy ktoś w tym konflikcie ma rację? Celebryci powinni zabierać głos w takich sprawach?

Zobacz: Żona Pazury ciągle się zmienia. Jej twarz i usta są coraz bardziej opuchnięte

Pazura z żoną na salonach:

Julia Wieniawa w nowym filmie zagrała prostytutkę. Co na to jej chłopak? "Dostałam polecenie..."

Bogdan Chazan stracił stanwisko dyrektora szpitala
ONS
Newsy
Prezydent Warszawy zwolniła profesora Chazana. W jego obronie stanęła popularna piosenkarka
Sprawa z aborcją nabiera rozpędu

Kilka tygodni temu rozpętała się głośna afera z udziałem profesora Bogdana Chazana , który odmówił udzielenia aborcji kobiecie, która wedle przepisów prawnych miała do niej prawo. Podczas badań zostało wykazane, że dziecko ma małe szanse na przeżycie po urodzeniu, jednak lekarz powołał się na swoje przekonania. Będąc gościem w programie Dzień Dobry TVN musiał gęsto tłumaczyć się w rozmowie z Jolantą Pieńkowską. Przypomnijmy:  DDTVN: Spięcie Chazana i Pieńkowskiej. Poszło o odmowę aborcji Tuż po aferze, szpital św. Rodziny w Warszawie, którego dyrektorem był profesor Chazan, miał zostać skontrolowany przez urzędników. Jak powiedziała prezydent Warszawy, kontrola wykazała błędy zarówno w dokumentacji wewnętrznej szpitala, jak i w dokumentacji samej pacjentki. W wyniku tego lekarz stracił swoje stanowisko. W jego obronie wypowiedziała się za to popularna wokalistka, Natalia Niemen . Na swoim Facebooku zachęca wszystkich do podpisania listu z poparciem dla doktora. Uważa, że jest o wybitnie dobrym człowiekiem:   Proszę, podpisujcie. Niezwykły, wybitnie mądry i Boży człowiek - Profesor Bogdan Chazan. Życie = Bóg = Błogosławieństwo. Śmierć = diabeł = przekleństwo. " Wybierz przeto błogosławieństwo, abyś ŻYŁ i aby Ci się dobrze wiodło - Tobie i twemu potomstwu ". - pisze córka Czesława Niemena Po czyjej stronie jesteście? Zobacz:  Pazura broni lekarza, który odmówił aborcji. Jego wpis wywołał burzę   Doda i Rozenek o aferze podsłuchowej:

Natalia Niemen broni profesora Chazana
ONS
Newsy
Natalia Niemen nadal broni Chazana. Zaliczyła przy tym rażącą wpadkę
Wokalistka wywołała zamieszanie

Afera z udziałem profesora Chazana , który odmówił wykonania aborcji swojej pacjentce wciąż wzbudza wielkie emocje. Chazan powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania w szpitalu aborcji, ignorując przy tym wyraźne wskazania medyczne ze względu na wady płodu (mózgu i twarzy). Profesor nie wskazał także pacjentce innego lekarza lub placówki, gdzie mogła wykonać zabieg, do czego zobowiązują przepisy. Po narodzinach, dziecko zmarło, a Bogdan Chazan stracił piastowane stanowisko. Przypomnijmy:  Dziecko pacjentki profesora Chazana nie żyje! Lekarz poniesie konsekwencje Jedną z osób, która od początku broniła lekarza, była wokalistka Natalia Niemen . W swoim oświadczeniu na Facebooku namawiała do podpisywania petycji popierającej jego działalność. Dziś artystka w nowym wpisie znów nawiązała do głośnej afery. Na fanpage wrzuciła filmik z Nickiem Vujicicem - australijskim kaznodzieją i mówcą motywacyjnym, który urodził się z wrodzoną chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Wokalistka zastanawia się, co byłoby, gdyby jego rodzice podjęli decyzję o aborcji: A CO BY BYŁO, GDYBY JAKIŚ "ŻYCZĄCY DOBRZE" "LEKARZ" (LEKARZ - TEN OD LECZENIA  ) PRZEKONAŁ RODZICÓW NICKA VUJICICA, BY GO "USUNĄĆ"?... .PRZECIEŻ TO NIE CZŁOWIEK, TYLKO POTWOREK.....ŻYJĄC BĘDZIE BARDZO CIERPIAŁ......TYMCZASEM, NICK JEST JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH DZISIAJ LUDZI NA ŚWIECIE - OŚMIELĘ SIĘ RZEC. JEŻDŻĄC PO CAŁYM GLOBIE, PODNOSI LUDZI WLEWAJĄC W NICH NIEPRAWDOPODOBNĄ NADZIEJĘ, RADOŚĆ, WIARĘ, PRAWDĘ, KTÓRA....UWALNIA!!!!!! MA PIĘKNĄ ŻONĘ I SYNKA. - pisownia oryginalna Niemen zapomniała jednak o istotnym fakcie, na który uwagę zwrócili jej fani. Dziecko pacjentki Chazana miało zdiagnozowane śmiertelną chorobę, zaś życie Nicka nie było zagrożone. Ania:  Natalio, ale on miał zdrowy...

Profesor Chazan oficjalnie odwołany z funkcji dyrektora szpitala
ONS/dziendobrytvn.pl
Newsy
Prof. Chazan wrócił z urlopu. Czekało na niego wypowiedzenie
Został oficjalnie odwołany

Nie milkną echa głośnej sprawy z prof. Bogdanem Chazanem , który odmówił legalnej aborcji. Wyniki badań dawały pewność, że dziecko pacjentki urodzi się zdeformowane i umrze w ciągu zaledwie kilkunastu dni. Chazan nie tylko nie dokonał aborcji, ale nie wskazał też innej placówki, która by się tego podjęła, do czego prawnie był zobowiązany. Przypomnijmy: Dziecko pacjentki profesora Chazana nie żyje! Lekarz poniesie konsekwencje Konsekwencją takiej decyzji było odwołanie prof. Chazana przez burmistrz Warszawy ze stanowiska dyrektora miejskiego szpitala św. Rodziny. Spotkało się ze to z ogromnym protestem środowisk katolickich, a w obronie lekarza stanęli też celebryci. Zobacz: Prezydent Warszawy zwolniła profesora Chazana. W jego obronie stanęła popularna piosenkarka W momencie odwołania prof. Chazan przebywał na urlopie. Dziś wypowiedzenie umowy pracy wręczyli mu urzędnicy Biura Zdrowia w Ratuszu, w którym pojawił się osobiście. Po odebraniu dokumentów wyszedł i tym samym jego odwołanie oficjalnie weszło w życie. Możliwe, że to jeszcze nie koniec afery, bowiem prawnicy Chazana zapowiedzieli, że odwołają się od decyzji do sądu pracy.   Zobacz także: rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - wzór Zobacz: Spięcie Chazana i Pieńkowskiej w DDTVN. Poszło o odmowę aborcji Doda protestuje przeciwko GMO:

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik