Gwiazdy o Adamowiczu
EastNews
Newsy

Rezenek, Skrzynecka, Kamińska... Gwiazdy wspierają prezydenta Pawła Adamowicza! "Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa"

Rezenek, Skrzynecka, Kamińska... Gwiazdy wspierają prezydenta Pawła Adamowicza! "Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa"

 

Niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się tragicznie na Pawła Adamowicza. Podczas "Światełka do nieba" w Trójmieście na scenę wdarł nożownik, który zaatakował prezydenta Gdańska. Polityk przebywa obecnie w szpitalu, gdzie walczy o życie... Wiele gwiazd zdecydowało się wyrazić solidarność z Adamowiczem i poprosić o wsparcie. Głos zabrali m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan i Katarzyna Skrzynecka. Co napisali? 

 

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Gwiazdy komentują atak nożownika 

Stan zdrowia prezydenta Gdańska określany jest jako "bardzo, bardzo ciężki". Polityk Platformy Obywatelskiej przeszedł pięciogodzinną operację. O jego życiu mają zdecydować najbliższe godziny. 

W 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak co roku włączyło się wiele gwiazd. Część z nich skomentowało brutalny atak w social mediach.

Wróciliśmy do domu, po wspaniałym dniu, pełnym uśmiechów, radości i solidarności. 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny zjednoczył Polaków. Położyliśmy chłopców spać (bo jutro szkoła) sami tez już w łóżku, włączamy TVN24 i szok. Ludzie dokąd do wszystko zmierza? Gdzie ten hejt, nienawiść nas zabierze?! Panie Prezydencie nasze myśli i modlitwy kierujemy do Pana - czytamy na Instagramie Małgorzaty Rozenek-Majdan. 

Emocjonujący wpis zamieściła również w sieci Kasia Skrzynecka. 

Smutek, koszmar i przerażenie… Oglądam TVN24… Jakim nienawistnym psycholem i swołoczą trzeba być, by wybrać sobie tak szlachetną i pokojową okoliczność jak Finał WOŚP Światełko do Nieba, na publiczny akt bestialstwa – atak na scenie nożem na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pan Prezydent walczy o życie w szpitalu. Nigdy nie zgadzałam się z prawem, które odpuszcza najwyższe i wysokie wymiary kar zwyrodnialcom, "ze względu na chorobę psychiczną"!  Jeśli psychol jest zbrodniarzem – winien być karany równym prawem z każdym innym człowiekiem, lub wręcz eksterminowany. Nie mam wyrozumiałości dla zwyrodnialstwa. A fakt, że taka tragedia wydarza się w Polsce, świadczy o przerażającej eskalacji społecznej nienawiści i agresji... Smutek. Żal. Trwoga. Panu Prezydentowi Gdańska z całego serca życzę uratowania życia i zdrowia. Zamilknę w social mediach. Tak dyktuje serce - napisała Katarzyna Skrzynecka.

Wsparcia udzieliła również Julia Kamińska, Doda czy Krzysztof Ibisz. Premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i prezydent Andrzej Duda również poprosili o modlitwę za Pawła Adamowicza i wsparcie dla jego rodziny.

Tak, właśnie włączyłam telewizor, jestem zdruzgotana. Straszne jest to, że w tym wyjątkowym dniu zamiast myśleć i mówić o tym co nas cudownie łączy, czyli o finale WOŚP, musimy myśleć i mówić o tym straszliwym akcie nienawiści. Mam nadzieję, że Pan Prezydent szybko wróci do zdrowia - napisała Julia Kamińska.

 

Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska walczy o życie. Nie dajmy zwyciężać złu! „ Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy . Spisane będą czyny i rozmowy”. /Czesław Miłosz/. Marzy mi się naród szczęśliwy, dostatni i bez podziałów. Bez przemocy. Bez nienawiści. Myślami jestem przy Prezydencie Pawle Adamowiczu, jego rodzinie, dzieciach - brzmiał wpis Krzysztofa Ibisza.

 

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralne nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać! Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia. Zaatakowany nożem na scenie polityk walczy właśnie o nie! Módlmy się żeby mu się udało. Artystom powtarzają: chcesz pracować - musisz być gruboskórny. Żaden człowiek nie ma tak grubej skóry, której nie przebije nóż. Wysyłamy dużo wsparcia i dobrych myśli do Pawła Adamowicza. Oby artyści mogli wychodzić bez strachu na scenę w przyszłości .... - napisała Doda

 

Zobacz też: W nocy zakończono operację Pawła Adamowicza: "Stan jest bardzo, bardzo ciężki"

 

Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas 27. finału WOŚP 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News

 

Prezydent Gdańska walczy o życie 

Paweł Adamowicz
East News

Julia Kamińska w czarnej sukience
EastNews
Newsy
Julia Kamińska i starszy o 21 lat partner trzymają się za ręce na premierze spektaklu!
Julia Kamińska i starszy o 21 lat partner trzymają się za ręce na premierze spektaklu!

Julia Kamińska i Piotr Jasek pojawili się razem na galowej premierze sztuki "Przystojniaczek" w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Serialowa "BrzydUla" rzadko kiedy pojawia się na imprezach z partnerem, a więc takie zdjęcia to naprawdę rzadkość! Zwłaszcza, że Julka i Piotr cały czas trzymali się za ręce! Zobaczcie sami. Zobacz także:  Julia Kamińska przyćmiła nawet Małgorzatę Rozenek na balu. Towarzyszył jej starszy o 21 lat partner

Gdańsk oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi
EastNews
Newsy
Gdańsk uczcił pamięć prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Żona: "Jest ze mną cały czas"
Gdańsk uczcił pamięć prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP. Żona: "Jest ze mną cały czas"

Tegoroczny finał WOŚP najbardziej wyjątkowy był oczywiście w Gdańsku. Rok temu podczas "Światełka do nieba" na scenie został zaatakowany prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Nożownik., Stefan W., zadał politykowi kilka śmiertelnych ciosów - następnego dnia Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu. Dziś Gdańsk uczcił jego pamięć, a żona, Magdalena Adamowicz, wygłosiła kilka wzruszających słów ze sceny! Zobacz także:  Jak wyglądają dziś dzieci Pawła Adamowicza? Antonina wyrosła na piękną i mądrą kobietę Gdańsk uczcił pamięć Pawła Adamowicza Rok temu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zakończył się tragicznie. Prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie. Zmarł dzień później, w szpitalu w Gdańsku, a cała Polska pogrążyła się w żałobie.  "Światełko do nieba" w Gdańsku w tym roku wyglądało inaczej niż w poprzednich latach. Na początku zebrani goście usłyszeli przemowę Pawła Adamowicza sprzed roku, kiedy dziękował mieszkańcom miasta za zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Głos zabrała zaś m.in. żona prezydenta, Magdalena Adamowicz: Kochani, to dla mnie bardzo trudny moment. To jest najtrudniejszy moment od 14 stycznia 2019 roku. Być tu z wami i mówić tu do was, ale pamiętajcie, że dobro zwycięża, że zło nie może wygrać, że nie damy się zastraszyć. Jesteście wszyscy tutaj, dlatego, że się nie boicie. Pamiętajcie, zło boi się odwagi, dlatego stąd, z Gdańska wieje wiatr i świeci słońce odwagi, słońce solidarności, słońce tolerancji i otwartości. Paweł jest ze mną. Jest ze mną cały czas, jego obrączka wisi na mojej szyi. Jest z gdańszczanami, jest z wami wszystkimi – powiedziała Magdalena...

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News
Newsy
"Pomodliliśmy się przy jego łóżku i tak go pożegnaliśmy" Ostatnie chwile Pawła Adamowicza
"Pomodliliśmy się przy jego łóżku i tak go pożegnaliśmy" Ostatnie chwile Pawła Adamowicza

  Od czasu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cała Polska pogrążona jest w żałobie. Tuż przed Światełkiem do Nieba na scenę w Gdańsku wtargnął nożownik, który zabił prezydenta miasta Pawła Adamowicza . Jego serce przestało pracować już po kilku minutach. Jednak ratownicy nie poddali się i przewieźli prezydenta do szpitala, gdzie przez długie godziny walczyli o jego życie. Co dokładnie wydarzyło się za murami placówki?   Ostatnie chwile Pawła Adamowicza Prezydent Paweł Adamowicz od lat wspierał WOŚP. Tuż przed zamachem polityk pochwalił się zdjęciem w sieci, na którym pokazał, że w tym roku do puszki zebrał ponad 5 tysięcy złotych. Chwilę później prezydent został kilkukrotnie ugodzony nożem. Ratownicy przewieźli Adamowicza do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Jak donosi "Super Express", już po godzinie od tragedii na miejscu pojawili się m.in. wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (71 l.), prezydent Sopotu Jacek Karnowski i Piotr Adamowicz (58 l.), brat prezydenta. Płacze, modlitwy, przeżywania, ciągłe telefony. Ludzie do końca nie wiedzieli, co jest - powiedział w TVN24 Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.    Do prezydenta Pawła Adamowicza przyjechał również abp Sławoj Leszek Głódź. Metropolita gdański wykonał ponowne namaszczenie na prezydencie. Nie wyobrażał sobie, aby nie pożegnać się ze swoim przyjacielem.  Byłem na OIOM-ie, czekałem na wieści od lekarzy. Odczuwałem potrzebę bliskości, tym bardziej, że prezydent też odwiedził mnie w szpitalu, gdy byłem chory. Znaliśmy się od lat.  Liczyliśmy jeszcze na cud, ale Pan Bóg nas nie wysłuchał, były inne plany  – wyznał dziennikowi Głódź.   Metropolita gdański w rozmowie z tabloidem dodał, aby pamiętać, że lekarze zrobili wszystko, aby ratować Pawła Adamowicza.  Pamiętajmy, że stracił...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik