Tomasz Sekielski z bratem, Sekielscy
EastNews

Brat Sekielskiego komentuje jego stan zdrowia. "Tomek nie radził sobie z wagą. Stracił większość żołądka"

Tomasz Sekielski z bratem, Sekielscy
EastNews

Tomasz Sekielski zdecydował się na operację zmniejszenia żołądka. Dziennikarz wykonał ją kilka tygodni temu, jednak dopiero teraz opublikował w sieci wideo, w którym przyznał się do zabiegu. Autor głośnego dokumentu "Tylko nie mów nikomu" od dawna walczy z nadwagą. Czy operacja była potrzebna? Jego brat, Marek Sekielski opowiedział mediom, dlaczego Tomek zdecydował się na zmniejszenie żołądka.

Marek Sekielski o operacji brata

Tomasz Sekielski od dawna walczy z nadprogramowymi kilogramami. W 2012 roku udało mu się schudnąć, jednak po kilku latach dopadł go efekt jo-jo. W marcu tego roku dziennikarz ważył ponad 185 kilogramów. W głośnym wywiadzie dla "Newsweeka" Sekielski tłumaczył, że chce pokonać uzależnienie od jedzenia i marzy o tym, aby zrzucić 100 kilogramów. Tomasz zaczął walkę o życie. 

Zobacz także: Tomasz Sekielski przeszedł operację zmniejszenia żołądka. Dziennikarz pokazał nagranie ze szpitala! 

Kilka tygodni temu dziennikarz zdecydował się na operację bariatryczną, w wyniku której stracił 4/5 żołądka. Tę samą wykonał sobie np. Mateusz Borkowski z programu "Gogglebox. Przed telewizorem". Uczestnik wspiera Sekielskiego i ostrzega, że Tomek nadal musi uważać na siebie!

Decyzję dziennikarza w rozmowie z "WP Film" wytłumaczył Marek Sekielski, brat Tomka. Okazuje się, że rodzina czekała trzy tygodnie na poinformowanie fanów i media o stanie zdrowia Sekielskiego. Dziennikarz dziś czuje się dobrze. 

Czekaliśmy z tą wiadomością, aż wszystko się ustabilizuje. Ludzie pytali nas, dlaczego pewne aktywności, typu spotkania autorskie Tomka, zostały odwołane. Nie chcieliśmy go obciążać podróżami. Tomek nie radził sobie z wagą. Zainspirowała go Henryka Krzywonos. Dzięki niej zrozumiał, że odwlekanie tej decyzji może się skończyć tragicznie. On stracił większość żołądka i nie jest teraz w stanie przyjąć dużej ilości pokarmu. Mniej je i chudnie - wyznał. 

Dodał, że Tomasz jest w dobrej formie i może normalnie funkcjonować. Oczywiście musi na siebie uważać w najbliższych miesiącach, ale to nie jest zabieg, który nakazuje mu leżenie w łóżku. Tomek po 3 dniach wyszedł ze szpitala i powoli wraca do formy pracując nad kolejnymi filmami. 

Internauci życzą Tomkowi szybkiego powrotu do zdrowia. 

- Bardzo mądra decyzja, zdrówka dużo życzę ☺😊
- Życzę powrotu do zdrowia i trzymam kciuki 
- Bardzo dobra i słuszna decyzja Panie Tomaszu,zdrowie najważniejsze życzę dużo zdrówka - czytamy w komentarzach pod wideo Sekielskiego. 

Oczywiście również przyłączamy się do życzeń!

Sekielski walczy z nadwagą 

Tomasz Sekielski na Instagramie
Instagram

Dziennikarz przeszedł operację 

Tomasz Sekielski
EastNews

 

Więcej na temat Tomasz Sekielski
Przeładuj

Czy Marietta z "Hotelu Paradise" jest już gotowa na nową miłość? "Założyłam Tindera"

zobacz 01:10