Najlepsze kultowe modele butów ignorują swój wiek i nie liczą się z upływającym czasem – model Reebok Workout należy właśnie do tej kategorii butów.
 
Trzy lata przed pojawieniem się na rynku butów Workout, model Freestyle poprowadził markę Reebok na szczyt powodując, że odniosła największy sukces sportowy w skali dekady. Oryginalnie zaprojektowane jako uniwersalne buty idealne do wielu dyscyplin. Reebok Workout zostały wyposażone w odpowiednie dla mężczyzn i kobiet rozwiązanie zapewniające wsparcie i nadające im wyjątkowy charakter, co uczyniło zwykły but modelem kultowym! Koncept charakterystycznego wiązania z podwójnym paskiem sprawił, że są bardzo funkcjonalne i przykuwają wzrok detalami, które szybko zostały opatentowane i stały się kluczem do wielkiego sukcesu tych butów.
 
W 1987 roku – 25 lat temu – model Reebok Workout poddano lekkiej przeróbce: został wzmocniony dodatkowym panelem umieszczonym na przedniej części buta, bez narażenia wyglądu delikatnej skóry, z której był wykonany. Cała operacja miała zwiększyć wytrzymałość buta w celu lepszego zaadaptowania go do warunków zewnętrznych panujących na ulicy. Tak narodziły się buty Reebok Workout Plus.
 
Białe lub czarne buty Workout zapewniają użytkownikom możliwość samodzielnego projektowania, aby mogli nadać im indywidualny charakter.
Aby uczcić 25. urodziny w ramach kolekcji Reebok Classics powstała specjalna rocznicowa linia. Piętnastu największych partnerów handlowych z całego świata współpracowało z marką Reebok przy tworzeniu unikalnej serii butów, która pozwoliła połączyć ich interesy i stworzyć oryginalne koncepcje. Dzięki wyjątkowej kolaboracji, rocznicowe wersje butów Reebok Workout pojawią się na całym świecie i uzupełnią listę sportowych modeli Reebok, które poddano reinterpretacji. Każdy projekt, który powstanie w ramach specjalnej kolekcji jest odzwierciedleniem partnerskiej wizji treningu i jednocześnie rozwija unikalną, limitowaną, rocznicową edycję dostępną w wybranych sklepach Reebok od 15 lutego 2012.

Więcej na temat kolekcje Reebok workout plus