Gwiazdy o Adamowiczu
EastNews

Rezenek, Skrzynecka, Kamińska... Gwiazdy wspierają prezydenta Pawła Adamowicza! "Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa"

Gwiazdy o Adamowiczu
EastNews

 

Niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tragicznie na Pawła Adamowicza. Podczas "Światełka do nieba" w Trójmieście na scenę wdarł nożownik, który zaatakował prezydenta Gdańska. Polityk przebywa obecnie w szpitalu, gdzie walczy o życie... Wiele gwiazd zdecydowało się wyrazić solidarność z Adamowiczem i poprosić o wsparcie. Głos zabrali m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i Katarzyna Skrzynecka. Co napisali? 

 

Gwiazdy komentują atak nożownika 

Stan zdrowia prezydenta Gdańska określany jest jako "bardzo, bardzo ciężki". Polityk Platformy Obywatelskiej przeszedł pięciogodzinną operację. O jego życiu mają zdecydować najbliższe godziny. 

W 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku włączyło się wiele gwiazd. Część z nich skomentowało brutalny atak w social mediach.

Wróciliśmy do domu, po wspaniałym dniu, pełnym uśmiechów, radości i solidarności. 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zjednoczył Polaków. Położyliśmy chłopców spać (bo jutro szkoła) sami tez już w łóżku, włączamy TVN24 i szok. Ludzie dokąd do wszystko zmierza? Gdzie ten hejt, nienawiść nas zabierze?! Panie Prezydencie nasze myśli i modlitwy kierujemy do Pana - czytamy na Instagramie Małgorzaty Rozenek-Majdan. 

Emocjonujący wpis zamieściła również w sieci Kasia Skrzynecka. 

Smutek, koszmar i przerażenie… Oglądam TVN24… Jakim nienawistnym psycholem i swołoczą trzeba być, by wybrać sobie tak szlachetną i pokojową okoliczność jak Finał WOŚP Światełko do Nieba, na publiczny akt bestialstwa – atak na scenie nożem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pan Prezydent walczy o życie w szpitalu. Nigdy nie zgadzałam się z prawem, które odpuszcza najwyższe i wysokie wymiary kar zwyrodnialcom, "ze względu na chorobę psychiczną"!  Jeśli psychol jest zbrodniarzem – winien być karany równym prawem z każdym innym człowiekiem, lub wręcz eksterminowany. Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa. A fakt, że taka tragedia wydarza się w Polsce, świadczy o przerażającej eskalacji społecznej nienawiści i agresji... Smutek. Żal. Trwoga. Panu Prezydentowi Gdańska z całego serca życzę uratowania życia i zdrowia. Zamilknę w social mediach. Tak dyktuje serce - napisała Katarzyna Skrzynecka.

Wsparcia udzieliła również Julia Kamińska, Doda czy Krzysztof Ibisz. Premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i prezydent Andrzej Duda również poprosili o modlitwę za Pawła Adamowicza i wsparcie dla jego rodziny.

Tak, właśnie włączyłam telewizor, jestem zdruzgotana. Straszne jest to, że w tym wyjątkowym dniu zamiast myśleć i mówić o tym co nas cudownie łączy, czyli o finale WOŚP, musimy myśleć i mówić o tym straszliwym akcie nienawiści. Mam nadzieję, że Pan Prezydent szybko wróci do zdrowia - napisała Julia Kamińska.

 

Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska walczy o życie. Nie dajmy zwyciężać złu! „ Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy . Spisane będą czyny i rozmowy”. /Czesław Miłosz/. Marzy mi się naród szczęśliwy, dostatni i bez podziałów. Bez przemocy. Bez nienawiści. Myślami jestem przy Prezydencie Pawle Adamowiczu, jego rodzinie, dzieciach - brzmiał wpis Krzysztofa Ibisza.

 

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralne nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać! Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia. Zaatakowany nożem na scenie polityk walczy właśnie o nie! Módlmy się żeby mu się udało. Artystom powtarzają: chcesz pracować - musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż. Wysyłamy dużo wsparcia i dobrych myśli do Pawła Adamowicza. Oby artyści mogli wychodzić bez strachu na scenę w przyszłości .... - napisała Doda

 

Zobacz też: W nocy zakończono operację Pawła Adamowicza: "Stan jest bardzo, bardzo ciężki"

 

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas 27. finału WOŚP 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News

 

Prezydent Gdańska walczy o życie 

Paweł Adamowicz
East News

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37