Bohdan Smoleń chory. Bohdan Smoleń wypadek. Bohdan Smoleń choroba.
ONS

Znany aktor przegrywa walkę z chorobą: Odciął się od świata

Bohdan Smoleń chory. Bohdan Smoleń wypadek. Bohdan Smoleń choroba.
ONS

Bohdan Smoleń zaliczany jest do najlepszych aktorów komediowych w Polsce. Do historii przeszła już jego rola w polsatowskim serialu "Świat według Kiepskich" gdzie wcielił się w rolę listonosza Edzia oraz występy w kabarecie "Tey". Postacie w które się wcielał rozbawiały i nadal bawią widzów, życie prywatne aktora nie było jednak komedią.

Nie wszyscy wiedzą, że Smoleń powołał fundację "Fundacja Stworzenia Pana Smolenia", które celem jest hipoterapia dorosłych i dzieci z różnymi dysfunkcjami fizycznymi i intelektualnymi. I to właśnie za jej prowadzenie kilka dni temu odebrał nagrodę na gali "Gwiazdy Dobroczynności".

Aktor pojawił się na gali na wózku inwalidzkim. Nikt nie przypuszczał, że ze zdrowiem aktora jest aż tak źle. Mówiono wcześniej o jego udarach mózgu, gruźlicy i nowotworze. To co jednak zobaczyli zgromadzeni goście przeszło najgorsze oczekiwania.

Po udarze Bohdan ma coraz większe problemy z poruszaniem się. Wózek jest trochę za duży, ale na co dzień jak wstaje z łóżka, żeby zrobić kilka kroków do toalety, porusza się przy balkoniku - zdradza Joanna Kubas, która współpracuje ze Smoleniem w fundacji.


Nie to jednak wydaje się najgorsze. Współpracownica Smolenia zdradza, że aktor stracił wolę walki i świadomie zrezygnował z leczenie mającego na celu poprawę jego zdrowia.

Odciął się od świata zewnętrznego. Jak mówią specjaliści, to może być zachowanie pacjenta poudarowego. Jednak prawda jest taka, że jemu też nie chce się ćwiczyć, walczyć. Gdyby to robił, to byłaby szansa na poprawę. Ale nie ma z jego strony takiej woli


Mamy nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys w życiu artysty.

Zobacz: Dla Przybylskiej czas liczy się podwójnie. Tak spędza weekend
 

Zobacz inne gwiazdy na "Balu Dobroczynności":
 

Więcej na temat choroba Bohdan Smoleń
Przeładuj

Rafał Brzozowski rzeczywiście romansował z Izabellą Krzan? Gwiazdor TVP odniósł się do sensacyjnych spekulacji

zobacz 01:03