Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to choroba społeczna, która może dotyczyć nawet 8 proc. Polek i Polaków, czyli około 2,5 mln osób. Warto jednak pamiętać, że niektórzy krępują się tego schorzenia i do tej pory nie zostali zdiagnozowani… Jest jednak sposób, by zapewnić sobie komfort mimo wszystko. Dowiedz się, na czym polegają innowacyjne zabiegi EMSELLA i ULTRA FEMME 360!

Chociaż ryzyko nietrzymania moczu rośnie wraz z wiekiem i narażeni są na nie wszyscy, bez względu na płeć, można sobie z nim radzić i tym samym czuć się komfortowo. Istnieje kilka skutecznych metod, dzięki którym możesz mieć poczucie suchości i świeżości oraz poprawić pewność siebie. Podpowiadamy, jak to osiągnąć niezależnie od okoliczności!

Co warto wiedzieć o nietrzymaniu moczu?

Nietrzymanie moczu (NTM) diagnozuje się, gdy u pacjenta występuje jakikolwiek epizod niezależnego od woli wycieku moczu z pęcherza moczowego. Chociaż narażeni są na nie wszyscy, to warto wiedzieć, że NTM występuje dwa razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Przyczyniają się do tego m.in. przebyte ciąże, porody drogami natury, zabiegi ginekologiczne lub menopauza, które sprzyjają osłabieniu mięśni dna miednicy i tym samym pojawieniu się epizodów NTM. Nie oznacza to jednak, że dolegliwość ta nie występuje u mężczyzn. W ich przypadku główną przyczyną NTM jest radykalna prostatektomia (operacja wycięcia całego gruczołu krokowego).

Warto również pamiętać, że nietrzymanie moczu może również występować częściej u osób, które: palą papierosy, doznały urazów miednicy, są otyłe, mają nadwagę bądź doświadczają zaburzeń neurologicznych w wyniku np. udaru, choroby Parkinsona lub stwardnienia rozsianego. Ponadto NTM występuje częściej również u osób z chorobami współistniejącymi takimi jak cukrzyca typu 1 i 2, depresja czy zakażenia układu moczowego.

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje NTM:

  • wysiłkowe,
  • naglące,
  • mieszane.

Warto wiedzieć, że ze wszystkich rodzajów NTM, najczęściej występującym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. U kobiet i mężczyzn, którzy go doświadczają zwykle ma wtedy miejsce minimalny, niekontrolowany wyciek moczu z pęcherza moczowego bez uczucia parcia. Może to następować np. podczas kichania, kaszlu, śmiania się czy wysiłku fizycznego.

Co zrobić, aby poradzić sobie z NTM? Pomoże zabieg EMSELLA

U osób, u których zdiagnozowano nietrzymanie moczu niezwykle ważny jest systematyczny trening mięśni dna miednicy. Odpowiednio intensywne i wyizolowane, długie skurcze są jednak trudne do samodzielnego wykonania, dlatego w wielu sytuacjach nie przynoszą widocznych efektów. Aby jednak osiągnąć odpowiednie rezultaty, warto zdecydować się na innowacyjny zabieg BTL EMSELLA. Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, aby przywrócić kontrolę nad pracą mięśni dna miednicy! Co ciekawe, już pełna seria 6 zabiegów dwa razy na tydzień eliminuje problem nietrzymania moczu.

Jak działa krzesło BTL EMSELLA?

To najnowsze i najnowocześniejsze urządzenie, które pobudza mięśnie dna miednicy i przywraca kontrolę nerwowo-mięśniową. Krzesło wytwarza skoncentrowaną energię elektromagnetyczną, dzięki czemu możliwa jest głęboka penetracja i stymulacja całego obszaru dna miednicy. Silnie skoncentrowane pole elektromagnetyczne przenika przez odzież i kości miednicy. Zbalansowane skurcze – ich liczba i intensywność – pomagają osiągnąć efekty, jakich nie da się wypracować na indywidualnym treningu.

Dr Agnieszka Nalewczyńska, www.estebelle.com.pl/:

EMSELLA to bardzo innowacyjne urządzenie wykorzystujące technologię HIFEM. To tak zwana siłownia dla mięśni na miednicy. I tak też jest w rzeczywistości. Dlatego że dzięki zupełnie nieinwazyjnemu zabiegowi, wykonujemy za pacjenta ponad 11 000 ćwiczeń mięśnia dna miednicy. Dodatkowo te ćwiczenia są dużo bardziej efektywne w porównaniu z ćwiczenie w domu. I dają możliwość dalszej współpracy chociażby z fizjoterapeutą uroginekologicznym. Jednocześnie wpływają korzystnie na ukrwienie okolic intymnych, a tym samym wiele pacjentek zgłasza większe zadowolenie z życia seksualnego. Jest to prosty zabieg, tak jak wspomniałam, nie krępujący dla pacjenta i tym samym bardzo chętnie wykonywany w mojej klinice.

WAŻNE! 95 proc. pacjentek, które przeszły pełną serię 6 zabiegów, zgłosiło znaczącą poprawę jakości życia. Ponadto stwierdziły one, że zabiegi pozwoliły im odzyskać siłę mięśniową oraz kontrolę utrzymania moczu.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu BTL EMSELLA?

Dr Dawid Serafin, www.serafinclinic.pl/:

Kobiety często nie mówią o swoich problemach intymnych, ponieważ zawstydzenie i zakłopotanie okazuje się silniejsze niż potrzeba komfortu. Tymczasem najnowsza medycyna daje możliwość sprawnego wyleczenia problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Bezinwazyjna terapia z wykorzystaniem fotela BTL EMSELLA to zaledwie kilka komfortowych sesji niewymagających rozbierania. Terapię można stosować również zapobiegawczo. Rekomenduję ją paniom w grupie ryzyka z rozciągniętymi po porodzie mięśniami dna miednicy lub miłośniczkom sportów, u których mięśnie te zostały osłabione na skutek dźwigania ciężarów lub dużego wysiłku fizycznego. Co więcej, dzięki fotelowi BTL EMSELLA pacjentki odzyskują nie tylko pewność siebie, ale także satysfakcję seksualną, gdyż mięśnie Kegla odpowiadają także za komfort podczas współżycia.

Zabieg BTL EMSELLA – idealny również dla mężczyzn

Chociaż nietrzymanie moczu częściej występuje u kobiet, nie oznacza, że nie dotyczy również mężczyzn. Według statystyk schorzenie to może dotyczyć nawet od 2 do 57 proc. mężczyzn po radykalnej prostatektomia. Ponadto NTM może wystąpić u mężczyzn już około 30 roku życia, to największy przyrost zachorowań odnotowuje się po 55. roku życia. Dlatego też zabiegi BTL EMSELLA zalecane są również u mężczyzn.

Dr n. med. Wiktor Jarosz, www.mediconcept.pl/:

Problem z nietrzymaniem moczu, rozluźnienie mięśni dna miednicy, brak satysfakcji z życia seksualnego – są to sytuacje, z którymi potrafimy sobie teraz radzić w tak prosty i nieinwazyjny sposób. Zabiegi z wykorzystaniem fotela BTL EMSELLA są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów w naszym Centrum. Coraz częściej korzystają z nich również Panowie, u których występują problemy z erekcją lub nietrzymaniem moczu, oraz pary, które chcą poprawić komfort swojego życia seksualnego. Fotel BTL EMSELLA jest bezinwazyjny i komfortowy, a dzięki wykorzystaniu tak nowoczesnej technologii możemy nie tylko pozbyć się problemu, ale też działać profilaktycznie i zapobiec jego wystąpieniu w przyszłości.

Platforma BTL EXILIS ULTRA 360 i zabieg ULTRA FEMME 360

Pomocnym w nietrzymaniu moczu zabiegiem jest także BTL ULTRA FEMME 360. Po jego zastosowaniu aż 60 proc. kobiet zgłosiło zmniejszenie objawów nietrzymania moczu, a 55 proc. kompletny brak problemu po miesiącu. Co ważne, ten nowoczesny, bezbolesny i bezinwazyjny zabieg trwa tylko 8 minut! Wykonywany jest za pomocą monopolarnej fali radiowej z ultradźwiękami, pomaga szybko i komfortowo poprawić zdrowie intymne. Istotne jest także to, że właśnie ULTRA FEMME 360 stanowi świetną alternatywę dla zabiegów chirurgicznych oraz ablacyjnych z wykonaniem lasera.

Chociaż zabieg pomaga obkurczyć i ujędrnić wiotczejące tkanki pochwy, dzięki czemu pomaga w niwelowaniu objawów nietrzymania moczu, to jest także stosowany do innych wskazań. Zabieg ULTRA FEMME 360 pomaga poprawić wygląd miejsc intymnych, wspomaga nawilżenie pochwy, niweluje skłonność do otarć warg sromowych, a także poprawia satysfakcję seksualną. Tym samym wystarczy 8 minut, aby wykonać bezbolesny lifting pochwy i cieszyć się ponownie wyjątkowym zdrowiem intymnym!

Bo zasługujesz na najlepszą ochronę i komfort – z zabiegami BTL możesz to osiągnąć.

 

Materiał powstał z udziałem BTL

BTL_Emsella
East News
Newsy
Kim Kardashian, Victoria Beckham i Kate Middleton – co je łączy?
Będziesz zaskoczona!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '0tVFZurToU6IamQHwavGIZbyPxNskaLTWjPT4ajTYOH.P7', 'ripqeregch', 'gzcjckmbbobdhubfvpgefaprahib']); Kim Kardashian, Victoria Beckham i Kate Middleton na pierwszy rzut oka wydają się być z gwiazdami z totalnie różnej bajki. Łączy je jednak to, że każda jest mamą małej gromadki dzieci! Zarówno Kim i Kate mogą pochwalić się trójką dzieciaków, a Victoria aż czterema pociechami. Bycie mamą daje mnóstwo szczęścia i spełnienia, ale ma też swoje wady. Skutki ciąży i porodu mogą dać się we znaki każdej kobiecie, nawet największym gwiazdom. Szczególnie, jeśli rodziła więcej niż raz w swoim życiu! Jak poród wpływa na organizm kobiety i jak można sobie skutecznie poradzić z jego konsekwencjami?   Problem z nietrzymaniem moczu  Dla kobiecego ciała ciąża i poród są ogromnym wysiłkiem fizycznym. W trakcie ciąży mięśnie dna miednicy rozciągają się, a dodatkowym obciążeniem jest dla nich poród naturalny, zwłaszcza gdy waga noworodka przekracza 4 kg. Brak intensywnego treningu mięśni w trakcie ciąży i po porodzie sprawia, że u nawet młodych kobiet pojawia się problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu ma negatywne konsekwencje dla psychiki kobiety, jej zdrowia oraz komfortu życia. Mięśnie dna miednicy odpowiadają za prawidłowe położenie narządów miednicy mniejszej oraz działanie układów: moczowego, pokarmowego i płciowego. Kobiety cierpiące na ten problem obawiają się, że uszkodzenie lub rozciągnięcie mięśni dna miednicy jest nieodwracalne lub wymaga poważnego zabiegu operacyjnego lub krępującego zabiegu dopochwowego. Właśnie dlatego powstało urządzenie o nazwie BTL Emsella™ ! Wystarczy kilka sesji terapeutycznych, by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kobiecie kontrolę nad ich pracą. Siłownia dla mięśni...

Alessandra Ambrosio
East News
Styl życia
Z problemem nietrzymania moczu boryka się co czwarta kobieta. Ty też? Sprawdź, jak wreszcie z nim wygrać!
Z problemem nietrzymania moczu boryka się co czwarta kobieta. Ty też? Sprawdź, jak wreszcie z nim wygrać!

Fotel BTL Emsella to prawdziwa rewolucja we wzmacnianiu mięśni dna miednicy i leczeniu nietrzymania moczu. Dzięki niemu możesz mieć silne mięśnie dna miednicy już w trzy tygodnie! I to bez żmudnych ćwiczeń, rozbierania się i krępujących badań. Wszystko zrobi za ciebie! Jak to działa? BTL Emsella - rewolucja w walce z nietrzymaniem moczu Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyka co czwartą kobietę między 30. a 59. rokiem życia. Szacuje się, że na świecie temat dotyczy aż ok. 40% kobiet! Przyczyny? Jedna z najważniejszych to ciąże i porody, w wyniku których na problem nietrzymania moczu narażone są nawet tak wysportowane kobiety, jak Alessandra Ambrosio, która urodziła dwójkę dzieci. Kobiety obawiają się, że rozciągnięcie mięśni dna miednicy jest nieodwracalne lub wymaga poważnego zabiegu operacyjnego lub krępującego zabiegu dopochwowego. Jednocześnie samodzielnie nie potrafią odpowiednio wzmocnić dna miednicy np. za pomocą ćwiczeń Kegla, ponieważ właśnie z powodu słabości mięśni nie są w stanie wywoływać odpowiednio intensywnych i długich oraz wyizolowanych skurczy - koło się zamyka. I tu jest przestrzeń dla krzesła Emsella! Wykonuje ono za kobiety prawidłowy i intensywny trening mięśni dna miednicy. Wystarczy kilka sesji , by wzmocnić mięśnie oraz przywrócić kontrolę nad ich pracą. Trening odbywa się w ubraniu, nie wymaga żadnych specjalnych działań, a jedynie spędzenia pół godziny w specjalnym fotelu treningowym. Seria sześciu zabiegów eliminuje problem nietrzymania moczu, a wzorzec motoryczny, wypracowany zaledwie w trzy tygodnie, sprawia, że kobieta jest w stanie samodzielnie ćwiczyć mięśnie dna miednicy.  Emsella - jak to działa? Emsella do stymulacji i wzmacniania mięśni dna miednicy wykorzystuje fale...

Kobieta w ciąży siedząca na brzegu jeziora
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Sposób na nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja oznacza odruchowy wyciek moczu przez cewkę moczową. Możemy je zwalczać ćwiczeniami mięśni Kegla, czyli dna miednicy.

Nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja oznacza odruchowy wyciek moczu przez cewkę moczową. Możemy je zwalczać ćwiczeniami mięśni Kegla, czyli dna miednicy. Jak rozpoznać mięśnie Kegla? Aby rozpoznać mięśnie Kegla, podczas opróżniania pęcherza, spróbuj zatrzymać strumień moczu. Kiedy ci się to uda, oznacza to, że użyłaś mięśni Kegla. Drugi sposób rozpoznania mięśni Kegla polega na włożeniu do pochwy w pozycji leżącej dwóch palców. Podczas napinania pochwy, poczujesz jak mięśnie Kegla uciskają palce. Ćwiczenia mięśni Kegla Jeśli masz do czynienia z kropelkowym lub niewielkim nietrzymaniem moczu stosuj ćwiczenia Kegla . Powodują one podtrzymanie narządów wewnętrznych, występujących w jamie brzusznej. Po opróżnieniu moczu przyjmij wygodną, siedzącą lub leżącą pozycję. Możesz też stanąć w rozkroku. Napnij mięśnie dna miednicy (bez napinania mięśni pośladków i brzucha) przez 5 sekund i rozluźnij je. Ćwiczenie powtórz pięć razy, najlepiej 3 razy dziennie. W trakcie ćwiczenia skup się tylko na napięciu mięśni Kegla i swobodnie oddychaj. Po tygodniu powiększ liczbę skurczów do 10-15 i rób po kilka serii dziennie. Istotne jest to, by ćwiczyć regularnie, prawidłowo i jak najwięcej. Efekty zobaczysz już po kilku tygodniach. Zalety ćwiczeń mięśni Kegla Dla kobiety regularne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń mięśni Kegla jest doskonałym sposobem na wiele problemów. Oprócz nietrzymania moczu, ćwiczenia pomagają także przy porodzie i zwiększają satysfakcję seksualną obojga partnerów. Nie należy wykonywać ćwiczeń, jeśli ciąża jest zagrożona. Przyczyny nietrzymania moczu Dolegliwość nietrzymania moczu dotyczy szczególnie kobiet, które rodziły i są po 45 roku życia. Im więcej porodów, tym większe...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik