BBC o teledysku Donatana
YouTube

BBC zachwycone polskim teledyskiem: Wyśmiewa stereotypy o Słowianach

BBC o teledysku Donatana
YouTube

Polskie teledyski coraz częściej osiągają wielomilionowe wyświetlenia na YouTube na poziomie zagranicznych przebojów. Ostatnio prawdziwym hitem internetu stała się nowa produkcja Donatana i Cleo "My Słowianie". Na jego punkcie oszalała nawet Jolanta Pieńkowska. Przypomnijmy: Hit internetu: Jolanta Pieńkowska tańczy w Dzień Dobry TVN

Klip zauważono również za granicą. Brytyjski oddział BBC wyróżnił teledysk Donatana w swojej selekcji "#BBCtrending", gdzie wybierane są najciekawsze i najpopularniejsze internetowe zjawiska, włączając w to portale społecznościowe. Dziennikarka serwisu chwali klip za to, że przełamuje stereotypy o Słowianach, które funkcjonują w zachodniej kulturze.

Kultura słowiańska jest czasami przedstawiana za pomocą obrazów pobożności, prostoty i wiejskiej sielanki i to nie tylko przez samych Słowian. Pikantny teledysk z Polski, który obejrzano już prawie 17 milionów razy, kwestionuje jednak te stereotypy. Kpi ze stereotypów, którymi posługują się media, reklama czy politycy - możemy przeczytać w materiale BBC.


Oglądaliście już teledysk Donatana? Dobrze promuje Polskę za granicą?

Zobacz: Hit internetu: Polak w brytyjskim Mam Talent

 

BBC o teledysku Donatana

 

Więcej na temat teledysk BBC Donatan Cleo
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43