Skóra wrażliwa wymaga szczególnej troski. Jest delikatna i cechuje ją niska odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Zmiany na skórze – takie jak zaczerwienienia, pieczenie – to tylko kilka objawów jej reakcji na zmiany temperatury, słońce, wiatr, zanieczyszczenia oraz stres. Staje się szorstka, cienka, silnie napięta, skłonna do podrażnień, obniża się jej jędrność i elastyczność – dlatego skórę wrażliwą i suchą należy pielęgnować w szczególny sposób.

Bielenda Bawełna to linia kosmetyków dedykowanych najbardziej wymagającej wrażliwej i suchej skórze. Mleczko bawełniane – aktywny składnik, który znajdziemy w produktach tej serii – jest bogatym źródłem flawonoidów, tanin i związków mineralnych, takich jak fosfor, magnez oraz wapń.  Łagodzi podrażnienia i działa kojąco na skórę. Po zastosowaniu preparatów Bawełna skóra jest gładka, ukojona, nawilżona, odporna na stres oraz czynniki zewnętrzne. Zredukowane zostają podrażnienia i szorstkość naskórka oraz znika uczucie napięcia i pieczenia skóry.
 
 
Bielenda Bawełna to linia czterech kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji najbardziej wymagającej, wrażliwej i suchej skóry. W jej skład wchodzą:
 
Bielenda Bawełna Peeling enzymatyczny + maseczka kojąca

pojemność 2 x 5 g / cena: ok. 4 zł
 
Bielenda Bawełna Krem na dzień i na noc

pojemność: 50 ml / cena: ok. 15 zł
 
Bielenda Bawełna Skuteczny dwufazowy płyn do demakijażu oczu

pojemność: 125 ml / cena: ok. 10 zł
 
Bielenda Bawełna Masło do ciała

pojemność: 200 ml / cena: ok. 16 zł