Barbara Sienkiewicz w DDTVN

60-letnia aktorka, która urodziła bliźniaki opowiedziała o dzieciach w TVN: „To czar mojego życia”

Barbara Sienkiewicz w DDTVN

Późne macierzyństwo aktorki Barbary Sienkiewicz wywołało lawinę komentarzy, a dzięki Olgierdowi Łukaszewiczowi o sprawie dowiedziały się media. 60-letnia matka zwróciła się do prezesa Związku Artystów Scen Polskich z prośbą o pomoc, a on postanowił napisać list otwarty do Ewy Kopacz. Przez długi czas tożsamość aktorki nie była znana, ujawniła ją dopiero na łamach "Faktu".

Zobacz: Wiemy, kim jest najstarsza matka w Polsce. 60-letnia aktorka przerywa milczenie

Aktorka, która zagrała m.in. w "Ranczu" i "Klanie"  jest w trudnej sytuacji finansowej. Barbara Sienkiewicz nie otrzymała bowiem zasiłku macierzyńskiego i nie dostała też dodatku do emerytury. Dzisiaj odważyła się opowiedzieć o tym w studiu "Dzień dobry wakacje” w TVN. 

Barbara Sienkiewicz opowiedziała o dzieciach w TVN

Oprócz jej trudnej sytuacji finansowej Kinga Rusin i Robert Kantereit pytali aktorkę o jej 9-miesięczne dzieci. Barbara Sienkiewicz ciepło i czule opowiedziała o synku i córeczce i zapewniała prowadzących program, że jej dom jest pełen miłości:

Dzieci czują się wspaniale, a ja mam tyle energii, tyle siły, tyle chęci. Dzieci są zdrowe, szczęśliwe, zadowolone i to jest czar mojego życia. Chciałabym, żeby to były dzieci dobrze wychowane, szczęśliwe, żeby znały prawidłowe wartości ludzkie i żeby wniosły coś w życie naszego narodu. (...)  Mała już staje na nóżkach, mały jest bardziej stateczny. Dzieci przepięknie te 9 miesięcy przeszły i dlatego jestem taka szczęśliwa. Charaktery mają skrajne, ale myślę, że konkretne. 

Aktorka pragnie również wrócić do pracy zawodowej, aby móc utrzymać siebie, bliżniaki i schorowaną matkę. Na wizji zdradziła, że dzieci od września zapisane są do żłobka, co umożliwi jej pracę w zawodzie:

Chcę budować uczciwy i prawy dom. Pragnę wrócić do pracy, bo mam tyle energii. Od 1. września dzieci są zapisane do żłobka, a na  te godziny popołudniowe to mam nadzieję, ze uda mi się znaleźć jakąś pomoc domową. 
 

Ile lat ma najstarsza matka w Polsce?

W ciągu ostatnich kilku dni w mediach pojawiały się informacje o tym, że Barbara Sienkiewicz ma 60 lat, natomiast w agencji aktorskiej, która się nią opiekuje widniało w metryce o 10 lat mniej. Podczas wizyty w programie śniadaniowym kwestia ta nie została poruszona.

Zobacz: Najstarsza matka w Polsce nie ma wcale 60 lat? Czyżby aktorka była o 10 lat młodsza?
 

Barbara Sienkiewicz w DDTVN

Barbara Sienkiewicz w DDTVNBarbara Sienkiewicz

 

Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04