Atak w Londynie, ranni Atak terrorystyczny w Londynie Atak terrorystyczny w Londynie Atak terrorystyczny w Londynie Atak terrorystyczny w Londynie
Atak w Londynie, ranni
Co wydarzyło się w Londynie? Kto zaatakował?
1/9
Atak w Londynie, ranni

Wielka Brytania przerażona. Przed parlamentem w Londynie padły strzały i doszło do ataku nożem. Jedna osoba (kobieta) nie żyje, 12 jest ciężko rannych. Łącznie rannych może być nawet kilkanaście osób - podają media. Policja traktuje zdarzenia jako "incydent terrorystyczny".

Atak pod parlamentem w Londynie - co się wydarzyło?

Do ataku doszło po południu na Moście Westminsterskim koło gmachu brytyjskiego parlamentu, poinformowała agencja Reutera. 5 osób zostało staranowanych przez samochód, którym uciekał mężczyzna. Nożownik zaatakował policjanta, a potem według niepotwierdzonych informacji, miał jechać samochodem po chodniku na moście, a następnie rozbić się na ogrodzeniu w pobliżu parlamentu. Jak podają brytyjskie media, zamachowiec został postrzelony i obezwładniony przez funkcjonariuszy. 

Media już łączą fakty, że do ataku w Londynie  doszło w pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Belgii.  

W Londynie z oficjalną wizytą przebywa Jarosław Kaczyński, który miał się spotkać z Theresą May. Jak informują agencje, pani premier Wielkiej Brytanii i prezes PiS są bezpieczni.

Jarosław Kaczyński i osoby mu towarzyszące w Londynie są bezpieczne - poinformowała Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Z powodu ataku nie doszło do zaplanowanego na dzisiaj spotkania prezesa PiS z brytyjską premier Theresą May.  

 

AKTUALIZACJA

 

 

Policja wprost mówi już, że był to atak terrorystyczny. 

Trwa śledztwo. Chcielibyśmy poprosić wszystkich, którzy zarejestrowali to wydarzenie, żeby przekazali materiały policji - gazeta.pl cytuje przedstawiciela policji BJ Harrington.

Jedna z ofiar - kobieta zginęła pod kołami autobusu. W mediach pojawiła się informacja o jeszcze jednej ofierze śmiertelnej. Nie żyje też zamachowiec oraz policjant, którego mężczyzna zaatakował nożem.  Rannych zostało co najmniej 20 osób.

 

Radosław Sikorski podczas zdarzenia był na moście i sfilmował co się działo.

Zobacz także: Dwie Polki zginęły w zamachu w Nicei. Marzena i Magdalena były siostrami. Nowe informacje z Francji

2/9
Atak terrorystyczny w Londynie
3/9
Atak terrorystyczny w Londynie
4/9
Atak terrorystyczny w Londynie
5/9
Atak terrorystyczny w Londynie
6/9
Atak terrorystyczny w Londynie
7/9
Atak terrorystyczny w Londynie
8/9
Atak w Londynie, ranni
9/9
Atak w Londynie, ranni