Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
ONS
Newsy

Brytyjski aktor z synkiem

Orlando Bloom na plaży
Orlando Bloom zabrał swojego rocznego synka na spacer po plaży. Chłopiec i jego słynny tata świetnie się razem bawili. Wszystko wskazuje na to, że ukochana aktora, słynna modelka-Miranda Kerr nie musi się martwić kto zajmie się dzieckiem kiedy musi wyjechać do pracy. Taki tatuś to prawdziwy skarb!
Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Meżczyzna z chorągiewką
©Dziurek/Fotolia
Styl życia
Jak zostać sędzią piłkarskim, czyli dlaczego sędzia musi mieć kondycję jak piłkarz
Aby zostać sędzią piłkarskim musisz mieć co najmniej wykształcenie średnie, być wysportowany i wziąć udział w szkoleniu sędziowskim. Po zdaniu egzaminu końcowego możesz stanąć na murawie stadionu w charakterze arbitra meczu piłkarskiego.

Aby zostać sędzią piłkarskim musisz mieć co najmniej wykształcenie średnie, być wysportowany i wziąć udział w szkoleniu sędziowskim. Po zdaniu egzaminu końcowego możesz stanąć na murawie stadionu w charakterze arbitra meczu piłkarskiego.   Rozpoczęcie kariery sędziego piłkarskiego nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Najważniejsze to podjąć decyzję i zapisać się na kurs sędziowski, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Prowadzony jest przez kilka tygodni i kończy się egzaminem teoretycznym oraz kondycyjnym. Jak zostać sędzią piłkarskim: wymagania Aby przystąpić w ogóle do kursu sędziowskiego należy: mieć obywatelstwo polskie , mieć co najmniej wykształcenie średnie , dostarczyć organizatorom kursu zaświadczenie o niekaralności, mieć pozwolenie opiekuna prawnego , w przypadku nieukończonych 18 lat.   Po ukończeniu kursu można już arbitrować spotkania jako sędzia piłkarski próbny, czyli w meczach o klasie młodzieżowej. Po roku sędziowania ma się możliwość ubiegania o stopień wyższy – sędziego rzeczywistego. Dlaczego sędzia piłkarski musi mieć kondycję fizyczną piłkarza? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak sprawny fizycznie musi być sędzia piłkarski. W czasie meczu, aby sprawiedliwie ocenić sytuację sportową, musi wciąż być w polu gry, ciągle jest w ruchu. Dlatego tak ważne już podczas kursu jest przygotowanie fizyczne. Zróżnicowane zarobki, czyli ile zarabiają sędziowie piłkarscy? W przypadku zawodu sędziego piłkarskiego, sytuacja dzieli się na dwie możliwości: Sędzia piłkarski pracuje również poza działalnością piłkarską – zarabia wtedy o wiele mniej, a jego zarobki mogą nie przekraczać nawet 2000 tysięcy brutto. Sędzia piłkarski podpisuje kontrakt z PZPN-em i pracuje tylko w tym fachu – zarabia wtedy od 7 000 złotych...

Kora Jackowska
ONS
Newsy
Kora nadal walczy z rakiem. Jej nadzieją są leki za... milion złotych!

Kora nadal zmaga się z konsekwencjami choroby nowotworowej jajników. Choć gwiazda jest już na dobrej drodze do wyzdrowienia, to nadal musi przyjmować leki, zapobiegające przerzutom. Innowacyjny preparat jest bardzo drogi. Miesięczny koszt kuracji wokalistki to 18 tysięcy złotych. Jak podaje "Super Express", gwiazda musi przyjmować ten kosztowy lek przez 5 lat, co daje łączną kwotę ponad miliona złotych! Dlaczego gwiazda musi płacić za swoje leczenia sama? Ponieważ lek, który przyjmuje Kora nie jest refundowany. Kora też sama musi kupić sobie ten lek, ponieważ jest to lek nierefundowany. Ona jest teraz w świetnej formie. Na dzisiaj wygrała walkę z rakiem. Leczenie w jej przypadku przyniosło bardzo dobry efekt. Po to, żeby ten efekt podtrzymać, żeby uchronić ją przed powrotem choroby, musi brać lek jeszcze nierefundowany. Oczywiście Kora swoją drogą czeka na refundację. Takie leczenie kosztuje 18 tys. zł za opakowanie leku. Kogo stać na takie leczenie? Nawet jej też nie stać, jest przerażona tą kwotą - czytamy w "Super Expressie" wypowiedź jednego z pracowników Fundacji Onkologicznej Alivia. Kora już od ponad dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową. Mimo problemów ze zdrowiem, artystka nadal pozostała aktywna zawodowo, m.in. będąc jurorką w programie "Must be the music". Gwiazda ma za sobą trudne chwile, na szczęście może liczyć na wsparcie swoje ukochanego męża Kamila Sipowicza. Trzymamy kciuki za całkowity powrót Kory do zdrowia!   Zobacz też: Kora zachwala lekarza gwiazd - doktora Krzysztofa Gojdzia! "To wizjoner".   Kora Jackowska od dwóch lat zmaga się z nowotworem. Gwiazda może liczyć na wparcie swoje męża Kamila Sipowicza.

biuro dla pracowników
©LaCozza/fotolia
Styl życia
Zasady BHP w biurze
Pracodawca ma szereg obowiązków związanych z zasadami BHP w biurze, które dotyczą budynku, oświetlenia, odpowiedniego miejsca pracy. Jest zobowiązany regularnie szkolić pracowników w zakresie zasad BHP i kierować ich na regularne badania lekarskie.

Pracodawca ma szereg obowiązków związanych z zasadami BHP w biurze, które dotyczą budynku, oświetlenia, odpowiedniego miejsca pracy. Jest zobowiązany regularnie szkolić pracowników w zakresie zasad BHP i kierować ich na regularne badania lekarskie. Zasady BHP w biurze: obowiązek pracodawcy Jedną z podstawowych zasad prawa pracy jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Warunki te nie mogą powodować zagrożenia życia i zdrowia pracowników, praca musi też być pozbawiona czynników, które w sposób negatywny wpływają na zdrowie pracowników.   Pracodawca ma obowiązek: Organizować pracę tak, by spełniała warunki BHP, a w razie naruszenia przepisów wydawać polecenie usunięcia nieprawidłowości, Podejmować środki w zakresie doskonalenia poziomu ochrony życia i zdrowia pracowników w miejscu pracy, Przestrzegać normy czterogodzinnego czasu pracy przed komputerem dla kobiet w ciąży, Oceniać i dokumentować ryzyko zawodowe związane z daną pracą, zaznajamiać pracowników z tym ryzykiem oraz ze sposobami i zasadami ochrony przed zagrożeniami, Przekazywać im informacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy i zachowania w czasie pożaru i ewakuacji, Zapewniać pomieszczenia odpowiednie do wykonywanej pracy i liczby pracowników, Systematycznie kierować pracowników na badania lekarskie, Refundować pracownikom szkła okulistyczne zgodnie z zaleceniami lekarza, jeśli w ramach profilaktyki zostanie wykazane, że są one konieczne do pracy przy komputerze, Zapewniać pracownikom systematyczne szkolenia w zakresie BHP (nie rzadziej niż raz na 6 lat), w czasie pracy i na swój koszt . Szkoleniom podlegają również osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, praktykanci i stażyści. Zasady BHP w biurze: najważniejsze zasady Budynek pracy. Powinien być zgodny z przepisami przeciwpożarowymi, być...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner