ONS
Newsy

Brrr... Potocka wstrzykuje krew w twarz

Dzięki temu jest piękna?

Niejednokrotnie już przekonaliśmy się o tym, że Małgorzata Potocka ma bardzo dużo wigoru i pozytywnego nastawienia do życia. Ostatnio pod lupę redakcja gazety "Na żywo" wzięła młody wygląd aktorki. Okazuje się, że w przeciwieństwie do wielu gwiazd nie korzysta ona z dobrodziejstw botoksu. Potocka odbiera sobie lata poddając się mało znanemu zabiegowi.

- Zabieg polega na tym, że najpierw pobiera się od pacjentki jej krew, potem odwirowuje się ją w specjalnej wirówce, uzyskując osocze. Po dodaniu kilku specjalnych odczynników osocze wstrzykuje się w skórę twarzy.

Jak donosi tygodnik, taki zabieg nie należy do najtańszych. Kosztuje ok. 3 tysięcy złotych i - niestety - nie jest bezbolesny. Fanki młodego wyglądu z pewnością pocieszy fakt, że po wstrzyknięciu osocza krwi w skórę twarzy wygląda się nawet o 10 lat młodziej! Lekarze zapewniają także, że w przeciwieństwie do botoksu, taki zabieg nie tworzy na twarzy maski.

Skutkiem ubocznym tej kuracji jest chyba zamiłowanie do koloru czerwonego...chimera

Magdalena Łopuszyńska, Bella
Styl życia
9 prawd i mitów w medycynie estetycznej. Czego nie robić? A z czego korzystać bez ograniczeń?
9 prawd i mitów w medycynie estetycznej. Czego nie robić? A z czego korzystać bez ograniczeń?

Swoimi spostrzeżeniami na temat mitów i faktów dotyczących medycyny estetycznej podzieliła się z Party.pl Magdalena Łopuszańska, dr nauk med., dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej "BELLA":   1. Medycyna estetyczna staje się biznesem-przemysłem i bardzo często nieuczciwi lub niedoświadczeni lekarze wykorzystują pewne procedury w niewłaściwych wskazaniach po to tylko żeby wykorzystać preparat, który zalega im na półce lub po to żeby spłacić ratę kredytową czy leasingową za urządzenie. Często widzę to u pacjentów, którzy zgłaszają się do mnie z powikłaniami po innych lekarzach i dziwię się dlaczego został wykonany dany zabieg chociaż jego efekt był z góry skazany na niepowodzenie.   2. Laser frakcyjny CO2 wprawdzie na chwilę rozjaśni przebarwienie, ale za chwilę plamy wrócą z jeszcze większym nasileniem. Lasery są dobre do usuwania plam powierzchownych, rogowaceń starczych, ale nie do usuwania melasmy, która jest zaburzeniem chemicznym i tu najbardziej sprawdzają się pilingi chemiczne, przewlekle stosowanie preparatów miejscowych odwracających zaburzone procesy chemiczne, a także odpowiednia silna i skuteczna ochrona przeciwsłoneczna.   3. Nie polecamy też laserów jako środka do likwidacji rozszerzonych porów. Oczywiście pory zwężą się, ale nie na całe życie, tylko na około 1 miesiąc - rozszerzone pory to genetyka fizjologia, hormony i nad tym trzeba pracować stale. Kremy, leki, kwasy - to tak jak walka z kolorem skóry czy z kolorem włosów. Nie wmawiajmy pacjentowi, że jeden zabieg laserem załatwi ten problem raz na zawsze   4. Nie róbmy nigdy sculptry czyli kwasu polimlekowego u pacjentki z dużą twarzą z dużą ilością tkanki tłuszczowej. Sculptra jest świetnym zabiegiem do odmładzania i zapobiegania procesów starzenia, ale nadaje się do małych twarzy z mała...

Lekarz w białym fartuchu
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Botoks, czyli toksyna botulinowa na zmarszczki, nadpotliwość, zeza i migrenę
Toksyna botulinowa, potocznie zwana jadem kiełbasianym jest substancją stosowaną w medycynie. Występuje między innymi pod nazwą handlową "botoks". Początkowo wykorzystywano ją do leczenia spazmów mięśniowych i tików nerwowych.

Toksyna botulinowa, potocznie zwana jadem kiełbasianym jest substancją stosowaną w medycynie. Występuje między innymi pod nazwą handlową "botoks". Początkowo wykorzystywano ją do leczenia spazmów mięśniowych i tików nerwowych. Czym jest botoks, czyli toksyna botulinowa? Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem lub jadem kiełbasianym jest naturalną toksyną powodującą zahamowanie wydzielania acetylocholiny. Substancja jest odpowiedzialna za połączenia impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna botulinowa blokuje wydzielanie acetylocholiny przez związanie się z błoną presynaptyczną płytki motorycznej. Zastosowanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej Toksyna botulinowa jest stosowana od lat w zabiegach medycyny estetycznej. Blokuje ona acetylocholinę (przekaźnik połączeń nerwowo-mięśniowych), która jest uwalniana przez nerwy. Specyfiki z toksyny botulinowej są produkowane laboratoryjnie ze szczepów bakterii. Następnie są oczyszczane i pakowane próżniowo w ściśle odmierzonych dawkach. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w dermatologii estetycznej by wygładzić zmarszczki (głównie zmarszczki mimiczne). Stosuje się ją również w leczeniu potliwości stóp, dłoni i pach . Preparat podany w te okolice wpływa na gruczoły potowe i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu potu. Ponadto jad kiełbasiany stosuje się w okulistyce do leczenia zeza i kurczu powiek, a wstrzykiwany w okolice czoła, czy karku uwolni od bólu głowy i wyleczy migrenę. Skuteczność leczenia można ocenić po 2 tygodniach. Obecnie stosuje się dwa preparaty botulinowe: botoks i dysport. Jak wygląda zabieg z zastosowaniem botoksu na zmarszczki? Toksynę botulinową wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa krótko , zazwyczaj do 15-20 minut. Ból podczas wstrzykiwania botoksu...

zmarszczki
©Valua Vitaly/Ftotolia
Fleszstyle
„Wampirzy lifting” - rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym
Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane jest do odmładzania skóry. Jest to zabieg, w którym jako substancję czynną wykorzystuje się osocze odwirowane z własnej krwi. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt naprężonej i widocznie odświeżonej skóry.

Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane jest do odmładzania skóry. Jest to zabieg, w którym jako substancję czynną wykorzystuje się osocze odwirowane z własnej krwi. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt naprężonej i widocznie odświeżonej skóry. Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania do zabiegu Rewitalizacja skóry osoczem bogatopłytkowym nie jest wskazana w przypadku:  zaburzeń krzepliwości krwi, chorób krwi oraz chorób, w których występują dysfunkcje związane z liczbą płytek krwi;  chorób autoimmunologicznych i nowotworowych;  ciąży i karmienia piersią;  stosowania leków przeciwzakrzepowych;  aktywnej infekcji;  nietolerancji iniekcji – lęku przed zastrzykami;  zakażeń skóry – np. trądzik , opryszczka. Wskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego w celu odmładzania skóry Osocze bogatopłykowe jest wykorzystywane najczęściej do rewitalizacji skóry twarzy (szczególnie wokół oczu i ust), szyi, dekoltu oraz dłoni. Stosuje się je przede wszystkim w przypadku:   kurzych łapek i cieni pod oczami,  zmęczonej, zwiotczałej, pozbawionej blasku skóry,   blizn potrądzikowych,  zniszczonych i silnie osłabionych włosów oraz nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Osocze bogatoplytkowe – na czym polega zabieg odmładzający? Udając się na zabieg z wykorzystaniem osocza z własnej krwi nie trzeba być na czczo. Ważne natomiast jest, aby być zdrowym i podczas konsultacji lekarskiej wyeliminować wszystkie przeciwwskazania. Lekarz pobiera z żyły łokciowej 6-60 ml krwi. Potem poddaje ją procesowi odwirowania w specjalnym separatorze. Pozyskane w ten sposób osocze jest aktywowane przy pomocy chlorku wapnia. Zabieg musi...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner